Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

“Ahlaksız Bunlar”

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
17.02.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

STV’de yayınlanan Şefkat Tepe dizisinde Peygamberimizin gökten nurla indirilip kamyonet kasasında tekrar gönderildiği sahne şu günlerde AKP/Cemaat arasında yaşanan tartışmalarda malzeme konusudur. Basit senaryolu ,dar bütçeli ve zorlama bir diziden böyle sahnelerin çıkması normal ama dini referanslı cemaatin bu konularda dikkatli ve hassas olması gerekirken ,bu hassasiyeti maalesef göstermemişlerdir. Bu konuda savunulacak bir yönleri yoktur.

Ama başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP’li yönetici ve yandaş yazarların sanki Peygamber efendimiz konusunda bir hassasiyeti varmış gibi konuşmalar yapmaları da mide bulantısından başka bir etki oluşturmamaktadır.

Başbakan Erdoğan bu dizi sahnesi için savaş içinde olduğu cemaate tepki göstermiş ve Anadolu insanına şöyle seslenmiş: “Peygamberimizi Miraç’tan indirip kamyonet kasasına bindirecek kadar ahlaksız bunlar. Sevgili Peygamberimizi kendi işlerine alet edenlerle benim temiz kardeşlerimin işi olmaz. Azrail’i, cenneti, cehennemi tasvir edenlerle Anadolu insanını işi olmaz.”

Peki , bazı hatırlatmalar yaparak, AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’la ‘temiz kardeşlerimizin” ve “Anadolu insanının” bir işi olur mu ona bakalım mı?

Hadi hatırlayalım ve bakalım.

AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan’a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir” dediğinde Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ,başka bir AKP’liden bir tepki gösteren oldu mu? Bu konuşmayı binlerce kişi içinde yaptığı halde AKP Aydın İl Başkanlığı görevinden sonra İl Genel Meclis Üyesi yapılmıştı. MHP’nin bu olayın üzerine gitmesi sonucu , bu görevinden istifa etmek durumunda kalmıştı.

Eski AK Parti Milletvekili ve Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas “Bu, Tayip Erdoğan sünnetidir” dediğinde “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) söz, fiil ve onaylarımın ortak adı, şer’i delillerin ikincisi olan Sünneti, sen nasıl Tayip Erdoğan sünnetidir dersin?”diye onu görevden alıp , bir tepki gösterdiniz mi?

STV’de yayınlanan Şefkat Tepe dizisindeki sahneden dolayı , cemaate “ahlaksız bunlar ” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın peygamberimize “Bana Muhammed’in getirdiği yenilikleri göster… Sadece kötü ve insanlık dışı şeyler bulacaksın…” şeklinde en ağır hakaretleri eden Papa 16. Benedikt’in Türkiye’ye gelişinde uçağın kapısında karşılayıp , muhabbetle sarıldığında neredeydiniz ey AKP’liler? Recep Tayyip Erdoğan bu karşılamayı yaparken, Papa 16. Benedikt İstanbul başta olmak üzere , Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yüce dinimiz İslam’a ve Peygamberimiz Hazreti Muhammed’e hakaret ettiği konuşması nedeniyle protesto ediliyordu.

PKK terör örgütüne İmralı’dan bile önderlik etmesine izin verilen Öcalan “Muhammed’in kişiliği çelişkili!” dediği ve yüce Peygamberimizle ilgili buna benzer birçok alçak söze imza attığı halde ,Öcalan’ı Kürtlerin önderi ilan eden, ona barış elçisi muamelesi yapan AKP’li yöneticiler ve yazarlar değil miydi? İslam ve peygamber düşmanı bu eli kanlı teröristbaşı ile yol yürüyen AKP değil mi? 17 Aralık sürecinde bile karşılıklı birbirine sahip çıkan Öcalan ve AKP değil mi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Rasmussen’in NATO genel sekreterliği adaylığına olumsuz bakıyorum” açıklaması yaptığı halde, yüce peygamberimize hakaret eden karikatürler için “İfade özgürlüğü” açıklaması yapan eski Danimarka Başbakanı Rasmussen’i ABD’den gelen bir telefonla NATO Genel Sekreterliği için destekleme kararı aldığında hangi AKP’li tepki gösterdi?

Ey AKP’liler , hangi peygamber hassasiyetinden bahsediyorsunuz siz?

Bünyesinden “Tayyip’i üzmek Allah’ı üzmektir” diyen ve ” Sayın Recep Tayyip Erdoğan Allah’ın bütün vasıflarını toplamış bir lider var.” diyen sapık düşüncelileri çıkaran AKP için ne desek fayda etmez.

Bu sapıkları Peygamber mertebesi bile artık kesmiyor , artık kendilerini tövbe haşa Allah ilan ediyorlar.

Türkiye’de İslam’ın yüce değerlerini bu derecede siyasi menfaatleri için kullanan başka birileri olmamıştır. Yüce Allah bizleri bunlarla sınava tabi tutmaktadır.

AKP içinde böyle sapık düşenceler ortaya çıktığında bir tane Allah’ın kulu çıkıp tepki göstermemektedir.Çünkü siyasi menfaatleri her şeyin önüne geçmiş durumdadır.

Ama görüldüğü gibi STV’deki bir dizide yanlış olunca da dünyayı ayağa kaldırmaya çalışmaktadırlar.Kendilerini Allah ve Peygamber ilan edenlerin , birden Allah ve Peygamber hassasiyeti (!) depreşmektedir

Kim bunlar? Kim olacak “Ahlaksız bunlar”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.