Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

AC UN…

AC UN…
29.01.2020
A+
A-

Bazen yakınımdaki insanlardan aldığım tepkiler  konu ile aynı doğrultuda beni daha da hınçlandırıyor.

Bunlardan biri de

Meğer ne iyi adammış ona karşı beslediğim öfke ne kadarda yersiz anlamsızmış… Demeyi dahi hiç istemeyeceğim birisi.

Her kez birkaç gündür gündemin getirisi olarak yükselte yükselte bahsetti kendisinden.

Cebinde 35.krş çıkan ağbeylerimiz de Bu Aziz Millet için Canlarını Ortaya koydu ve daha niceleri ama onlar hiç gündeme getirilmedi çünki güzel örnektiler…. Allah onlardan razı olsun.

 

Soruyorum memleketimin güzel insanlarına-

Plajlarda çekim yaparak toplum ahlakını alt üst etmeye başlayan bu kişi bu güne kadar ne kadar ve kaç tane  kıymetli manevi değerlerimizi aldı saydınız mı?

Benim sayabildiğim başlıklar sadece bana değilse ki değil!

Macera Yarışmaları ile erkeği bayanı birbirine ittirip kaktırmak, üç kuruş için belki de ömründe oruç  tutmamış Bazı insanları günlerce aç bırakan+

Ses yarışmaları ile kazananı paraya taptıran kazanamayanı babası ölmüş gibi herkesin önünde ağlatan +

Yemek yarışması ile nimetleri aşağılayıp döküp saçıp kişileri aşağılayan +

Meşhur ettiği sözde sanatçılar vasıtası ile gençlerin giyimini kuşamını ecnebiden beter eden+ AC UN…. Cıh cıh cıh

 

Nerden geldiği belli (dış şirketler) ama olmayan finansman kaynakların desteği ile alınan medya kanalları ile Toplumun Bütün değerlerine savaş edercesine saldıran bu kişiyi veya kişileri bu zamana kadar neden kimse bu dende  eleştirmedi soruyorum? Yoksa o yayınlar sadece benim televizyonda mı yayınladı yada herkese normal mi ekranlardakiler.

 

Halk tabirinde sürekli kullanılan bir söz olan “eskiden böylemiydi , herşey eskiden çok güzelmiş, eskiden olsa böle yapamazlardı,eskiden varya bunu yapacaklardı mahalleli ayağa kalkardı, Birde RTÜK VARDI AH AH …. Gibi cümleler çoğaldı ve ne yazık ki evet eskide kaldı.

Ama yine merak ediyorum; eskiler imkansızlıktan mı değerlere sahip çıkmışlardı yoksa İMAN gereği’miydi kükrenişler,şimdi imkanlar çok ama kahvehaneler avm ler Kafeler, alışveriş eğlenceler vs çok hatta insanda çok amma velakin

‘Hak’ Diyen Bu uğurda bin zahmet mücadeler eden bir avuç kaldı.

Bir vatandaş olarak sesimin ulaştığı her mevkiye makama ve  müsebbibi kim varsa sesleniyorum.

1 : siyasetçiler

(a) Seçim zamanında inilen sokaklarda olan vatandaşın önce manevi sorunlarının tespiti sonra “Devlet” mekanizmalarını “Allah” Rızası için Hak hukuk Gözeterek Vatandaşa tebliğ ve tedariği sağlanarak yönlendirilmesi.

 

(b) Milli Manevi Kayıpların tespiti ve tekrar empozesi için basın yayım organları temizlenip senenin hergün günün her saati bu istikamette yayınların aktarılması.çocuklara eğitici Müslüman Türk Milletinin Has yaşam biçimi ile çizgi filimler yolu ile öğretiminin desteklenmesi.

(c) İmam’ların ankara merkezli DEĞİL her şehrin vilayetin köyün HAK YOL İstikameti üzerinde sapmaların sapkınlıkların tespitini vatandaş içine esnaf ziyareti mahalle misafirliği adında çalışmalarla gözlemleri HUTBESİNDE Konu edinip tamamen Kur’an destekli aktarımları haftanın bir gününe değil her gün yapması.

(D) Adalet Temsilcileri\” Kadın erkek eşitliği” sözünü kulanarak bu sözün çıkış ve vücut bulduğu Medeniyetten bihaber ecnebi kültürlerinin yaşandığı toplumların günümüzde ne halde olduğunu görmeksizin kadının bir tek beyanatı ile cezaya tabi tutulan bizim “evin direği” diye bildiğimiz erkeği cezalandıran Adalet mekanizmasının tekrar ve ivedi olarak düzenlemelere gitmesi.

(e) Kanunlar \ son zamanların en tehlikeli ve ahlak bozucu kişilik değiştiren duygu bozucu bir çok  ……. Madenin satıcılığını yapanların ” gençlerin anne babalarının çaresiz bırakılıp ‘evladım gözümün önünde eriyor Allahım al canını veya canımı gibi bir dua ettiren yasaların suç üstü yakalandığı andan itibaren bir saat sonra tekrar aynı suç başına geçme olanağı veren hangi fıkranın hangi maddesine bendine gerekiyorsa düzenleme getirilmesi…Elzemdir ve Halk tarafından bu sorunların çözümü ivedi olarak beklenmektedir…

(f) Milli Şuur \  Başarı düzeyinin düştüğü Günümüzde teşekkür belgesi alan ama ne garipse çarpım tablosunu bilmeyen, anne babasına, öğretmenine saygısı olmayan Orta Öğretim Düzeyi bir Genç’ten Tutun Üniversite için memleket değiştirip Memleketine Hizmet Hakka Hizmet şuurundan habersiz Vatan Millet sevgisinin önüne “sözde Özgürlük kisvesi altında uygunsuz şartlarda kalarak serbest bırakılıp Bu şekil’ e alıştırılan veya buna maruz bırakılan Her Memleket evladına Yalnız olmadığını hissettirip DEVLETİMİZİN merhametle Bu işe el Atığını anlatmak kaydıyla, Ömrünün her dönemini Allah rızası gözetip milleti için çile ile siyaseti Hakkıyla yerine getirmeye çalışan MERHUM BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ortaya koyduğu fikirlerden Bir tanesi Olan, üniversite Okumak için Annesinden Babasından ayrılan gençlerimizin tüm okul araç gereçlerinden tutun yatacak yer ve ihtiyacı miktarınca nakti imkanlarla Destekleyip DEVLETİN HANGİ ALANINDA MİLLETİN HANGİ KURUMUNDA İHTİYACI VAR İSE O İSTİKAMETTE EĞİTİMİNİ ALMASINI SAĞLAMAK Bu Aziz milletin Refahı için Atılmış en Güzel ve hayırlı Adımlar olacaktır.

 

Bu arada  Deprem Bölgesinde Bu sınava tabi olan Tüm vatandaşlarımıza sabır diliyorum. Rabbim tekrarını göstermesin inşAllah.

Deprem zedelere yardım konusunda kamyonunu ücretsiz hizmete sunandan, yaptığı el emeği iki adet bıçağı satışa sunup parasını bölgeye gönderen den  elini cebine atıp boş çıkarıp gönderemeyen üzülene varana kadar herkezden Allah Razı olsun inşAllah.

Acun Ilıcalı Hariç….

 

 

SEFA TURAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.