Aile Reisi Ailenin İçinden Olur!

29.04.2016
A+
A-

 

 

Kongrenin olabilmesi için Genel Başkanın üst kurula katılması gerekir. MHP’nin tüzüğü açık: Açış konuşmasını Genel Başkan yapar diyor. Logosunun altında “Dünyayı Türkçe Oku” yazdığı halde MHP tüzüğünü Türkçe yazdığı halde bir sürü anlam çıkarmaya çalışan Yeniçağ denen gazete şöyle yazıyor: “… parti tüzüğüne göre, kurultaylarda genel başkanın konuşma yapması zorunlu. Bu durumda kurultayı olası bir “kriz” bekliyor. Muhaliflerin krizi nasıl çözeceği merak konusuyken, Genel Merkez kanadı ise “bu durumun bile kurultayı iptale götürebileceği” görüşünde.” İyi de şimdi kongre ille de kongre diyenler, Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi zorla mı o toplantıya götürecekler?

Bu Milliyetçi Hareket Partisi 5 milyon 600 bin kişinin oy verdiği bir parti. Kanarya Sevenler Derneği mi ki, 12. Sulh Hukuk Mahkemesi hakiminin verdiği emsalsiz bir kararla hukuku yerine getirdiğini sanır.

Olay karmaşık ve bu işi başımıza bela edenlerin niyeti iyi değil. Şimdi bir de başka açıdan bakalım olaya: Bir aile de Baba, anne, ağabey, abla aile reisi olabilir. Ancak enişte, baldız ve benzerlerinden aile reisi olmaz. Onlardan da olur diye diretenler olur. Olmaz değil, olur; ancak yandan çarklı olur. Lakin yandan çarklı Lider olmaz, olamaz. Biz de bir aileysek ki, büyük bir aileyiz o zaman aile reisi aile içinden olur.

Biz rahmetli Alparslan Türkeş’e niye son Başbuğ diyoruz? Başbuğun “Eski Türklerde baş, başkan, komutan.” olduğunu bilmiyor muyuz? Başbuğluğun devamlılık arz ettiğini bilmiyor muyuz? Tabiî ki biliyoruz, lakin Ona olan, Ülkücü Hareketi kuran biri olduğu için, makamına olan saygımızdan, sevgimizden ötürü başka birine Başbuğ diyemiyoruz. Ülkücüler, Onu babaları gibi gördüğünden, onun haricinde kimseyi Başbuğluğa oturtmadı. Sapla samanı, armutla elmayı karıştırmayalım.

Ülkücü düsturla yetişen birileri, Ülkücülüğü önce kendi hayatına uygular. Hücrelerinde duymaya çalışır. Sonra Ülkücüyüm demeye başlar. Adamlıkla adamlığı karıştıranlar, bizleri de Devletçi gözüyle görüyorlar. Öncelikle şunu söyleyeyim, biz adamın adamı değil, davanın adamıyız. Bahçeli’nin yanında durmamızda bu yüzdendir. Çünkü dava adamlığı bizce Lider Bahçeli’nin yanında olmamızı gerektiriyor. Biz de gereğini yapıyoruz.

Tekrar söylüyorum, biz bir aileysek, ki öyleyiz. O zaman Aile Reisi aileden biri olmalıdır. Tarihe baktığımızda Türk Devletlerine bakın, başkan hep aileden biri olmuştur. Vezirler, veziri azamlar bile başka soydan gelenler olmuştur. Fakat Lider hep Türk yani aileden olmuştur. Gelecekten atiye uzanan bir çınarız diyenler, buna dikkat etmeli, iyi araştırmalıdır.

Lidere vurmak, saldırmak, Milliyetçi Ülkücü Harekette bundan sonrası için, kötü, olumsuz bir yol açacaktır. Lider her zaman ağızlarda sakız yapılacak ve saldırılacaktır. Bu ilkesel bütünlüğü göz önünde tutarak düşünmeli ve sorgulamalıyız. Lideri itibarsızlaştırmak, güvenecek bir Lider olmazsa, Lidersiz bırakılırsanız sonunuz hüsran olacaktır. Her daim kongre yapılabilen bir parti olmamız isteniyor. Böyle bir şey inanın derneklerde bile yok.
Her ne kadar bir hakim hakkımızda Kanarya Sevenler Derneğinin hakkında karar verir gibi verse de…

Şunu herkes iyi bilsin ki; AİLE REİSİ AİLENİN İÇİNDEN BİRİ OLUR!
Aileden olmayan Reis, hayatının çeşitli dönemlerinde, Katolik nikahından, DYP mirasından, Erdoğan’la kader birliğinden, ölünceye kadar DYP’li kalmaktan söz etmiş olabilir. İnanın bunlar yarın karşınıza çıktığında aileyi derinden yaralar. Herkese sevgi ve saygılarımla…

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.