25 kasım 1917 BAŞBUĞ TÜRKEŞ

24.11.2018
A+
A-

                                  BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ

Türk Dünyasının Başbuğu Milliyetçi Ülkücü harreketin kurucusu Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in ruhu şad olsun. Bu dava çetindir bu dava hak yoludur bu dava ehli sünnet yoludur diyen Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ yolunu; yolun eylediğin, yolumuz eylediğin, sünnetini hayatına şiar edindiği Şanlı Peygamberimizin şefaati Seninle olsun Başbuğum.!

25 Kasım 1917 Kıbrıs Lefkoşa’da dünyaya gelen Başbuğ 4 nisan 1997 tarihine kadar ömrünü Türk İslam Ülküsüne adamış çilelerle dolu bir imtihan dünyasında, mücadele ve azmiyle bu kutlu davanın kurucusudur. Milliyetçi Ülkücü hareketin kurucusu muazzam bir aksiyon Lideri olan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ esir soydaşlarımızın umudu,İslam aleminin yılmaz fedaisidir. Bir güneş misali ilke ve ülkleriyle Türk Milletçilerinin üzerine doğan Alparslan TÜRKEŞ;  Ülkücü hareketin onurlu mücadele meşalesini yakarak Türk Gençliğine çığ gibi büyüyerek ; Kutlu ülkümüz Turan ülküsüne, Nizamı Alem ülkümüze metotlu ve azimle ulaşılması gerektiğini bizzat kendi hayatıyla örnek olmuştur. Hayatı boyunca Türk Gençliğinin yetişmesi için çaba gösteren ve Dünyanın en büyük gençlik teşkilatı olan Ülkü ocaklarını tesis eden Başbuğ ; Türk gençliğinin, Türk töresince ve İslam ahlakınca yetişmesi için Milliyetçi Ülkücü hareketin Yolbaşcısı olarak hiçbir engele aldırış etmeden Varlığını Türk varlığına Armağan etmiştir.

Türk milliyetçilerinin gönlündeki Milli ihtilal ateşini yakan Başbuğ 1944 Türkçülük Turancılık davasında Türk Milliyetçisi ve Turan ülküsüne sevdalı olduğu için yargılanmış, işkenceler görmüş, ama kutlu Turan ülküsünden vazgecmemiş bir Yüzbaşı,bir Albay, Türk dünyasının  Başbuğudur.  Yabancı ideolojilerin inşaa etiği Çin seddini ceddi Kürşad Ata dan aldığı güç ve kudretle yıkıp geçen Başbuğ  Türkeş, Türk milliyetçiliğini; Türkün kendine özüne dönüş harekatı olduğunu beyan ederek bütün yabancı ideolojilere karşı mücade etmiştir. İzm’ler dünyasının karşısında yetiştirdiği ülkücülerle Türk Dünyasına umut olmuştur.  Üniversitelere İslamiyeti getiren Ülkücü hareketin Başbuğudur. Şöyle ki 1968 de ilk ülkücü şehit Ruhi KILIÇKIRAN ağabeyin şehadeti ile dönemin yetkilileri tarafından beslenen komunizm ve komunistler ile en büyük ve tek mücadeleyi ülkücü hareket vermiştir. Ferman Başbuğun fakülteler bizimdir düsturu ile hareket den ülkücü gençlik Başbuğ’un talimatı ile komunizm ile mücadele etmiştir. Kahpece saldıran komunist birlikler karşısında set olmuştur. Başbuğumuzun ifade ettiği  Sovyetler birliği dağılacak dediği zaman bizimle alay edenler Başbuğun karşısında iki büklüm kalmışlardır.

27 mayıs 1960 darbesini radyoda Türk milletine duyuran kudretli Albay ,Başbakan Müsteşarı Başbuğ Türkeş; 13 kasım 1960 da 14 lerin tasfiyesi adından Hindistan  Yeni Delhiye mecburi ikametgah olarak görevlendirilmiştir. 27 Mayıs da bir an evvel İnönü’yü Başbakan yapmak isteyenlere karşı ‘’ Bizim en büyük gayemiz;  Türk Milletinin huzuru ve refahıdır. Şucu bucu olamayız’’ dediği ve 14lerin önderliğini yaptığı içindi. Hindistanda zorlu şartlar altında hizmet eden Türkeş’in iliklerinde her zerresinde dolaşan Türklük şuuru yurt dışında da Türk milliyetçiliğinin kutlu akıbeti için mücadele ederek geçmiştir. Sürgün edilen diğer arkadaşları ile daimi mektuplaşarak yurt dışında portal bir nokta belirleyerek istişareler düzenlemiştir. 1963 senesinde yurda dönerek Turan ülküsü uğruna verdiğ imücadeleye aynı hızla ve aşkla devam etmiştir. Başarı için muntazam plânlı çalışma yapmak lâzımdır. Son nefesimizi verinceye kadar çalışacağız

12 Eylül 1980 darbesiyle büyük bir işkencenin ve çilehanenin ortasında olan Ülkücü hareket ve Başbuğ Türkiye ve Türklük düşmanlarına hiçbir zaman ılımlı bir tavır gütmemiştir. 12 eylülde 9 evladı darağaacında şehit edildi, beşbinden fazla dava için nice evlatlarını şehadet mertebesine gönderirken selamladı durağı Uçmağ olanları. Beş bin kez ruhunu ızdıraplar saran ama asla vazgecmeyen asla geri adım atmayan Tanrı dağlı gönüllü Turan yürekli Başbuğ.

Başbuğlar ölmez. Bugün fikrini ve ülküsünü şiar edindiğimiz Başbuğumuzun yaşamını anlatmaya ne kalemimiz, ne divitimiz, ne de kelamımız yeterli değildir. Bizim asıl anlatmak istediğimiz fikirlerini ve inşaa ettiği davayı yaşamak ve yaşatma gayesi olduğu için ülkücülerin yüreklerinde daima Başbuğ Türkeş ebedididir. Bu ebediyetin sebebiyeti ise ; Şehitlerin yolbaşcısı olduğu bu kutsal davanın refahı için her türlü çileye göğüs geren Başbuğ’un sevdasıdır.

Başbuğ’un Sedası Türkistan’da ezan sesi misalidir. Başbuğ’un sevdası  ; Adriyatik den Çin seddine aşktır.

Başbuğ’un Sedası Karabağ’da mücadele. Başbuğ’un sevdası ; Kafkasyada direniştir

Başbuğ’un Sedası Musul’da hürriyet. Başbuğ’un sevdas;ı Kırım da azatlıktır.

Başbuğ’un Sedası Doğu Türkistan’da ihtilal. Başbuğ’un sevdası; Kızıl Çin de şamardır.

Başbuğ’un Sedası Güney Azerbaycan’da diriliş. Başbuğ’un sevdası ; Türk dünyasında koca yumruktur.

Başbuğ’un sedası ; Kabe de riyakarlıkdan gösterişden uzak tavafdır. İslâmiyeti ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir. Bunun tersi de aynı derecede gaflet ve ihanettir.

Davalarımızın çözümü kendimize dönmek, sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek ve geceli gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkündür. Hayatıboyunca riyadan uzan duran, mütevazi,ciddi, cefakar,fedakar bir Yüce Abide olan Başbuğ TÜRKEŞ inşaa ettiği dokuz ışık doktrini ile Türk Milletine ışık olmuştur. Bizim savunduğumuz Dokuz Işık’çı sistemin hedefi Türk Milletinin her ferdini mülk sahibi yapmaktır. Tek gayesi Türk gençliği olan Başbuğ’u anlamak demek ; onun açmış olduğu mukaddes yolda ikileme düşmeden, ihanet düşleri kurmadan, laubaliliğe ve metotsuzluğa yer vermeden, daima okuyarak, daima araştırarak yetişmektir.Başbuğ’u  anlamak demek ; emnet ettiği kutlu davaya ve Milliywrçi Ülkücü Hareketin Lideri Dr. Devlet BAHÇELİ beyefendiye sadık kalmak demektir. Başbuğ’u anlamak demek Miliyetçi Ülkücü hareketin yanında olmak demektir. Ülkü ocaklı gençlerle omuz omuza olmak demektir. Başbuğu’u anlamak demek Muasır medeniyet seviyesi için inşaa ettiği metotları uygulamak ve Ülkücülerin Devletleşmesi devleşmesi  demektir.Başbuğ’u anlamak ; Türk dünyasının her karışında zulüm gören soydaşlarımızın akıbeti için Turan ülkümüze koşmak demektir. Başbuğ’u anlamak; i’la-yı kelimetullah davası için canla başla mücadele etmek demektir.

Biz Milliyetçi Ülkücü hareket olarak ; her daim Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in İzinde, Liderimiz Türkmen Beyi Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ beyefendinin emrinde, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız, M.H.P Mersin Milletvekilimiz Sayın Olcay KILAVUZ Beyefendinin ardında 

BİR ÖMÜR NÖBETTEYİZ..!

BAŞBUĞUM HEP YOLUNDAYIZ !

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.