AÇIN KAPILARI OSMAN GELİYOR

09.11.2021
A+
A-

Bizim sizlerle aramızda ; ALLAH VAR!

Çıkışı ile gönüllere taht kuran, tek kişilik düzensiz ordu, mahpus Osman, mebus Osman! Toros Dağlarının Deli Rüzgarı! Kasırgaların ve tufanların eşsiz adı Osman! Dönenlerden ve yılanlardan olmayan Osman! Meclis koridorlarında Hakkı tutup kaldıran, Zindanlarda Hakkı haykıran Osman! Tabutluktan, kafese çilekeş Osman! Fakülte sahalarında Komünizmin arsız suratındaki sille Osman! Boranların, Yücellerin, Alilerin ve daha nice kızılların karşısında Osman! Mitralyözü aratmayan kalemi ile kılıçtan dahi keskin kelamı ile Turana bile sığmayan Osman! Aklı kıtların, merhametsiz yüreklerin, Kızıl Komünistlerin, Dalkavuk kimselerin derdi olan Osman! Akseki’den kopan bir tufanın davudi sesi Osman! Eğilmeyen ve bükülmeyen; Amasız, fakatsız ve niçin siz Osman! Kim var demeyen ben buradayım diyen Osman!

Ülkücülüğe iman eden ve uğrunda her cefayı çeken Osman Yüksel Serdengeçti ; karanlıkların ve bataklıkların içindeki bir nurdur ve bir Gülşen’idir.

Açın kapıları Osman geliyor! Nidası ile iman ettiği Türk İslam Ülküsü uğrunda defalarca mahpus olan Serdengeçti, Yunus Emre deyişi, Piri Türkistan Ahmet Yesevi nefesi misali; Bir hırka, bir lokma şiarı ile hareket edip, kalem ve kelamıyla Mahvedilen Neslin sesi ve sözcüsü olmuştur.

Yok edilmeye çalışılan bir neslin, tırpanlanmaya çalışılan Milli ve Manevi değerlerin karşısında Bu dava, ayıya dayı demeyenlerin davasıdır yükselişi ile ömrünü tamamen; Türk İslam Ülküsüne feda etmiş, vakfetmiş, kendi tabiri ile divanedir. O divanelik Sebahattin Ali karşısında, o divanelik Hasan Ali Yücel karşısında, o divanelik Milli Şef karşısında, o divanelik dalkavukların alayının karşısında coşkun bir deryadır!

Arkasız yiğitler, arkanızda Allah var! Diyen Osman Yüksel Serdengeçti, Kızıllara karşı sizinle aramızda Allah var nidasının diyetini her zerresinde kadar ödemiştir. Yaşadıkça sağım diyen Serdengeçti, aşk sol yanımızda yatıyor diyen soysuzların, arsızların, Emperyalist her güruhun karşısında, Türklüğün düşmanlarının Kızıl ellerinde, karanlık zindanlarda, Titreye titreye özüne dönen yiğitlerin piridir..

Yirmi beş kuruşluk Komünizmin karşısında susmayan, yılmayan, yıkılmayan ve her idealist gencin bir idolü olan Serdengeçti, dönemindeki zuhur eden her olaydan yargılanmış, her ayaklarına değen taştan sorumlu tutulmuştur. Serdengeçti Tanrı Dağı misali göğüs germiştir. Bugün biz Yüce davaya hizmetkar olan Serdengeçti’yi haykırmayıp da ne yapacağız (?)

Kravat takmaz desem, istisnalıdır,

Ya kuşak yapmıştır ondan, ya beline bağlıdır.”

Ne kravatlı Dalkavuklar, ne deri koltuklu kevaşe ruhlular sevmezdi Serdengeçti’yi. Çünkü her şeyiyle Başbuğ Alparslan Türkeş’in dava arkadaşı , Milliyetçi Hareketin cengaveriydi. O baştan sona Ülküsü için mücadele eden kendisinden geçmiş bir Serdengeçti idi..

Bu kendisinden geçmişlik nedir? Hiç bir ikbal ve menfaat uğruna değil. Kendisini davasına adamış; Adanmış ve teslimiyetin temsili idi. Osman Zeki Yüksel maddeye değil, manaya iman eden, Seyyid Ahmet Arvasi hocanın ifadesi ile

Maddeye tapmayız , ezelden geldik ,

Her şeyi kuşatan ebet bizimdir .

Çirkini sevmeyiz, güzelden geldik ,

Arkadaş , son zafer elbet bizimdir.,

İnanmış, adanmış, iman etmiş, teslim olmuş Osman Yüksel Serdengeçti ağabeyin vefatının 38. Seneyi Devriyesinde rahmetle yad ediyorum

Ruhu şad, mekanı cennet olsun!

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

ERTUĞRUL SUBAŞI

10.11.2021

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.