Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

Adı Gibi Devlet

26.09.2018
A+
A-

Yılgınlıklar karşısında, dik duruşuyla hep mücadele içinde,

Adı gibi Devlet gibi dimdik duran büyük bir Lider.

Bütün ömrünce Başbuğ Türkeş’in yanında şimdi de izinde olan,

Vefalı, sadık bir Milliyetçi Ülkücü şahsiyet, Lider Devlet Bahçeli.

Yalın gerçekte hiç çocuğu olmayan ancak temsil ettiği mertebe ile milyonlarca Ülkücün babası olduğunu söyleyen bu anlayışını da şöyle dile getiren “Evet benim kaybedecek evladım yok. Bu yüzden evlatlarımı sokaktan uzak tutuyorum.” Diyen Lider Devlet Bahçeli gibi büyük bir şahsiyete sahibiz. Bu bize yani tüm Ülkücülere Allah’ın büyük bir lütfudur.

Çünkü o kendi yaşıtlarını, kendinden büyük insanları, çocuğu yaşıtında olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu gibi Ülkü erlerini şehit olarak kaybetmiş biridir. Binlerce ağabeyini, can kardeşlerini, bacılarını şehit eden komünistlerle Türkiye kavgası olan bir yiğittir o.

Bahçeli 1968-1971 öğrenciliği yılları döneminde Ülkü Ocakları kurucusu, sonra AİTİA Talebe Cemiyeti Başkanı, Millî Türk Talebe Birliği Ankara Genel Sekreterliği yapar. Sonra Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Birliği kurucusu, daha sonra Ülkücü Üniversite Akademi ve Yüksek Okulları Asistanları Derneğinin kurucusu ve başkanı olur.

Tüm bu kuruluşlarda görev yapan Lider Devlet Bahçeli o yılları şöyle anlatıyordu “Esas 1968 yılından itibaren akademide öğrenci olduğumuz birinci yılda boykot ve işgaller başladı. O dönem içerisinde ülkücü camia ile, o zamanki CKMP (Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi)’nin gençlik grubuyla tanıştım. Boykotlara öncülük yapan gruplar sol gruplar idi. Meselâ bizim AİTİA’da ‘Devrimci Anadolu Grubu’ ile ‘Çağdaş Grup’ adı altında öğrenciler boykot başlatmak istediler. Zannediyorum o dönemde Hukuk ve Dil ve Tarih-Coğrafya fakültelerinde başlayan öğrenci olayları hemen AİTİA’ya da sirayet etti. Bir grup öğrenci 1968 imtihan döneminde okulda boykota gitmek istedi. Buna karşı çıkan grubun içerisindeydik. 1969’da bir grup arkadaşımla AİTİA’da Ülkü Ocakları’nın kuruluşuna öncülük ettik.”

Bu kuruluşlarda görev yapa yapa gelen biri. Bahçeli, 20 yıllık üniversite hayatını MHP lideri merhum Alparslan Türkeş’in isteği üzerine terk eder sene 1987’dir. O tarihten sonra Allah’ın izniyle Milliyetçi Hareketin saflarında görev yapar. Dönüşü olmayan hedefi daima Türkiye olan bir davanın evvela Başbuğun yanında ve emrinde, sonrada hareketin başında olan büyük bir dava adamı ve Ülkücü Hareketin Lideridir o.

Ülkücü hareketin hemen her kademesinde bulunmuş, sonrada Milliyetçi Ülkücü bir partiye Genel Başkanı olmuş, “Önce Ülkem ve Milletim sora Partim ve ben” diyen büyük, bu yaşa kadar geçirdiği ömrünü Türkiye’ye adamış bundan sonrası için de her şey Türkiye ve Türklük için diyen eşsiz bir milliyetçidir.

Allah sayın Liderimize uzun ömürler versin.

Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.