DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Hafif Yağmur

Acaba Allah affeder mi?

04.02.2013
73
A+
A-

Orhan Karataş

Tutuklu generaller üzerinden bebek katilini affetme oyununu sahneye koyanlar, timsah gözyaşları dökerken, tarihe gönderme yapma ihtiyacı hissettiler. Bu komutanları tutuklayanları tarih affetmezmiş. Yine şecaat arz ederken sirkatin söylemişler. Tarihin asla affetmeyeceklerinin en başına kendi isimlerinin yazılı olduğunu kendileri de çok iyi biliyor.

Bizim talihsizliğimiz

Fazla geriye gitmeyelim. Türk tarihinin son yüz yılı bütün ayrıntılarıyla biliniyor. Bu ülkeyi peşkeş çekenler de, vatan yapanlar da tarihe geçmiştir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, bugün yaşananlar da tarihe kaydedilmektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı büyük kurtuluş savaşına canlarıyla, mallarıyla ve bütün varlıklarıyla katılanlar ve kurduğu Cumhuriyetin tanığı olanlar çok büyük bir bahtiyarlık yaşadılar. Torunlarına dünya durdukça onurla anlatılacak bir geçmiş bıraktılar. Ne acıdır ki, bize de Cumhuriyetin daha yüz yılını doldurmadan nasıl lime lime edildiğine şahit olmak gibi bir talihsizlik düştü. Biz de çocuklarımıza, torunlarımıza Türkiye Cumhuriyeti’nin AKP eliyle nasıl darmadağın edildiğini ve buna karşı nasıl direndiğimizi anlatmak zorunda kalacağız.

Arkadan dolanıyorlar

AKP’nin yüzde 50 oy almış olması, hatta inşallah olmaz ama bundan sonra da böyle bir oy oranı alma ihtimali bu gerçeği değiştirmeyeceği gibi, tarih sayfalarını daha da kalınlaştıracaktır. Çünkü çok daha sinsi bir oyunla karşı karşıyayız. Açıktan, net ve gerçek hedeflerini göstererek saldırmıyorlar. Arkadan dolanıyorlar, yalan söylüyorlar, aldatıyorlar ve mesafe alıyorlar. Kendi deyimleriyle hazmettire hazmettire gidiyorlar. Bütün ayrıntıları iyi hesaplanmış, iyi planlanmış ve uygulamaya konulmuş bir toplum mühendisliği ile yalını gerçek, eğriyi doğru, yıkımı başarı, bölmeyi kardeşlik, parçalamayı birliktelik olarak göstermeyi ve inandırmayı başarıyorlar. Bu yüzden tarih kitapları çok daha kalın ve detaylı olacaktır. Elbette bir gün bütün oyunlar bozulacak, bu gerçekler ortaya çıkacaktır. İşte o zaman yaşadığımız tehdit ve tehlike çok daha iyi anlaşılacak, büyük ve derin pişmanlıklar olacaktır. Bütün çabamız, bütün dileğimiz iş işten geçmeden bu pişmanlıkların yaşanmasıdır.

Ülkeye göre muamele

Her günü Cumhuriyete saldırının ayrı bir kitabı olacak AKP döneminin bir ayrıntısına bugünden dikkat çekelim. BOP’un ne olduğu ve ne hedeflediği herkesin malumudur. Büyük Ortadoğu Projesi’nin, aslında Büyük İsrail Projesi olduğu akıl ve izan sahibi herkesin bildiği ve kabul ettiği bir gerçektir. Irak’da, Libya’da, Mısır’da, Suriye’de yaşananları içimiz sızlayarak takip ettik. Bu BOP’lu yolda Türkiye’ye biçilen akıbetin de farklı olmadığı bizzat projenin sahipleri tarafından açıkça itiraf edilmiştir. Bugün içeride “barış süreci” diye, bu millete yutturulanla Irak’ın işgal edilerek, Libya’nın bombalanarak, Suriye’nin batağa sokularak, Mısır’ın genleriyle oynanarak yaşadıkları arasında hiçbir fark yoktur. Her ülkenin kendi gerçeklerine göre muamele yapılıyor. Türkiye’ye de yukarıda anlattığımız toplum mühendisliği ile zehri bala karıştırarak veriyorlar. İmralı canisinin AKP’nin en önemli ve en değerli müttefiki haline gelmesini, neredeyse bir barış kahramanı ilan edilmesini bile bu millete hazmettirdiler ve ne acıdır ki, millet de şimdilik bunu hazmetmiş görünüyor.

Sifonu çekmediler, kullanıyorlar

Paramparça edilen bütün bu ülkelerin ortak özelliği Müslüman olmalarıdır. AKP hem içeride, hem dışarıdaki bu yıkımlarda öncü rolü oynamaktadır ki, zaten varlık sebebi budur. “Sifonu çekmeyin, kullanın” yalvarışları tarihe geçmiştir. Onlar da sifonu çekmediler ve kullanıyorlar. Şu işe bakın ki, AKP’nin varlığı ve yaptıkları bölgede sadece ve sadece İsrail’in işini kolaylaştırmakta ve onları memnun etmektedir. Nitekim, AKP eliyle bataklığa saplanan Suriye’de Esad’ın umulandan fazla direnmesi üzerine bizzat harekete geçen ilk ülke İsrail’dir. Şam İsrail uçakları tarafından bombalanmış ve Esad’a gözdağı verilmiştir. AKP ile İsrail arasındaki rol paylaşımı ibret verecek biçimde bir defa daha belgelenmiştir.

Davutoğlu’nun açıklaması

Bu vahim gerçek karşısında paniğe kapılan AKP sözcülerinin açıklamaları milletin aklıyla alay etmenin de çok ötesine geçmiş ve trajikomik bir hal almıştır. Özellikle Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, “Niye İsrail uçakları Esad’ın sarayının üzerinden uçup ülkesinin onuruyla oynarken bir çakıl taşı bile atmıyor? İsrail’le Esad’ın arasında gizli bir anlaşma mı var? İsrail’in hiçbir Müslüman ülkeye yaptığı operasyona kayıtsız ve tepkisiz kalmayız” sözleri bunun ispatıdır. Bu mantığa göre AKP meğer bugüne kadar Suriye’yi bataklığa saplayarak Esad’a onur veriyormuş. Esad’la AKP arasında gizli bir anlaşma olabileceği, yine Davutoğlu’nun sözlerinden anlaşılıyor. İsrail’in hiçbir Müslüman ülkeye yaptığı operasyona kayıtsız kalınmadığı doğrudur. Çünkü o operasyonları İsrail’e gerek kalmadan bizzat AKP yapıyor. Nitekim, İsrail hükümeti eski güvenlik danışmanı Profesör Moşe Maoz, Şam’a yapılan saldırının ABD ve Türkiye ile koordine edilmiş olabileceğini söyleyerek “van minut” tiyatrosuna yeni bir sahne daha ekledi.

Cevap arayan soru

AKP’den geriye işte bunlar kalacak. Tarih hiç affetmeden mutlaka bugün yaşananları ayrıntılarıyla yazacaktır. Ancak bir cevap arayan bir soru daha var. Tarihin affetmeyeceği kesin de, bu kadar yalanı, yanlışı, hazmettirmeyi, ülke ve millet düşmanlarını memnun ve mutlu etmeyi, bebek katiliyle el ele verip vatanı bölünmenin eşiğine getirmeyi, BOP’lu yolda İslam ülkelerinin parçalanmasına ve Müslüman kanı dökülmesine yardımı ve bunu yapan ABD askerlerinin sağ-salim ülkelerine dönmeleri için dua edilmesini, İsrail’le derin işbirliklerini, acaba Allah affeder mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.