9 IŞIK’TAN YÜKSELEN BİR SES: “ALLAH YOLUNA CAĞIRIYORUM”

04.04.2016
A+
A-

 

 

Alpaslan Türkeş bir ülküdür.
Türk’ün tarihi misyonunu hatırlatan, yeniden dirilişdavasına mimarlık yapan, ümitsizliği ümit haline getiren ebediyen yaşanacak bir ülkü.

O, Allah’ın Türk milletine bir ihsanı, armağanıdır. Çünkü onunla hatırladı Türk milleti aslicevherini, onunla dirilişe geçti birlik ruhu onun ile şaha kalktı necip Türk milleti..!
O yaktı “esir Türklere hürriyet” ateşini ve tutuşturdu Turan meşalesini yeniden, birdaha, engellenmez bir coşkuyla… İslam âlemi Nizamı Âlem anlayışını onunla bir dahahissetti yüreğinde…
İşte benim için Başbuğ; Çin Seddi’ni aşan Atilla, Göktürk efsanesini tarihenakşeden Kürşad,
Okyanusa at süren Tarık Bin Ziyad, Haçlı sürüsünü yer ile yeksaneden Kılıç Arslan, ”Ya ben İstanbul’u alırım;yada; İstanbul beni” diyen Fatih SultanMehmet Han, yedi düvelin işgalini devlet adamlığı dehası ile durduran II. AbdülhamitHan, Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum diyen Mustafa Kemalce mücadele etmektir.
Onu birkaç cümleyle anlatmam mümkün değil…

Başbuğ Alparslan Türkeş, komünizme, kapitalizme, emperyalizme, yolsuzluğa, rüşvete, haksız kazanca, bölgeciliğe ve bölücülüğe karşı amansız bir savaş açmış mükemmel bir şahsiyetti.
Türk Milletini bölmek isteyenler, karşılarında yıkılmaz, yenilmez ve aşılmaz bir engel olarak Başbuğ Alparslan Türkeş’i bulmuşlardır.

Türk Milletinin vermiş olduğu bu büyük mücadelede modern ilmi ve İslam ahlâkını önder edinmiş bir liderdi.
O, sarsılmaz bir iman ve azmintemsilcisiydi.

“Ben Türk Milletini, sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlâktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadî yapıya çağırmıyorum. Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, Allah yoluna çağırıyorum…” (Dokuz Işıktan)

Allah yolu, hak yolu, adalet ve hukuk… Bugünler de ne kadar da ihtiyaç duyuyoruz değil mi? Bölücülüğün kol gezdiği günümüzde; dışlayıcılıktan uzak şöyle haykırıyordu Başbuğ;
Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yaşayan soydaşlarımız ve millettaşlarımız için, “Onlar ne kadar Kürt’se biz de o kadar Kürdüz, Biz ne kadar Türk’sek onlar da bizim kadar Türk’türler” diyor; değişmeyen bu düşünce, milliyetçilik ekseninde kendini bugünde ortaya koyuyor tıpkı doksanlarda olduğu gibi, bugün bizler de diyoruz ki; ”Bin yılda karıldı bu ülkenin harcı, ayrıştırmak kimin harcı..!”

Cennet mekân Seyit Ahmet ArvasiHz.’ lerinin tabiri ile üç tip ülkücü vardır:
*Gerçek ülkücüler
*Ülkücü geçinenler
*Ülkücülerden geçinenler… Der ve devam eder rahmetli seyit.

Peki, nedir Ülkücülük;
Partiler üzeri bir davanın, siyaset üzeri bir ülkünün adıdır: Ülkücülük. Yazmak ile bitmeyecek, tariflere sığmayacak bir olgudur..!

Yine Seyit Ahmet Arvasi’nin, tabiri ile, mana ve ruh noktasındaki boşluğu doldurmuş, İslam ile Türklüğü ruh ve Beden olarak tanımlamış ve bu ruh ile Allah yolunda devamlı savaşmış, bir aksiyonun adıdır..!
Ülkücülük; Başbuğ Alparslan Türkeş’in tabiri ile; “bizim her şeyimiz, ne söylüyorsak ne yapıyorsak hepsi, ”Rıza-î ilahiye’ye ulaşmak içindir” sözünün, amelindeki niyettir.

Ülkücülük; “bir elime ayı, diğer elime güneşi verseniz, ben inandığım davamdan vazgeçmem” diyen, Allah Resul’ünün davasıdır.
Velhasıl; yazmak ile biter mi? Hangisini yazsak, eksik kalacağı bir kavramdır “ülkücülük..!”
Dert demektir, çile demektir, bir insanı kazanmanın ehemmiyetini insanlığı kazanabilmekte görmektir: Ülkücülük..!
Bir Süleyman Özmen’deki, Dursun Ön kuzuda ki yaşayışı görebilmektir. Onların hal diliyle hallenebilmektir: Ülkücülük..!
Mustafa Pehlivanoğlu’nun cenabı Allah’a olan teslimiyetini ve idam sehpasında aldığı nefesi teneffüs edebilmektir Ülkücülük..!
Böylesi muktedir bir dava da; böyle mübarek bir yolda, Allah’ın varlığını birliğini amentüye iman edercesine şiar edinerek, değerlere tam bağlılık ile tüm dünyaya Allah’ı anlatmak ve bu yolda mücadele etmektir gayemiz.! Bu itibarla;

Bizlere yönder olan, bu yolu bize açan Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmet minnet ve dua ile anıyoruz.!

Allah’ın rahmeti üzerine olsun.!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.