Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Parçalı Bulutlu

AHDE VEFA İMANDANDIR BİR ÜLKÜ DEVİ ALİ METİN TOKDEMİR

08.12.2018
3.020
A+
A-

Ahde vefa imandandır ve ahde vefasızlık namusuzluktur..

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız merhum Ülkü Devi Ali Metin TOKDEMİR ağabeyin vefatının  23. Seneyi devriyesinde rahmetle anıyorum. Ruhun şad mekanın cennet olsun Başkanım.

Çok çetin zamanlarda mücadele veren Ali Metin TOKDEMİR Türk Dünyasının son Başbuğu Alparslan TÜRKEŞ ile kol kola, omuz omuza Türk İslam Ülküsü için mücade eden ve hayatını davasına adayan yiğit bir başkan. Tek gayesi davayı yaşamak ve yaşatmak düşüncesi olan TOKDEMİR ömrünü uğruna feda ettiği Türk İslam Ülküsü için karış karış Anadoluyu gezerek Ülkücü hareketi bilmeyen anlamayan duyamayan tek bir kişi olmasın gayesindeydi. Öyle de yaptı davamızı her gittiği mekanda haykırdı. Bir gönül adamı olan Ali Metin  ağabey zerre bir beklenti ve çıkar gütmeden Nizamı alem yolunda her türlü azim ve kararlılık ile çileyi şerbet misali içenlerdendi. Ali Metin başkan bir kutup misali birleştiren toplayandı. Her ne olursa olsun ‘’İşte dava’’ diyerek elini değil bedenini taşın altına bırakarak tamemen Allah rızası için Serdengeçenlerin kafilesinde yer alan mütevazi duruşuyla örnek olan hem Alp hem Eren.

Ali Metin başkanın en büyük mücadelesi Ülkücü Şuur ile yetişecek olan gençlerin memleketin yönetici kadrolarında söz sahibi olamlarıydı. ‘Artık MHP’liler dünkü gençler değil. Artık MHP’nin yetişmiş kadroları var, bürokratları var, akademisyeni var, yazarı var, çizeri var. Bugün ANAP’ından DYP’sine, Refah’ına kadar bir partinin ülkücü aday aramalarının sebebi nedir? Çünkü ülkücüler kabiliyetli insanlardır. Çünkü ülkücüler Türkiye’nin meselelerine vakıf insanlardır. Çünkü ülkücüler etraflarında sosyal faaliyetleri ile imajlarıyla güçlü insanlar Demek ki, Ülkü Ocakları ekolü iyi yetiştirilmişlerdir.’’ Gidenlere Allah selametlik versin lakin biz burdayız davamızın partimizin ocağımızın emrindeyiz diyerek Türk İslam ülkücülüğünün muazzam duruşunu açıkca göstermiştir. TOKDEMİR ağabeyin istediği geleceğin Milliyetçi Türkiyesini inşaa etmek ve ülkücü gençlerin devleşmesi ve devletleşmesi ülküsüdür. Muasır medeniyet seviyesi için mücadele eden Yesevi dergahınınn münevverleri Ülkücülerin daha çok çalışıp daha çok mücadele edip Türk düşmanlığı yapan Sözde islamcılara ve marksistlere karşı bir set oluşturmakdır. Bununda yolu çok çalışmakdan ve okumakdan geçtiğini gittiği her alanda dile getirmiştir.

Ali Metin demek ümitsizliğin olduğu yerde umut ışığı demektir. Ali Metin demek karanlıklar içinde bir güneş demektir. Çaresizliğin ve bıkkınlığın olduğu bir alanda yaktığı koca ülküateşinin etrafında toplananlarla beraber akın etmiştir anadolunun her karışına Türk İslam ülkücüleri ile.

’İslamı üniversitelere ülkücüler sokmuştur’’ diyen Ali Metin tokdemir ağabey Türk islam ülküsünün üniversitelerde yaşayan ve nakşeden ülkücülerdir demiştir. Birileri İstanbul Üniversitesinin kapısına haşa ‘’ Muhammed’in Piçleri  giremez’’ yazısı astıkları vakit bunu kabul etmeyen ülkücüler kurşunlanmış şehit edilmiştir.O gün o pankartın altından kafasını eğip gecenler bugün Ülkücü hareketin ve MHP’nin karşısında olan şer odaklardır. Ali Metin ağabey her daim bu mücadeleyi topyekun madden ve manen ömrünün sonuna kadar vermiştir. 36 yıllık ömrünün tamamen Türk İslam ülküsüne adayan ve çilelerle dolu olan hayatında bir gün bu harekete sırtını dönmeyen ; Gidenlere Allah selametlik versin biz burdayız diyen yiğit bir sevdanın yiğit yolbaşcısı. Ali Metin duruşunda  taviz vermeyen TOKDEMİR ne liste uğruna partisine küsmüş ne de küçük hesaplar uğruna satmamıştır.Bütün mazlumların yanında olan TOKDEMİR Turan kadar geniş yüreğinde bütün zorluklara ve mücadeleye karşı gösterdiği sabır ve mücadele azmiyle ; davanın uğruna her türlü fedakarlığı yapmış kavganın ve sevdanın abidesidir.

  

Ömrü çileyle bilendi

Pes etmedi hep direndi.

Garip dostu dağ gönüllüm

Hem yiğitti hem erendi

 

TOKDEMİR üç günlük hükümranlık için değil bir kutlu davanın selameti ve salahiyeti için her daim mücade etti. Bugün her TÜRK genci bir Ali METİN olmalıdır.Ahde vefa imandandır diyerek yarım kalmış düşleri yerine getirecek olan Aziz Ülkücü Gençliktir. Türk İslam ülküsü için mücadele edenlere bin selam olsun. Ali Metin ağabeyden bir hatırat

Ocak çıkışında ülküdaşları ile manavın önünden gecerler ve o vakitler kivi daha yeni gelmiştir. Ülküdaşlarının meyve sevdiğini bildiği için mana iki kilo kivi vermesini söyler. Şaşıran manav iki kilo kivi doldurur. Ali Metin başkan fiyata yakın bir para uzatır manava ve bekler. Manavda Ai Metin başkanın çehrsine bakar ve Ali Metn başkan ‘’hayırdır?’’ diye sual eder. “Başkanım, etikette yazan kilo fiyatı değil, tâne fiyatıdır, bu meyve yeni gelen ithal bir meyve…”

Metin Tokdemir cebindeki tüm parayı vermek zorunda kalır. Eve gelip, durumu anlattığında ve meyvenin mâliyetini duyduklarında arkadaşları Abaşkanım almasaydınız demişler ve Ali Mwtin başkanın cevabı şudur ;

‘’Ocak genel başkanı olmasaydım, orada mahçup olacak olan yalnızca Metin TOKDEMİR olsaydı vallâhi billâhi almazdım’’

Dosdoğruydu ok tokdemir Zafer geldi yok tokdemir Senin suladığın güller Yeşerdi bak, bak tokdemir

 

 ERTUĞRUL SUBAŞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.