3 Mayıs Türkçülük günü.

02.05.2020
A+
A-

Öncelikle 3 Mayıs 1944 gününün muhterem şahsiyetlerini tazimle anıyorum.

 

 

Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın ifadesiyle söylersek, “3 Mayıs 1944 Türkçülerin ızdırabı ile yoğrulmuş bir dönüm günüdür.”

 

 

Türklük gurur ve şuurunu islam ahlak ve fazileti ile bütünleştirerek yaşayan ve yaşatmak çabasında olan aziz Türk milliyetçilerinin haklı davası şerefli mücadelesidir 3 mayıs, vatanseverlerin Irkçılık Turancılık suçlaması ile yargılandığı fakat onların suçlama değil şeref nişanesi saydığı Turancılık fikriyatının filizlerinin tazeleniş günüdür 3 Mayıs.

 

Ve malesef ki Oportünist devlet yöneticilerinin Sovyet Rusya korkusu ile bir milletin var olma davasını ve bu davanın şerefli mensuplarını yargılayıp işkencelerden geçirdiği gündür 3 Mayıs.

 

Tarihimize bir yönü ile kara bir leke, bir diğer yönü ile Türkçülerin bayramı olarak geçmiştir bu gün.

 

Rusların en büyük korkularından birisi de Turancılardır, Türklerin yaşadığı ülkeler sovyetler içindedir. Bundan dolayı da Turancılar hep baskı altında tutuldular.

 

Rahmetli başbuğ TÜRKEŞ’in tabiri ile “Çetin yollar yufka yurekliler ile aşılmaz.” Bu davanın sancaktarları yufka yürekliler değil şerefli dava adamlarıydı. Aziz Türk milliyetçiliği davası yılmayanlar, yıkılmayanlar sayesinde ebediyete kadar sürecektir.

 

3 mayıs milli bir tepkidir ve malesef ki bu günün kahramanları tabutluklarda işkenceler ile ödüllendirilmiştir.

 

Başbuğ TÜRKEŞ o günü şöyle özetlemişti;

 

“3 mayıs günü heyecanla sokağa fırlayan gençler kıyasıya dövüldüler, kafaları yarıldı, gözleri patladı, bazılarının kolları kaburgaları kırıldı. 3 Mayıs 1944 Türk milliyetçiliğinin siyasal bir harekete dönüşümünün temellerinin de atıldığı gündür.”

 

3 Mayıs her zaman saygı ile yad edilecektir.

 

 

” Ne mutlu Türküm diyene ”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.