Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

AÇILIMI AÇIKLIYORUM

14.11.2009
A+
A-

Korkuyorlar, açıklayamıyorlar, o yüzden “hazmettire, hazmettire” diyorlar.

Ben söyleyeyim. Meselenin özü şudur.

Türk Milletinin Türkiye üzerindeki egemenlik haklarına son vermek istiyorlar.

Farklı bir kimlikle, farklı bir isimle, farklı bir kisveyle ortak olmak istiyorlar. Kıyamet de işte orada kopuyor. Çünkü şerefli hiç kimse kendi mülküne, evine, eşine, çoluk çocuğuna başkasını ortak etmez. Kıyamet de kopsa, buna rıza gösterilemez.

Türk Milleti’nin şerefli mensupları “hayır, ben mülküme kimseyi ortak etmem, egemenlik hakları namustur, devredilemez, ortak kabul edilemez” diyor.

Diğerleri ise “Hayır, devletine ortak edeceksin, egemenlik haklarını paylaşacaksın, yoksa analarınız ağlamaya devam eder ha” diye tehdit ediyorlar. Bu tehdit eskiden Kandil’den, Bekaa’dan yapılırdı. Şimdi devletin en üst kademelerinden yapılıyor.

Meselenin özü, “açılımın nihai hedefi” işte budur.

Yunanın, ermeninin, fransızın, ingilizin dün savaşla yapmaya çalıştığını bugün AKP demokrasi ile yapmaya çalışıyor.

Dün yedi düvelin kucağına oturanlar, Mustafa Kemal’i “engel” ilan ediyordu, bugün Brüksel’in, Washington’un kucağına oturanlar MHP’yi “engel” ilan ediyorlar.

Detaylara gelince;

AKP aslında CHP’nin 1989’da hazırladığı raporu uygulamaya çalışmaktadır. CHP’nin karşı çıkması, açılımı AKP yaptığı içindir. Dolayısıyla CHP’nin “etnik parçalanma” konusundaki fikri AKP ile aynıdır. CHP’nin parti programında “Etnik kültüre dayalı demokratik çözüm” ifadeleri yer almaktadır. Milleti, en küçük yapı taşlarına, DNA’sına kadar ayrıştırarak Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına son vermek. Yapılmak istenen tam olarak budur.

Bu bölücülüğün karşısında direnen tek siyasi güç MHP’dir. Fakat MHP’nin de “kendini anlatmak” gibi bir sıkıntısı var. MHP’nin, durumu halka anlatmak ve sinsi plan hakkında halkı uyandırmak için tüm imkânları kısıtlanmaktadır. Hatta MHP, demokratikleşmenin, barışın, kardeşliğin önündeki yegâne engel olduğu propagandası yapılmaktadır. Sanki terörü ve bölücülüğü PKK-DTP değil de MHP yapıyormuş gibi bir hava oluşturulmaya çalışılmaktadır. Böyle bir hava oluşturmaya çalışanların ekmeğine yağ sürenler de ne yazık ki, Türk Milliyetçisi olma iddiasında olan bir takım zevattır. Hâlâ çeşitli gerekçelerle MHP karşıtı yayın yapan sözüm ona Türk Milliyetçileri var. Anlaşılan bunlar, meselâ Çanakkale cephesinde olsalardı, gözünün üstünde kaş var gibi gerekçeler öne sürerek, düşmana sıkılacak kurşunu komutana ve komuta merkezine sıkarlardı.

Ne yani, şu anda MHP’nin 69 değil de 369 vekili olsaydı AKP ve hempaları bu kadar rahat “açılım” yapabilirler miydi? “MHP’ye oy vermeyin” diye yazanlar en az AKP kadar suçlu değil mi? Kına yaksınlar şimdi o “Ülküdaşlarımız!”

MHP yönetimi hakkındaki tartışmalar bizim iç meselemizdir. Üstelik ülkenin sürüklendiği uçurum düşünüldüğünde o tartışmalar “mesele” bile olamaz. O sebeple, Türk Milletine karşı en ufak muhabbet duyan, Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbalini düşünen herkesin MHP etrafında kenetlenmesi gereklidir.

Yeni bir istiklal Marşı yazmak mecburiyetinde kalınmak istenmiyorsa, MHP saflarında kenetlenmekten başka çare yok.

Yapılacak ilk seçimlerde ya MHP (=birlik ve dirliğe evet) veya AKP (=bölücülük ve parçalanmaya evet) tercihi yapılacak.

Mesele işte bu kadar basit ve açıktır.

 

 

ETİKETLER: , , , , , , , , , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.