Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Ahmet Takan Nargileyi Mi Fazla Kaçırdın?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
28.10.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Yine bir seçim dönemine girildi. MHP’ye zarar vermek isteyenler bu süreci fırsata dönüştürmek için fitne-fesat mevzilerine yerleştiler. O mevzilerden ahlaksızca ve ahmakça saldırılarına başladılar. Gözlerini MHP’ye zarar verme hırsı öylesine bürümüş ki, hiçbir ölçü kabul etmeden saldırıyorlar. Akla, hayale gelmeyecek senaryolar yazıyorlar ve bunu da gerçek gibi kamuoyuna sunuyorlar. Geçtiğimiz günlerde yine böyle bir senaryoyu fitne ve fesat mevzilerinin sesi olan Yeniçağ isimli gazeteden okuduk. Öyle bir senaryoya imza attılar ki, bunlarda beyin ve akıl birlikteliğini görmeniz mümkün değildir. Bu gazeteyi besleyenler, bunlara ne yediriyor, ne içiriyorsa özellikle MHP üzerinde fitne yaymaya çalışan kalemler üzerinde çok büyük tesirler oluşturuyorlar. O yazarların beyin hücreleri uçuşa geçiyor ve hayal âleminden yazdıkça yazıyorlar. Patronlarının MHP yönetimine olan düşmanlığını tatmin etmek için yazdıkları senaryolarda sınır tanımıyorlar. Acaba ayıktıklarında “Yahu biz ne yazmışız böyle?” diye kendi kendilerine sorup, karakterlerini sorguya çekiyorlar mı, çok merak ediyorum.

Geçtiğimiz günlerde Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, bu tariflere uyan bir senaryo ile okuyucularının karşısına çıktı. Ortaya koyduğu iddia üzerine Ahmet Takan’ın içtiği nargilelerin nasıl kafa yaptığını bilim adamları bir an önce araştırmalıdır. Ahmet Takan’ın iddiası İ. Melih Gökçek’in MHP Genel Merkezi’ne gelerek MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüştüğüne dairdir. Hem de Melih Gökçek’in “MHP’ye gerek yok kapatılmalı” dediği günlerde bu iddiayı öne sürdü.

Ahmet Takan, Yeniçağ Gazetesi’ndeki köşesinde aynen şunları yazmıştır:

Anlatan -takdir edersiniz ki- ismini veremeyeceğim MHP MYK üyesiydi. Partide olup bitenler konusunda sohbet ediyorduk. Düşüncelerini sıralıyordu yazılmamak kaydıyla. Sohbet döndü dolaştı yerel seçim çalışmaları ve MHP’nin adaylarına geldi. Laf arasında şu cümleler ağzından döküldü:

“Melih Gökçek, geçenlerde Genel Merkez’e geldi. Devlet Bahçeli ile birebir görüştü. Fakat görüşmeden önce çok ilginç bir şey oldu. Akşam saatleriydi, Gökçek gelmeden hiçbir neden belirtilmeksizin Genel Merkezin bütün katları boşaltıldı. Herkes gönderildi.”

Herhalde inanamadığım bakışlarımdan çok aşikar oldu ki; MHP MYK üyesi, “İnanmıyorsan, Melih Gökçek’e veya senin ona yakın kaynakların vardır. Teyit ettirebilirsin” dedi. Ben de, “Zaten öyle yapacağım ama teyidini de alırsam yazarım.” cevabını verdim. Olurlaştıktan sonra görüşmenin içeriği hakkında detaylı bilgiye sahip olup olmadığını sordum, “Herhalde bizim adayımız ve mahalli seçimleri konuşmuşlardır.” diye olasılıklar üzerinde durdu.

Haberin peşine düştüm. Aldığım bilgiyi önce MHP’de üst düzeyde bir yöneticiye sordum; “Evet, doğru görüştüler ama talep Melih Gökçek’ten geldi.” dedi. İçerik sordum, yemin billah bilmediğini, sadece bu kadar bilgi sahibi olduğunu kaydetti. Şaşırmadım, inandım. Melih Gökçek tarafına döndüm. O taraftaki kaynaklar da görüşmeyi teyit etti.”

Abdullah Gül’ün ve Recep Tayyip Erdoğan’ın eski basın müşaviri Ahmet Takan’ın zihniyetini, Yeniçağ Gazetesi’ndeki “Yeni MHP yaratma” noktasındaki rolünü çok iyi biliyoruz da, onun yazısında bahsettiği “MHP MYK üyesi ve MHP üst düzey yönetici” kimmiş ve bunlar akli dengesini kaybetmiş şekilde MHP’de mi bulunuyormuş çok merak ediyoruz.

Bu gazetenin misyonunu iyi takip edenler, İ. Melih Gökçek ile olan bağlarını çok iyi bilirler. Yeniçağ Gazetesi 2009 yerel seçimlerinde “MHP’ye oy vermeyin kampanyası” yaparken aynı zamanda, “Melih Gökçek’e oy verin” yönlendirmesini de gerçekleştirmiştir.

2009 yerel seçimlerinde Ahmet Takan’dan bir önceki Yeniçağ Gazetesi Ankara temsilcisi Sebahattin Önkibar köşesinde aynen şunları yazmıştı:

*Malum güruh suyu kullanarak mal bulmuş mağribi misali Melih Gökçek’e saldırıyor.

Fotoğraf abartısız intikamı çağrıştırıyor. Gerekçe de aslında su değil, Melih Bey’in milliyetçi-muhafazakâr çizgisi ve o çizginin Başkent’in yerel yönetimindeki kesin hükümranlığıdır.

* Ankara’da sadece AKP’yi değil, bütün sağı temsil ediyor. Ve en önemlisi Gökçek, AKP’nin milliyetçi kanadını tutuyor.

*18 yıllık Ankara gözlemime göre, Melih Gökçek, yaptıkları hizmetlerle tarihe adını yazdıracak bir başkan hüviyetindedir… Gerisi laf-ı güzaftır…

*Sevin veya sevmeyin Melih Bey Ankara’da gerçek bir fenomendir ve azımsanmayacak ölçüde şahsi oyu vardır.

Sözde milliyetçi bu gazetede İ. Melih Gökçek gibi bir adama bu methiyeleri dizdiler. Şimdi yapmaya çalıştıkları da AKP içinde İ. Melih Gökçek’in elini güçlendirmek ve Ankara’da yıllardır kurnazca sürdürülen “Sağ-sol kutuplaştırmasında” milliyetçi-ülkücü tabanı CHP karşısında AKP’ye yönlendirmektir.

Asıl amaç, olayların ön ve arka planını tam takip edemeyenler için “Bakın Melih Gökçek, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile MHP Genel Merkezi’nde görüşecek kadar yakınmış.” imajını pompalamaktır.

Bizler kimlerin düğünlerde, iş ortaklığında ve siyasi hedeflerinde İ. Melih Gökçek ile düşüp kalktığını çok iyi biliyoruz. MHP kongresinden hemen sonra İ. Melih Gökçek’in makamına kimlerin koştura koştura gittiğini de diğer bilgilerimizin yanına ekliyoruz. Onları Ahmet Takan da çok iyi biliyor ve zaten bu senaryoları da bizzat onlardan alıyor. Ahmet Takan ne yapsın? Eli mahkûm, o senaryoları alıyor, kendinin rezil olacağını bildiği halde kalemiyle onları süsleyip, kamuoyuna taşıyor.

Hiçbir aklın mantığın almayacağı, hatta “Acaba Lider Bahçeli bugün MHP Genel Merkezi’nde kiminle görüşmüştür?” sorusu yoldan geçen binlerce kişiye sorulsa, son sırada bile çıkmayacak Melih Gökçek ile MHP Genel Merkezi’nde Lider Bahçeli’nin görüştüğü iddiası ispatı imkansız bir iddiadır. Buna rağmen Ahmet Takan’ı ispata davet ediyoruz.

Ahmet Takan’a kendini rezil eden bu siyasi hikâyeleri kimin, niçin yazdırdığı bellidir. Ama biz yine de kamuoyunun sağlıklı bilgilenmesi için Ahmet Takan’a “Eğer namusun, şerefin ve haysiyetin varsa, bu olayı ispatlarsın ve o MHP MYK üyesinin ve MHP üst düzey yöneticinin ismini açıklarsın.” çağrısında bulunuyoruz.

Senden yanıt bekliyoruz Ahmet Takan. Açıklayacağın isimler aynı zamanda MHP üzerinde oyun oynayanların maskesini de düşürecektir. İ. Melih Gökçek’e MHP içinde kimler Truva atlığı, eşekliği yapıyorsa onlar da ortaya çıkacaktır.

2014 yerel seçimler öncesi, MHP’ye karşı her türlü oyunu ve saldırıyı deneyeceklerdir. En çok da bize benzeyip bizden olmayanları kullanacaklardır. Her MHP’li ve her Ülkücü bunlara karşı dikkatli olmalıdır. MHP ve Ülkü Ocakları merkezli olmayan hiçbir bilgiye itibar edilmemelidir.

Manşetleri ve köşe yazılarıyla seçim öncesi MHP’ye saldırıya geçen Yeniçağ isimli gazetede dönen dolapları herkes takip etmelidir. Bu gazete İ. Melih Gökçek merkezli senaryolarıyla, maskelerini bir kez daha düşürmüştür. Ahmet Takan nargile üstüne nargile çekse de artık bu rezil köşe yazısının altında kalmıştır. Ahmet Takan’a bir nargile daha söyleyin, hesaplar İ.Melih Gökçek’ten olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.