DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Parçalı Bulutlu

AK Parti’nin Yayınladığı Rabia’nın Hikâyesi Reklam Filmi Sahtedir Yalandır

01.05.2015
123
A+
A-

Mhp Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Ak Parti tarafından yayınlanan Rabia’nın hikayesinin anlatıldığı reklam filminin gerçeği yansıtmadığını ileri sürerek, “Reklam filminde, üniversiteden AKP sayesinde mezun olduğu anlatılan “gözü yaşlı” Rabia’nın hikayesinin anlatıldığı reklam filminde Rabia’nın, “Onur Belgesi” ile “İmam-Hatip Lisesi” diplomasındaki TC kimlik numaraları farklıdır. Reklamda göze çarpan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezuniyet belgesinde “edebiyat fakültesinin dört yıllık lisans programından mezun olmuştur” ifadesi de bilgi çarpıklığını gözler önüne sermektedir. AKP’nin her şeyi gibi reklamı da sahtedir, yalandır, aldatma ve kandırmaya yöneliktir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaptığı yazılı açıklamada, Ak Parti’nin yayınladığı Rabia’nın hikayesinin anlatıldığı reklam filmini gerçeği yansıtmadığı gerekçesiyle sert bir dille eleştirerek, “Seçimler yaklaşınca AKP, hiçbir ahlaki ve vicdani ölçü tanımadan bütün yalan ve riya malzemesini son çırpınışlarında cepheye sürmüştür. AKP bu konuda da kendisini aşmış, bilinen riya ve takiye özelliklerinin ötesine geçerek bir istismar simsarlığı tiyatrosunun aktörü olarak Türk milletinin karşısına çıkmıştır. AKP’nin yayınladığı reklam filminde, üniversiteden AKP sayesinde mezun olduğu anlatılan “gözü yaşlı” Rabia’nın hikayesinin anlatıldığı reklam filminde Rabia’nın, “Onur Belgesi” ile “İmam-Hatip Lisesi” diplomasındaki TC kimlik numaraları farklıdır. Reklamda göze çarpan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezuniyet belgesinde “edebiyat fakültesinin dört yıllık lisans programından mezun olmuştur” ifadesi de bilgi çarpıklığını gözler önüne sermektedir. AKP’nin her şeyi gibi reklamı da sahtedir, yalandır, aldatma ve kandırmaya yöneliktir. Ancak Türk milleti artık bu ucuz numaraları yememektedir” ifadelerini kullandı.
“AKP BAŞÖRTÜSÜNÜ SİYASİ AMAÇLARLA KULLANAN, “BAŞÖRTÜSÜ RANTİYECİSİ” VE “İSTİSMAR SİMSARI”

Ak Parti hükümetini başörtüsü üzerinden sert bir dille eleştiren İsmet Büyükataman, “AKP zihniyeti; yıllarca başörtüsü hassasiyetinden geçinmiş, İmam Hatip Liselerinden nemalanmaya çalışmıştır. Halen de bu siyasetine utanmadan devam etmektedir. AKP zihniyetinin sonunun yaklaştığını, AKP kadroları hepimizden daha iyi hissetmekte, görmekte ve bilmektedir. Bu yüzden AKP son günlerde zevali gelen karınca misali kanatlanmıştır. AKP’nin başörtüsünü siyasi amaçlarla kullanan, “başörtüsü rantiyecisi” ve “istismar simsarı” olduğunu aziz milletimiz net şekilde görmüştür” dedi.

“HZ. SÜLEYMAN’A ATFEDİLEN BİR HİKAYE TIPKI AKP’NİN BUGÜNKÜ DURUMUNU ANLATMAKTADIR”

Ak Parti hükümetini Hz. Süleyman’a atfedilen bir hikaye ile eleştiren İsmet Büyükataman, “Hz. Süleyman’a atfedilen bir hikaye vardır. Bu hikaye tıpkı AKP’nin bugünkü durumunu anlatmaktadır. Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler. Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır. ve ona sorar; “Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?” Derviş kendini savunur; “Efendim, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı.” Bunun üzerine Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki; “Bak, bu adam da haklı. Sen niye kaçmadın? Sen hakkını savunabilirdin. Şimdi kolum kanadım kırıldı diye şikayet ediyorsun?” Kuş kendini savunur. “Efendim ben onu derviş kıyafetinde gördüğüm için kaçmadım. Avcı olsaydı hemen kaçardım. Derviş olmuş birinden bana zarar gelmez, bunlar Allah’tan korkarlar diye düşündüm ve kaçmadım.” Hz. Süleyman bu savunmayı doğru bulur ve kısasın yerine getirilmesini ister. “Kuş haklı, hemen dervişin kolunu kırın” diye emreder. Kuş o anda; “Efendim, sakın öyle bir şey yaptırmayın” diyerek öne atılır. “Neden” diye sorar Hz. Süleyman. Kuş sebebini şöyle açıklar; “Efendim, dervişin kolunu kırarsanız, kolu iyileşince yine aynı şeyi yapar… Siz en iyisi mi, bunun üzerindeki derviş hırkasını çıkartın… Çıkartın ki, benim gibi kuşlar bundan sonra aldanmasın.” Artık takke de hırka da düşmüş, kel görünmüştür. Aziz Türk milleti 07 Haziran’da derviş hırkasına bürünen eşkıyalardan hesap soracaktır” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.