23 Haziran’da AKP-MHP bloğuna gücümüzü göstereceğiz

23 Haziran’da AKP-MHP bloğuna gücümüzü göstereceğiz
21.06.2019
A+
A-

İstanbul seçimlerine ilişkin tavırlarına dair konuşan HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli, “Demokrasinin önünde duran AKP-MHP bloğuna karşı gücümüzü göstereceğiz. 24 Haziran’ın başlangıcı 23 Haziran’da sandıktaki güçle olacaktır” dedi.

 

HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimleri kapsamında üyesi olduğu Öğretim Üyeleri Derneği’ni ziyaret etti. Temelli burada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bu dernekte olmanın kendisi için özel bir anlamı olduğunu belirten Temelli, “1980’lerde bizde Araştırma Görevlileri Derneği’ni kurduk.

 

Sendikal mücadelede beraber olduk. Üniversitelerdeki mücadelemiz özerk demokratik üniversitedir. Üniversiteleri YÖK’ten kurmaktan mücadelesiydi. 12 Eylül’ün mirası YÖK anlayışı sürüyor. Özerk, demokratik üniversiteden giderek uzaklaştığımızı söylüyoruz. Toplumun en önemli yaralarından biri” dedi

 

İçinden geçtiğimiz zamanda yaşanan birçok kriz olduğuna dikkat çeken Temelli, “Yönetememe halindeyiz. Tüm kamuoyunda tartışılan konu İstanbul seçimleri. İstanbul seçimlerine odaklanmış bir siyaset var. Biz ısrarla 31 Mart ve öncesinde Türkiye’deki bütün sorunlara dikkat çektik. Ortak çözümleri birlikte var etmeye. Birleşik kaplar misali bütün sorunlar birbirini tetikliyor. Siyaset sorun üretmektedir. Demokratik siyaseti tasfiye etmeye çalışıyor bu zihniyet. Bunları aşabilecek aslında potansiyel ve gücümüz var. Yeter ki bunu açığa çıkartalım. Sorunları konuşmaktan kaçınmayalım ama çözüm üretmek için de kararlar alalım” diye ifade etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.