Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

Abd Askerine Dua Eden Kuran’ı Kerim Parcalanmasına Elbette Susar!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
17.01.2013
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

Adana’daki İncirlik Üssü’nde yılbaşı gecesi ABD’li askerlerin 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’ndaki camiye girip, ahşap minberi parçaladıkları, camları kırdıkları ve Kuran’ı Kerim’leri parçaladıklarına dair haberlerin ortalığa saçıldığı günden itibaren AKP’li bir yöneticinin tepkisine henüz şahit olmadık. Söze geldi mi Müslümanlığı kimseye bırakmayan AKP’liler Müslümanlığın özünde ortadan kayboluyorlar. İslam’ın kutsal değerlerine Türkiye topraklarında ABD askerleri saldırı düzenliyor ama AKP yorum dahi yapamıyor. Zaten yorum yapması da kendi politikaları açısından büyük bir tezatlık oluşturur.

İşgal ettikleri Irak’ta yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’i kurşun yağmuruna tutan, camileri bombalayan ABD askerlerine “ABD’nin Irak’ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız.” diyen Recep Tayyip Erdoğan, İncirlik Üssü’ndeki ABD askerlerine ne diyebilir ki? Dese bile Müslümanları vatansız bırakma projesi olan BOP’da Eşbaşkanlık yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın hangi inandırıcılığı olabilir ki?

Kendilerinden başka kimseyi Müslüman görmeyen ama attıkları bir tane adım da Müslümanlığa yakışmayan bu iktidarın mensupları için İslam dini sadece iktidara giden yolda sömürü aracı olarak görülmektedir.

ABD’nin İslam ülkelerini işgalinde bizzat taşeronluk yapan AKP için, ABD askerlerinin Türkiye’de minber parçalamasının ve Kuran’ı Kerim’leri yırtmasının hiçbir önemi yoktur. Çünkü AKP için İslam dininin bir önemi yok, onlar kendi dinini kendi yaratmaya başlamıştır.

“Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan’a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir” diyen AKP’li yöneticileri, “Tayyip Allah yolunun bekçisidir. Tayyip’i üzmek Allah’ı üzmektir.” diyen şairleri, Başbakan Tayyip Erdoğan için “Her gün 2 rekât şükür namazı kılınması” çağrısını yapan belediye başkanlarını, “Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir” diyen milletvekillerine bu süreçte şahit olduk.

AKP İslam’ın kavram ve sembollerini kullanarak kendi dinini kurmanın sapıklığına doğru ilerlemektedir. Müslümanlar öldürülmüş, vatanları Haçlı Orduları tarafından işgal edilmiş, camileri bombalanmış, Kuran’ı Kerim’leri parçalanmış umurunda mı olur? Bu rezalete karşı Müslüman bir duruş sergilemedikleri gibi, Haçlı Orduları’na her türlü stratejik desteği verdikleri gibi, onlara dua edende maalesef bunlardır.

Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da, Mısır’da, Tunus’ta, Suriye’de Haçlı Orduları’na taşeronluk yapan bir iktidarın İncirlik Üssü’nde ABD askerlerinin yaptığı alçaklığa karşı bir duruş sergilemesi mümkün değildir. Irak’ta cami bombalayan, Müslümanların üzerine bomba yağdıran uçaklar zaten AKP’nin onayı ile İncirlik Üssü’nden kalkan ABD uçaklarıdır.

Geçmişte “Minareler süngü, kubbeler miğfer/Camiler kışlamız, mü’minler asker” şiirini okudu diye mağdur edebiyatı yapabilmesi adına cezaevine konulan Recep Tayyip Erdoğan, dua ettiği ABD askerlerinin bu alçaklığı karşısında niçin hala susuyor, bunu sorgulaması gerekenler AKP’nin ağına düşmüş Müslümanlardır. AKP’nin ihanetlerine kredi vermekle meşgul olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu olay karşısında sessiz kalmıştır.

Bir tek MHP Lideri Devlet Bahçeli “Irak işgali sırasında kutlu dinimiz İslam’a ve değerlerine yönelik edep ve hayâ dışı muameleleri hala hafızalardan silinmemiştir. Geçtiğimiz yıl Afganistan’daki Bagram Hava Üssün’de Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e çirkin ve alçakça tutumları da sıcaklığını kaybetmemiştir. Bilinmelidir ki, Türkiye ne Irak, ne de Afganistan’dır. Türk milleti milli ve manevi kıymetlerine yapılacak her türlü tahammülsüz ve düşmanca eğilimleri karşılıksız bırakmayacak kadar uyanık, şuurlu ve azim doludur. Bu itibarla Adana İncirlik Üssü’ndeki skandal iddianın vakit kaybedilmeden vuzuha erdirilmesi ve kamuoyunun aydınlatılması gerekmektedir.” şeklinde yaptığı açıklama ile tepkisini göstermiştir.

AKP 10 yıllık iktidarında ve Ortadoğu Bölgesi’nde üstlendiği taşeronluk vazifesi ile göstermiştir ki, Haçlı Orduları’nın İslam dünyası içine soktuğu Truva Atı görevini yerine getirmektedir. AKP varlığını sürdürdükçe Müslümanların hançerlenmesi de devam edecektir.

Daha ülkesinde Kuran-ı Kerim parçalayan ABD askerlerine bir yorum dahi yapamayanlar “En iyi Müslümanlar” sıfatıyla tek başına iktidar koltuğunda oturuyor. Demek ki, bu ülkenin %99’nun Müslüman olduğu da kocaman bir palavraymış…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.