Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

“AK Saray” mı Güldürme Adamı Davutoğlu !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
09.09.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Recep Tayyip Erdoğan AKP iktidarında saltanatını kurdu ve onu yaşıyor. Bunun adına da “Yeni Türkiye” diyor.

400 milyona uçak, 900 milyon üzerindeki harcama ile kurulan Cumhurbaşkanı Sarayı… Merhum Ecevit 57.Hükümet zamanı örtülü ödenekten 3 yılda 170 milyar harcamıştı, Recep Tayyip Erdoğan ise 12 yılda 4 katrilyon harcadığı söyleniyor. Dindarlık böyle bir şey işte…Yanlış anlaşılmasın Hz.Ömer adaletine daha uygun davranan merhum Ecevit’in bu zihniyete göre daha dindar olduğundan bahsediyorum. 4 katrilyon örtülü ödenek parası nereye kullanılmıştır?

Hele ki “Maaşımla geçinemiyorum, çocuklarım burslu okuyor ” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarıyla karıştığı olaylara baktığımızda insanın şüpheleri arttıkça artıyor.

“En iyi Müslüman benim, en iyi dindar benim” pozu vererek bu saltanatı sürmek neyin nesidir? Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı 19 milyon oy kimseyi aldatmasın. Halk zulüm altındadır. Kimi bir torba makarnaya , kimi bir torba kömüre muhtaç olduğundan AKP’ye oy veriyor. Türkiye genelindeki sosyal olaylara baktığınızda bunu çok net görmüyor musunuz? Sözde muhafazakar bir iktidar zamanı hırsızlık, cinayet, kavga, fuhuş, boşanmalar, aile içi şiddet kat kat artmış durumdadır. Refah düzeyi yüksek olan toplumda huzur hakim olur ve bu sosyal olaylar az olur. Birde AKP iktidarıyla geçmiş dönem iktidarlarını kıyaslayın ve karşınıza nasıl bir dehşet manzaranın çıktığını görün.

Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi, yandaşlar saltanat sürdürsün gerisi sürünsün “Yeni Türkiye” dedikleri budur.

Adam Cumhurbaşkanı seçiliyor, Çankaya’da oturmuyor. “Başbakanlık binası” diye yapıldı , Cumhurbaşkanı olarak kendisi oturuyor. Cumhurbaşkanı olarak seçilmeseydi , bu sefer oraya yine kendisi oturacaktı. Yani her açıdan kendi rahatı için ,devleti şirketi gibi gören anlayış sözkonusudur.

Başbakan Ahmet Davutoğlu o binaya oturmuş olsa inanın “Başbakanlık kurumu için yakışan bina” bile diyebilirdik. Ama burada mesele saltanat sürmek isteyen bir zihniyetin varlığıdır. Hele ailece karıştıkları olaylar, iddialar ve şaibeler varken saltanat bunlara en çok yakışan tarif oluyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın asistanı gibi davranan Ahmet Davutoğlu , Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oturacağı bina için “AK Saray” tanımında bulunmuş…

AK’ın TDK’deki sözlük anlamı “beyaz, kara ve siyah karşıtı, temiz, dürüst” olarak yazılı.

17/25 Aralık’ın hesabını verememiş ve vermemek için onbinlerce polisi görevden alan, sürgüne yollayan, savcıları görevden alan,sürgüne yollayan adamın oturduğu yere “AK Saray” denilecekmiş !

Ahmet Davutoğlu Başbakan oldu sanıyorduk meğerse siyasi komedyen olmuş !

Evinde para sıfırlama iddiası tüm dünyaca konuşulurken ,17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu yürüten İstanbul Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı’nın “Kamyonlarla taşınan paraları yakalayamadık” sözü de tarihe geçmişken hangi AK Saray? İçinde oturacak bu tanıma uyuyor mu?

Bir binayı “AK” yapacak içindeki insanın karakteri,zihniyeti ve yaşantısıdır. Sen içinde her türlü karanlık işi çevir adına da “AK” de !

“AK” dediğin vakit aklan-paklan öylemi Davutoğlu?

“Ak don kara don geçitte belli olur

Ak koyunu gören içi dolu yağ sanır:

Ak koyunun kara kuzusu da olur

Ak köpeğin pamuk pazarına zararı vardır”

Bu atasözleri tam sizlik Sayın Davutoğlu?

AKP’ye yıllarca AK Parti dediniz de ne oldu? Dünyanın hiçbir yerinde yaşanmayan tüm karanlık işler Türkiye’de yaşandı.

“AK Saray” diyorsunuz bakalım ,orada neler yaşanacak, daha neleri göreceğiz ?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.