2 MİLYAR DOLARLA KAÇTI THODEX ŞOKU!

2 MİLYAR DOLARLA KAÇTI THODEX ŞOKU!
22.04.2021
A+
A-

Ponzi modeli ile işleyen Thodex kripto para piyasasının ilk Çiftlik Bank vakası oldu. Bakım bahanesiyle sistem kapandı kurucu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı iddia edildi. da büyük şok! 2 Milyar Dolarla kaçtı Kripto para piyasasında ‘Çiftlik Bank’ benzeri bir olay yaşanıyor.

Kripto para piyasası dün bir şoku yaşadı. Büyük tanıtım kampanyalarıyla yatırımcıları çeken Thodex bakım yapılıyor diyerek sistemi kapattıktan sonra yatırımcılar hesaplarına ulaşamadı. Şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 2 milyar dolarla dün akşam İstanbul Havalimanı’ndan yurtdışına çıktığı belirtildi.

Kripto para borsasında yaklaşık olarak 391 bin mağdurun olduğu belirtiliyor. Avukat Oğuz Evren Kılıç, Özer’in Tayland’a gitmiş olabileceğini söyledi.

Habertürk gazetesinden Rahim Ak’ın haberine göre yaklaşık 391 bin kişinin Thodex vurgunu ile mağdur olduğu belirtilirken yaklaşık 2 milyar doların baharlaştığı tahmin ediliyor.

2 milyar dolar buharlaştı

Bir kripto para alım satım platformu olan Thodex’de 400 bin kişinin hesabının bulunduğunu ve bunlardan 391 bininin aktif hesap olduğunu kaydeden Özer, “Borsada aylık 100 milyar lira yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz. Bu cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası” diye konuştu.

Şirket ortaklık için 4-5 gün süre istedi

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter, Instagram hesaplarını kapattı. Thodex internet sitesinde ise yeni ortaklık nedeniyle devir işlemi yapılacağı gerekçesiyle kullanıcıların önce 6 saat ardından ise dört-beş gün siteyi kullanamayacağını duyurdu. Thodex’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin; sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir. İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız; dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri; uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.”

Yatırımcı çekmek için “2 milyon Dogecoin dağıtacağız” kampanyası yaptılar

Yatırımcılar ise Thodex’in yatırımcı çekmek için platformu kullananlara 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıkladığına dikkat çekiyor. Özellikle son kampanya ile yatırımcıların yatırımlarını diğer borsalardan bu platforma taşıdığı belirtiliyor. Olayın duyulmasının ardından binlerce yatırımcı sosyal medyada sesini duyurmaya çalışırken binlercesi de suç duyurusunda bulunmak için avukatlara koştu.

Habertürk

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.