Ahmet Davutoğlu PKK açılımı istedi

Ahmet Davutoğlu PKK açılımı istedi
08.01.2021
A+
A-

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, PKK’nın açılım talebine ilişkin mesajlar verdi. Kürt sorunu olduğunu söyleyen Davutoğlu, açılım sürecini hatırlattı, o dönemki politikaların doğru olduğunu savundu.

Davutoğlu, özgürlükler noktasında bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendileriyle aynı noktaya geldiğini de söyledi.  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, PKK’nın açılım talebine ilişkin mesajlar verdi. PKK’nın taleplerini dillendiren Ahmet Davutoğlu fitne söylemlerini sürdürdü:

”Türkiye’nin genel olarak demokratikleşmesi ve özel olarak Kürt sorunu çözülmesiyle ilgili en özgürlükçü parti programı Gelecek Partisi’nin programıdır.”

AHMET DAVUTOĞLU PKK AÇILIMI İSTEDİ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu televizyon kanallarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu’nun gündeminde PKK’nın açılım talebi vardı. Davutoğlu, kendisinin Dışişleri Bakanlığı döneminde yapılan açılım süreci politikalarına desteğini yineledi: ”AK Parti’nin 2012-14’te o dönemlerde takip ettiği politika benim de desteklediğim politikalar ve doğru politikalar. Türkiye’de özgürlüklerin genişlemesi isteyen politikalar doğru politikalardır.” Muhalefetin sık sık dillendirdiği erken seçim tartışmaları da soruldu Davutoğlu’na. Erken seçim göndermesi yapan Davutoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i hedef aldı:

”2018’de seçim kararını Sayın Erdoğan mı verdi? Bahçeli seçim kartını açtı ve ülkeyi seçime götürdü. Koalisyon ortakları tarafından, bu Perinçek de olabilir. Altındaki halı çekildiğinde seçime gitmek zorunda kalabilir Erdoğan.”

”KEMAL BEY BİZİMLE AYNI NOKTAYA GELDİ”

Davutoğlu, özgürlükler noktasında bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendileriyle aynı noktaya geldiğini de söyledi:

”Türbanlı hakim tartışmasında CHP liderinin net bir tutum sergilediğini söyledi. İktidardakilerin Sayın Kılıçdaroğlu’nu takdir etmeleri gerekirdi. Kemal Bey bugün özgürlükler noktasında bizimle aynı noktaya geldi.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.