Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ’E AÇIK MEKTUP

06.05.2011
A+
A-

Değerli A.K. Türkeş,

Bu mektup size, öncelikle “kimin oğlu olduğunuzu” hatırlatmak, sonra da Türk düşmanlığı tescilli AKP saflarında hangi gerekçeyle saf tuttuğunuzu sormak amacıyla yazılmıştır.

Bizleri, Türk Milliyetçisi olmamıza vesile olup mevcut en kutlu davanın mensupları olarak yetiştiren başbuğumuzdur. Bizlerin Türk Milliyetçisi olmamıza vesile olan o büyük şahsiyetin kendi öz evladını Türk Milliyetçisi olmak şerefinden mahrum bırakmış olması düşünülemez elbette. O sebeple sizin de Türk Milliyetçisi olduğunuzu fakat Türk düşmanları safında yer alarak bu şerefi lekelediğinizi düşünüyorum.

Sizi tanımam. Siz çok küçükken, Oran’da nöbet tuttuğumuz dönemlerde, birkaç kere gördüğümden başka, sizinle hiç karşılaşmadık. Başbuğumuzun evladına, tanımasak da, görmesek de, sıcak bir muhabbet, içten bir sevgi duyarız. Bu Mektubu işte o “sıcak muhabbet ve sevgi” adına kaleme alıyor, yanlıştan dönmeniz için size hatırlatmalarda bulunuyorum.

“MHP’den davet gelmedi” diye birkaç kere TV ekranlarında, gazete köşelerinde demecinize rastladım. Bu demeçleri sizin verdiğine inanmak istemiyorum, çünkü bu koskoca bir yalandır. Zaman zaman hem muhterem validenize, hem de şahsınıza çeşitli vesilelerle davetler yapılmaktadır, fakat her defasında da muhterem validenizin “kaprisli, düşmanca ve nezaketten uzak” cevaplarına muhatap olunmaktadır. Buna rağmen rahmetli başbuğumuzun birer emaneti olduğunuz hiçbir ülkücünün aklından çıkmamakta ve ülkücülerden “saygı ve hürmetten” başka bir karşılık görmemektesiniz.

Tahmin ediyorum ki muhterem validenizin, hesapsız, anlamsız ve lüzumsuz bencilliği, inadı ve kaprisi, kendisini Başbuğun izinden, fikirlerinden, partisinden uzaklaştırdığı gibi, sizi de uzaklaştırmak istemektedir. Ve eminim ki siz Kutalmış Türkeş olarak, salim kafa ile düşünseniz, değil AKP’den aday olmak, kapısının önünden bile geçmezsiniz. Çünkü Başbuğun kanından, canından birisi, istese de Türk Milleti düşmanlığı yapamaz, Türk düşmanları safında yer alamaz. Daha başbuğumuzun kabir toprağı bile çökmeden, başbuğumuzu yarı yolda bırakanların safında yer alan muhterem valideniz sizi de, MHP’den ebediyen ayrı tutmak için Türk düşmanlarının safında yer aldırmış olduğuna inanmaktayım. Dediğim gibi, salim kafayla düşünüp “kimin oğluyum, kimlerle aynı saftayım” muhasebesini yaptığınız anda doğru karar verecek olgunlukta olduğunuzu düşünüyorum.

Muhterem validenizin sözünden çıkamadığınız, sırf onun kaprislerine ve inatlarına yenik düşerek böyle bir karar verdiğinize eminim. Fakat unutmayın ki siz sadece Seval Hanım’ın değil, Türk Millet’inin yüce Başbuğu Alparslan Türkeş’in de evladısınız ve o büyük şahsiyetin anısına saygısızlık yapmamak ilk başka sizin vazifenizdir. Maalesef, Türk Düşmanları safında yer alarak o büyük şahsiyetin fikirlerine de, anısına da büyük bir saygısızlık içerisindesiniz.

Hiçbir ülkücü size, Başbuğ’un oğlu olduğunuz için oy vermez. Çünkü ülkücüler ŞAHSİYETÇİ’dir, ferdiyetçi değil. Şayet başbuğumuzun biçimlendirdiği ŞAHSİYETÇİLİK ilkesinden zerre nasiplendiyseniz bu yaptığınızın büyük bir hata olduğunu anlar, gereğini yaparsınız. Ben sizin ŞAHSİYETİNİZİN, başbuğumuzun ilke olarak bize miras bıraktığı ŞAHSİYETÇİLİK ile uyumlu olduğuna inanmak istiyorum.

Siz, Bozkurtlara “Hayvan” diyen, “eli kanlı katiller, faşistler, mafya bozuntuları” diyen Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alarak rahmetli babanız hakkında yaptıkları iftira ve hakaretleri de sindirdiğinizin farkında mısınız bilmem ama en Büyük Bozkurt, Başbuğumuz idi, biliyorsunuz.

Siz, en büyük Bozkurt olan babanıza ve biz bozkurtlara “Hayvan” diyen çakalların, Türk düşmanlarının hakaretlerine, onların yanında yer alarak rıza gösterebilirsiniz, sizin bileceğiniz iş ama biz Bozkurtlar, en büyük Bozkurt Alparslan Türkeş’e yapılan iftira ve hakaretlere rıza gösterecek değiliz.

Soyadınız Türkeş olsa bile, hiçbir bozkurt, hiçbir ülkücü size AKP saflarında destek olacak kadar alçak değildir. “Türk yok Türkiyeli var, Ne Mutlu Türküm Diyene demek alçaklıktır” diyen alçaklarla, bırakın Türkeş soy ismini, Türkeş’in kesip attığı tırnak bile bir araya gelmesi imkânsızken, sizi o saflara destek vermeye iten nedir, anlaşılır gibi değildir.

Yoksa siz de mi “Ne Mutlu Türküm Diyene demek alçaklıktır” diyorsunuz?

Yoksa size göre de mi, Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi “Türk yok, Türkiyeli var”?

Yoksa size göre de mi, Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi “Bozkurt, hayvandır”?

Yoksa size göre de mi, bu İslamcı bozuntularının söylediği gibi “Türkeş Müslüman değildi”?

Şayet rahmetli başbuğumuzun fikirlerine ihanette ısrarcı olarak Türk düşmanlığı tescilli AKP’de siyasete devam ederseniz, bu ihanetiniz, ömür boyu alnınızda bir leke olacaktır. Böyle bir lekeyi ömür boyu taşımak istemiyorsanız, derhal AKP adaylığından istifa edip Türk Milliyetçilerinden özür dilemeniz gerekir.

Kaprisle, inatla değil, damarınızda dolaşan asil kanın gereğince düşündüğünüzde, doğruyu bulup gereğini yapacağınıza, yani AKP gibi Türk düşmanlığı tescilli bir okyanus ötesi oluşumdan derhal ayrılıp Türk Milleti’ni onlara karşı uyaracağınıza inanıyorum.

Korkma, çekinme!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Not: Sağda solda, “AKP’den seçildiğim gün istifa edip MHP’ye geçeceğim” dediğiniz söyleniyor. Ülkücüler böyle bir dolmayı yutacak kadar saf değildir. Ülkücüler, AKP’ye oy vermekle PKK’ya oy vermek arasında hiçbir fark olmadığını bilecek kadar şuurludur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.