Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

3 MİLYARA MANİSA’YA DİNAMİT KOYMAK

31.03.2016
A+
A-

          

AKP, tehlikeli bir oyun oynuyor…

Doğu ve Güneydoğu’daki terörü kendi eliyle Batı’ya taşıyor, bizden söylemesi…

Üç yıl göz yumduğu teröristle ikiyüzlü bir mücadele eden AKP, beceriksiz Suriye politikası nedeniyle ülkeye doldurduğu 2,5 milyon mültecinin başımıza açacağı belaların hala farkında değil…

Farkında değil ki, AB’nin “tampon”u, mülteci deposu olmaya soyundu.

Üstelik o mültecileri de Ege’de Manisa’nın göbeğine yerleştirmeğe kalkarak büyük bir tehdite daha fırsat vererek…

Ülkenin başına bela olmaya başlayan ve kontrol edilemeyen 2,5 milyon mültecinin sadece 250 bini 22 kampta… Gerisi yurdun her yerinde, kimi otellerde, kimi evlerde, kimi sokaklarda ve ne yaptıkları belli değil… Üstelik terörün, işsizliğin, ahlaki çöküşün kaynağı olmaktalar.

AB’nin 3 milyar Avro’ya bekçiliğini yapmamızı istediği mültecileri getirip Manisa’daki kampta besleyecekler… 22 kamptaki 250 bin kişiye 10 milyar harcamışken… Milletin parasını iflah olmaz bu Araplara, Iraklı, Suriyeli, Bangladeşli, Yemenli, Somalili kaçaklara harcamışken, yeni bir masraf kapısı daha açıyorlar…

AKP’nin yaptığı ucuz kahramanlık, aptallık…

Bunun din kardeşliği, insanlık, yardımseverlikle falan alakası yok…

Dış politikada bir ağırlıkları olsa, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde tampon bölge oluşturtur, mültecileri sınır dışı ederek bu bölgede denetim altında tutarlardı.

Becerileri olsa kaçak mülteci meselesi yüzünden Ege’de NATO gemilerine yol açtırmazlardı.

Kendi meselelerimiz, ekonomik, sosyal ve siyasi sıkıntılarımız yetmezmiş gibi aptal Arapların, Afganların kaçağına, hainine bakmak enayiliktir.

Kimse “Müslümanlık”, “kardeşlik” falan demeye kalkmasın.

Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de ortaya çıkan kaosun ceremesini biz niye çekiyoruz?

Bunlar yetmezmiş gibi, ülkenin dinamiğini oluşturan Ege bölgesinde Kızılay’ın 5 bin kişilik mülteci kampı kurma çalışması durdurulmalıdır.

AKP zihniyetinin “Kayserili pazarlığı” ile 3 milyara Manisa’ya dinamit koymasının önüne geçilmelidir, bu işin sonu tehlikelidir.

Manisalılar bu kampa karşı çıkmalıdır.

Ege bölgesi, AKP ve HDP/PKK’nin palazlanamadığı bölgedir, Cumhuriyetçi, Atatürkçü, mütedeyyin insanların yaşadığı bölgedir ve İstanbul ile birlikte Türkiye’nin ekonomik ve kültürel beslenme bölgesidir.

Kendi ülkelerindeki terörle mücadelede, iç savaşta memleketini savunmak yerine kaçarak Batıya sığınmaya kalkan genç insanların savunulacak yeri yoktur aslında…

Yaptıkları ülkelerine karşı vurdumduymazlıktır, açıkça ülkelerine ihanettir.

Kadın, çocuk ve yaşlıları anlarız da çoğunluğu gencecik Arapların kaçak olarak karadan denizden Batıya sığınmaya kalkmalarını anlamak mümkün değildir. Hem de Batı’nın İslam düşmanlığı doruğa çıkmışken…

Ülkemizdeki mülteciler, her türlü tuzağa düşmeye, terörist eylemlerde kullanılmaya müsaittir. Ankara, İstanbul gibi şehirlerde patlayan bombalarda kullanılan insanların, kevgire dönmüş sınırdan elini kolunu sallaya sallaya girip çıktığını, memlekette bombalı araçlarla dolaşıp yakalanamadığını bilmeyen var mı?

3 milyon mültecinin ülkede yaşaması yakında sosyal ve ekonomik patlamanın sebeplerinden biri olacaktır.

Şimdi Ege’de, Manisa’da mülteci kampı kurmanın sonuçlarını göremiyorlar mı?

2,5-3 milyon mültecinin bulundukları şartlarda bile hızla ürediklerini görmüyorlar mı? Sağlık, eğitim, barınma ve beslenme ihtiyaçlarını kimlik vererek çözme kurnazlığı, AKP’ye potansiyel oy kaynağı yaratma amacı mı taşıyor?

Bugün şehirlerimizin kavşaklarında, metrolarda, cam silen, dilenen, fuhuş pazarlığına giren insanların potansiyel suç, çeteleşme, örgütlenme kaynağı olduğunu; daha önce de göçe zorlanan ahalinin şehirlerde Kürtçülüğün kucağına böyle atıldığını bilmiyorlar mı?

En tehlikeli olanı da Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti üzerinde bu kadar gizli hesap varken, 3 milyon “mülteci/sığınmacı” kılıfıyla yabancı bir kitlenin içimizde nüfusça patlamasıdır!

Bu gizli saklı Arap seviciliğinin, ümmet ihtiraslarının Anadolu’da sinsi bir Türk asimilasyonuna gittiğini düşünmek bile istemiyoruz!

Ülke geneline yayılan bu mülteciler toplanıp ya kamplarda tutulmalı ya da sınır dışı edilmelidir.

Bu Manisa’daki kamp işinden vazgeçin, sınıra yakın bölgede kamp açın…

3 Milyar Avro’ya Manisa’ya dinamit koyamazsınız!

 

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.