Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

ABD Kürtleri satacaktır!

02.10.2017
A+
A-

Barzanistan’a karşı Türkiye, İran ve Irak birleşti. Bir eksik Suriye… Suriye, İsrail’in baş düşmanı bir ülke ve başına ne geldiyse, İsrail yüzünden geldi. “Türkiye’nin başına ne geldiyse, yanlış Suriye politikasından geldi”. Yani, ABD ve İsrail’in yanında, yer almaktan geldi.

Bizim okurlarımız, iyi bilirler, AKP iktidarını, hep bu yanlış politikaları yüzünden eleştirdik. Yanlış demek hafif kalır. İhanet çapında politikalar… Türkiye; Irak’ta, ABD’nin yanında ve hatta işgal askerlerine dua eder pozisyonda… Tezkere reddine rağmen, hava sahamız açıldı, İncirlik’ten kalkan uçaklar, Irak’ı yerle bir etti. On binlerce sorti yapıldı, askerler ülkemizde tedavi edildi.

Mataralarındaki suya kadar, Türkiye’den dolduruldu.

Sonrası malum ve bugünlere gelindi. ABD’nin estirdiği Arap Bahar’ına rüzgâr gibi daldı, iktidarımız. “ABD’ye Irak’ı niye böldünüz!” diye, BM’de soran bir Kaddafi’yi indirmek için, Türkiye en öndeydi. Davutoğlu canilere 300 milyon dolar bahşiş dağıttı. “NATO’nun Libya’da ne işi var?” denildi ama sonra, İzmir saldırı merkezi yapıldı. Arınç Bülent, ülkemizden kalkan uçakların bombaladığı halkın, yaralılarının Türkiye’de tedavisi için, “insani” gösteri de bulunmuş, İskenderun körfezinde gülücükler saçmıştı! Kaddafi’yi vahşice öldürenler, Türkiye’de bilaücret otellerde ağırlanmış, ‘Asrın Lideri’nin alnından öpmüştü.

O Kaddafi, Kıbrıs çıkarmasında hava kuvvetlerini, Türkiye’nin emrine vermişti. Saddam ise Kıbrıs için, Türkiye’ye petrol vermişti. Adeta Kıbrıs’ın intikamını almıştılar, bu ikili de… Batı’nın “diktatör” dediği adamların büyük yanlışları da olabilir ama niye bizim için aynı olsun. Şart mı, Batı gözüyle bakmak!

Suriye’yi hiç demeyeyim!

ABD ve İsrail, Suriye konusunda yanlarında olduğumuz için, Türkiye’ye müteşekkir mi oldular. Olan bize oldu. Irak, Suriye, Libya’nın akıbet sırası şimdi bize geldi. ABD filmlerinde görürdük, kovboyun mezarı kurbana kazdırdığını.

ABD Türkiye’ye kendi mezarını kazdırttı!

Bugün, büyük kayıplar verdikten sonra Türkiye, yanlışlardan dönme adımları atıyor. Barzani’ye karşı ortak hareket, bunlardan bir tanesi… Tabi rol değilse, arkası gelirse! Bu çok olumlu bir adım, geç kalınmış bir adım olsa da. Rusya, faktörü çok önemli, bu arada… ABD ve İsrail ikilisinin politikalarına karşı, İran ve Rusya müttefik gibi hareket ediyorlarken, şimdi saflar daha da güçlendi, yanlarına Türkiye geldi.

Üstelik Türkiye-İran-Irak, Rusya’yı Barzani konusunda kendi çizgilerine taşıdılar. Rusya, Erbil ile önemli doğalgaz anlaşmaları yapmış iken, bu üç ülkenin ortak hareket etmesi, Rusya’yı da, Barzani’ye karşı tavır almaya mecbur etti. Gaz anlaşmaları fesh edildi. ABD’nin referandum konusunda Barzani’ye karşı gibi görünmesinin bir nedeni de, Rusya desteğini Barzani’nin kaybetmemesi içindi. Türkiye ve İran bastırınca, Rusya kabul etti. Çok defa dile getirmiştim, tekrar altını çizeyim: Bölgede İran ve Türkiye ittifak içinde hareket etsinler, BOP çöker, ABD, Ortadoğu’dan gider. Eğer Türkiye-İran birlikte hareket etmiş olsalardı, bugün Suriye’de ne ABD olurdu, ne de Rusya, Suriye’ye bu kadar yerleşebilirdi.

Türkiye, ABD’den kopuyor. İyi de oluyor. Hükümet istemese de, şartlar Türkiye’yi buna zorladı. Türkiye’nin stratejik bir konumda olması, doğru adımlarıyla ABD’yi bölgede zora sokar. Bu da, ABD’nin Kürtleri yalnız bırakmasına neden olur.

ABD Kürtleri satacaktır!
Bu dediğimi, yazın bir yere!
Göreceksiniz, Türkiye –İran birlikte, Rusya’yı yanlarına aldığı halde, hamleler yapmaya devam etsinler, bu dediğim olacaktır. ABD, Kürtler için asla bedel ödemez, işler çıkmaza girdiği an, onları tam ateşin içinde, bırakıp gider.

Ve Kürtler İslam dünyasında dışlanacaklar. Bu da, daha çok İsrail’in kucağına düşmelerini sağlayacak. İsrail’e sarıldıkça, yok olacaklar. Belki de istenen budur. İstenen, Kürtlerin İslam’dan çıkması, İsrail’leşmesidir. Başka türlü üzerinde yaşanılan topraklara, İsrail çökemez.

Bir kısmı kırılacak, bir kısmı asimile edilecektir. “Kürtler, İbrani soyundan” diye tezleri, boşuna ileri sürmüyorlar. Barzani, 200 bin Yahudi’yi Kuzey Irak’a yerleştirmek istiyor. Bugün, amacın bir Kürt devleti olmadığı, İsrail bayraklarıyla gösteri yapılmasından belli… Barzani’yi bu hale getiren, ne yazık ki İsrail ve Türkiye… Bir Türkmen’i eğitmediler ama binlerce peşmergeyi eğittiler. Mehmetçik, gün gelip Türkiye’nin eğittiği hainlerce vurulacak.

İleri de yakın tarihimizi yazanlar, elbette Türkiye’nin nasıl bir siyasetle, haçlı safında yer alıp, kendi sonunu getirdiğini elbet yazacaktır. Kim, hangi safta ne mücadele verdi, torunlarımız görecektir. Kadir Topbaş’ın açtığı “Hainler Mezarlığı” şimdilik boş kalsa da, tarihin böyle bir mezarlığa sahip olduğu unutulmamalı…

YUSUF KARACA/Yenimesaj

Yazının Devamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.