Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Ahmet Kaya “Apo’yu Özledik” Derken Size Seslenmiyor!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
31.10.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Türkiye Cumhuriyetinin doğumunun 90.yıldönümünde, PKK’lı Ahmet Kaya’nın doğum gününe denk getirilerek, Abdullah Gül tarafından “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü” adeta doğum günü hediyesi olarak verildi. Verilen bu ödül Türkiye Cumhuriyetinin kimlerin eline kaldığını ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın politikaları sayesinde PKK’nın hangi noktaya taşındığını göstermesi açısından ibretliktir.

Ahmet Kaya tartışmasız bir şekilde Apo’ya sevdalı ve bölücülüğüne inanmış bir PKK’lıdır. Apo posterleri ve sözde Kürdistan haritaları önünde konserler veren birini ödüllendirmek, PKK’yı ödüllendirmektir. Recep Tayyip Erdoğan PKK’lı Ahmet Kaya’ya defalarca sahip çıkan, onu öven açıklamalarda bulunmuştu. Bir eksiğimiz Cumhurbaşkanı Abdullah Gül idi. O da Cumhuriyetin doğum gününde Türk milleti ile dalga geçercesine PKK’lı birine ödül vererek safını belirlemiştir.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül herhalde PKK’lı Ahmet Kaya’nın “Vallahi APO’yu özledik /Kürdüz sonuna kadar/Vallahi biz dostu özledik” kendisine yazılmış bir şarkı sanıyor. Sayın Abdullah Gül, danışmanlarınız sizi böyle mi kandırdı da, PKK’lı Ahmet Kaya’ya ödülün altına imza attınız. İnternet kullanmayı biliyorsanız, girin de bir bu sözlerle şarkı söyleyen PKK’lı Ahmet Kaya’nın bu şarkıyı kime yazdığını ve kimlerle koro oluşturduğuna bir bakın…

PKK’lı Ahmet Kaya, o şarkıyı elinde PKK paçavraları ve Apo posterleri olan onbinlerce PKK’lıyla birlikte, Apo posteri önünde şuan İmralı’da yatan Öcalan alçağı için söylemektedir. Apo dedikçe kendisi de, alana toplanan bölücülerde coşmakta ve kudurmaktadır.

Bizim ki elbette ironi yapmaktır. Yoksa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, PKK’lı Ahmet Kaya’nın kimlere şarkı söylediğini de biliyor, hangi bölücü emellere hizmet ettiğini de… Bu konuda bir rahatsızlık duymadan PKK’lı birine ödül verebilmektedir.

“Başkomutan” sıfatını taşıyor ama taşıdığı sıfattan utanmadan Türkiye’yi bölmek için hizmet edenlerin propagandasını yapmış olan PKK’lı Ahmet Kaya’ya ödül veriyor. Hem de Cumhuriyetin 90.doğum gününde…

Böyle birisi Türkiye’nin en başında Cumhurbaşkanı olarak oturabiliyor hala…

Refah Partisi’nde siyaset yaparken “Ne mutlu Türküm diyene sözünü dağlara taşlara yazdılar. Bu ilkelliktir ve aşılacaktır” diyen Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı köşküne oturduktan sonra herhalde ilkellik gördüğü Türklüğü bu şekilde verdiği ödüllerle aşmaya çalışmaktadır.

PKK’lı Ahmet Kaya Kürdistan haritaları önünde APO’ya şarkılar söylediyse, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’de “Kürdistan” ismini telaffuz etmiş birisidir.

AKP iktidarının PKK’nın önünü açmak için başlattığı “PKK Açılımının” işaret fişeğini “Güzel şeyler olacak” diye ilk ateşleyen kişidir.

Abdullah Gül’ün bahsettiği “güzellikler” PKK’lılara ödül vermek oluyor herhalde…

Türkiye, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde PKK’nın cirit atma sahasına dönüşmüştür. PKK’lıların her makamda itibar gördüğü Türkiye manzarasını bu muhteşem ikili yaratmıştır.

PKK’lı Ahmet Kaya’ya da en yüksek makamdan ödül verdiniz ya size artık ne söylesek boştur.

PKK’lı Ahmet Kaya’nın mezarına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan beraberce gidip “Vallahi APO’yu özledik / /Vallahi biz dostu özledik” şarkısını söylemelerinin tam zamanıdır.

Gelecek senede verilecek ödülleri (AB)(D)ullah Öcalan’ın doğum gününe denk getirip ona vermek bu zihniyet açısından en uygun olanıdır. Ne derseniz Sayın Gül, hazırlıklara hemen başlamaz mısınız?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.