Afrin’de bozguna uğrayan teröristler infaza başladı!

Afrin’de bozguna uğrayan teröristler infaza başladı!
26.02.2018
A+
A-

Afrin Operasyonu kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) üstün başarısıyla bozguna uğratılan hain terör teröristler tek tek dağılmaya başladı. Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nın başlamasından itibaren örgüt içi tartışmalar sonrasında 30’dan fazla sayıda sayıda teröristin infaz edildiği bilgisine ulaşıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin Suriye’nin kuzeybatısında yer alan Afrin bölgesine yönelik stratejik ve tam teçhizatlı bir şekilde yürüttüğü Afrin Operasyonu’nun 38. gününe girmiş bulunmaktayız. 20 Ocak tarihinde başlatılarak birinci aşaması tamamlanan Afrin Operasyonu’nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ederek PKK terör örgütünü bozguna uğrattı. Öyle ki, tüm bu gelişmeler sonrasında örgüt içi tartışmalar baş göstererek 30’dan fazla sayıda teröristin infaz edildiği kaydedildi. Öte yandan Afrin bölgesinde mücadele eden Türkmen Gruplardan Muntasırbillah Tümeni Komutanı Muhammed Paşa ise Afrin Operasyonu, diğer adıyla Zeytin Dalı Operasyonu sonrasında hain terör örgütü PKK cephesinde meydana gelen bozgununun nasıl gerçekleştirdiğini ortaya koyan önemli açıklamalar gerçekleştirdi. İşte, en yeni gelişmeler..

Şubat ayı başında Cinderes ve Raco’da Afrin’li terör örgütü mensupları ile Kandil bölgesinden gelen teröristler arasında gerginlik yaşandı, ardından yaşanan bu gerginlik Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun başarılı bir şekilde ilerlemesi sonrasında PKK cephesinde bozguna uğrama noktasına gelinerek örgüt içi tartışmalar yaşandı. PKK, Afrin bölgesinde kahraman askerimiz tarafından bozguna uğramasıyla birlikte 30’dan fazla teröristi infaz ederek, Raco ve Cindere’sine yeni sorumlular atadı. Bu doğrultuda terörist elebaşı Cemil Bayık, Raco bölgesi için Hüseyin Gabar adlı teröristi Afrin’e gönderirken, Cinderes bölgesi için de Mani Agid’i görevlendirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.