Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

AHLAK MİLLETİ OLUŞTURAN TEMEL YAPI TAŞIDIR

25.04.2019
A+
A-

Bozulan biz miyiz, yoksa Dünya mı?

Bozan biz miyiz, yoksa Dünya mı?

Bozduran biz miyiz, yoksa Dünya mı?

Bir milleti millet yapan en önemli hususlardan biri Ahlak kavramıdır. Bu husus İslamiyet evvelinde muazzam bir yer edindiği için İslamiyet’in getirdiği güzellik ve yeni ilim ile başka bir boyut kazandı. Ahlak Devleti ve Milleti oluşturan temel yapı taşıdır. Ahlak hukuku ve kamu düzenini nizama çeken bir kilit taşı kısmıdır. Emperyal Dünya düzenindeki tek gaye Ahlak hususunu çökertmek. Gökdelen misali etrafına ahlaksızlık dinamitleri döşenmiştir. Her seferinde bir katı patlatıyorlar. Aşağıdan yavaş yavaş bir yıkıntı başlamış durumda. Ahlaksızlığın adı modern topluluk halini almış. Ahlaksızlığın adı ‘Anti gerici ‘ halini almış. Ahlaksızlığın adı ‘Batı hayranlığı’ ile anılmakta. Kaybedilen ideoloji ve kimlik ahlakı kökten kaybetme yolunda. Bunu tam tersi de düşünürüz Ahlak kaybedildikçe ; Kimlik ve düzen kaybedilir. Kimlik nedir ;Benlik ve Öz hususudur. İdeoloji nedir? Kimliğin gerekli şartlarını üzerinde bulunduran kısımdır. Yaşama arzusu ve gayesidir. Nizam ve intizamın baş aktörüdür. Küreselliğin girdabında kaybolan Ahlak yitirildikçe sorunların baş göstermesi umursanmamaktadır. Aslımda geri götüren Ahlakın yitirilmesidir. Ahlak ; Milliyet demektir. Ahlak ;ciddiyet demektir. Ahlak ; Hürriyet demektir. Ama hürriyet sarhoşluğuna kapılıp her türlü hususu mübah kılmak değildir. Ahlak, samimiyet demektir. Ahlak, liyakat ve ehliyet demektir. Ahlaki çöküntülerin yaşandığı yerlerde, her türlü yıkım beraberinde gelir.

TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜ GÜZEL AHLAK SİSTEMİDİR

Bir milletin ahlaki değerlerini tırpanlayanlar Türk ve İslam düşmanlığı yapanlar oldu. Türk İslam Ülküsü ışığında hareket etmemiz gerektiğini söyledikçe. Kimi Faşist, kimi İslamcı diyerek gençliğimizin kimyasını bozmaya gayret gösterdiler. Ne acıdır ki bu ithamlara yenik düşenler, Türk ve İslam’dan uzak kalarak, fazlasını yapıp düşmanlık besleyerek bu ahlaki çöküntünün altında can vermeye başladı. Türk ve İslam düşmanlığı yapan güruh ve zümreler, gerici ve ırkçı iftiraları ile gençliğimizi ;Sosyalizmin ahlaksızlığı, Komünizmin arsızlığı, Feminizmin çöküntüsü, Emperyalizmin kahpeliği, Faşizmin alçaklığı ile baş başa bıraktılar. Türk İslam Ülküsü ; yüksek ahlak ve maddeden sıyrılıp manaya koşmak demektir. Türk İslam Ülküsü her türlü gericiliğe karşı, ileri görüşlü bir yeni ufuk demektir. Yıllardır haykırdığımız Türk Gençliğimizi bu çakalların ateş çemberinde bırakmak istemediğimiz husus işte budur.

Tecavüzün, arsızın, hırsızın, hainin peyda olmasının bugünkü en büyük sebebi Ahlaki çöküntü ve Türk İslam Ülküsünün idrak edilmemesidir. Türk Töresinin unutulmasıdır. Türk Töresi; Türk Milletinin özüdür. Türk milletinin Orhun abidelerinden gelen sözüdür. Türk Töresi bir ahlak ve erdemdir. Türk Kadınının bilgeliği, yüceliği ve samimiyetidir. Türk İslam Ülküsü, kadının muhtevasında fedakarlık ve çilekeşliğin bar olması sebebiyle kadını Hanlar Hanı bilmektir. Türk İslam Ülküsü ; yarınlarımızın yarınlarını, velhasıl kelam balalarımızın ehemmiyeti ve geleceği demektir.

EDEP YA HU

Türk İslam Ülküsü; kendisini Marksizm’in kucağında bulan ;Ahlaksız ve Milliyetsizlerin karşısında Ahlak ve Milliyet şuurunu haykırandır. Türk İslam Ülküsü ; Türklüğümüzün gururunu, İslam’ın ahlak ve faziletini yaşamak ve yaşatmaktır. Ahlaki enkaz ; Ahlaksız bireylerin yaptığı eylemler karşısında radikal cezalar verilmemesi ile daha da arsızlaşmakta. Evet kökten cezalar ve caydırıcı ceza şeklinde ifade edilen hususların yapılmaması bu derece kahpeliğin zuhur etmesine sebebiyet vermiştir. Ahlaksız eylemlerin temelinde ; Aşırı öz güven sarhoşluğu, maddecilik yani Materyalizm, Kızıl ve Yeşil Komünizm, Türk İslam Ülküsü düşmanlığı yapan düşünce ve eylemler, hukuki süreçlerin tavizleri, toplu atmayan sineler, sessiz toplum, dilsiz şeytanlık, sinir uçlarımızın tahribatı, Ahlaksızlığın ve arsızlığı maharet ve marifet olarak görülmesi.

Sonuç olarak şu ki bozulan Ahlak sisteminde gençliğimizi idealden, düşünceden, maneviyattan uzak, kısacası Milli Şuurdan yoksun yetiştikçe Ahlaki sarsıntıların altında kalacaktır. Biz Türk İslam Ülkücüleri olarak ülkü ocaklarında bu ahlaki eğitimi muazzam bir şekilde milletimize sunmaktayız. Ocak şuuru ; Ahlak ve Milli ülküyü aşılamaktadır. Milli Ahlak yok ise Milli Şuur yok demektir. Milli şuurdan yoksun bir toplum her türlü ahlaksızlığa meyletmektedir. Ahlaksızlık eyleminin içinde olanlara ise ; Kökten ceza, caydırıcı ceza verilmelidir. Hırsızlık yapanların gerek Türk töresinde, gerek İslam Ahlakında yaptığı el kesilirdi. Bu töre ahlaksız eylemlerin önüne geçmiş idi. Şimdi cinsel istismar, taciz, tecavüz gibi arsız ve ahlaksız eylemlerin cezası kesinlikle İDAM OLMALIDIR.

Türkiye Cumhuriyeti’ni, muasır medeniyet seviyesine yükseltecek olan ruh ve düşünce TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜDÜR.

ERTUĞRUL SUBAŞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.