Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

’17-25 Aralık Rüşvet Ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944

Geçtiğimiz yıl bugün, güne uyandığımızda ülkenin nasıl soyulduğuna tüm Türkiye olarak şahit olmuştuk. Dönemin Başbakanı ve AKP’li bakanların oğullarıyla birlikte nasıl bir para sevdasına tutulduğunu belgeleriyle öğrenmiş, görüntüleriyle görmüş, sesleriyle dinlemiştik.

Para sıfırlarken sesini soluğunu yitirenleri mi ararsın, evleri basılan oğullarını kurtarma telaşına girenlerimi ararsın, belge imha etmek için oradan oraya koşturanları mı ararsın, ne varsa hepsi 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra ortaya çıktı.

17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu yapıldığı günden bu yana, bu konular gündemden hiç düşmedi. Türkiye’de hangi konu tartışılırsa tartışılsın söz dönüp dolaşıp 17/25 Aralık’a gelmiştir ve gelmeye devam etmektedir. Bugün 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun 1.yıldönümünü idrak ediyoruz. Siz hiç o günden bugüne bu konunun tartışılmadığı ve konuşulmadığı bir güne rastladınız mı?

Ayakkabı kutusu görüp de oy vermiş olsa dahi AKP’yi aklına getirmeyen var mıdır?

Cumhuriyet tarihinde başka böyle bir soygun düzeni kurulduğuna şahit olan yoktur. Dün maaşıyla geçinemeyen, çocuklarını burslu okutanların bugün dünyanın sayılı zenginleri arasına girmesinin izah edilecek bir yanı da zaten yoktur.

17/25 Aralık, İslamcı maskesiyle gezenlerin maskesinin düştüğü gündür.

17/25 Aralık, halk adamı rolü oynayanların gerçek yüzünün göründüğü gündür.

17/25 Aralık, soygun çetesinin yolsuzluk da, rüşvette, hırsızlık da sınır tanımadığının ispat edildiği gündür.

17/25 Aralık, ileri zekalı bir evlat ile herkesi önüne yatıran bir işadamının Türkiye’yi elinde oynattığının görüldüğü gündür.

17/25 Aralık, ortada din alimi, din adamı, müftü, imam diye dolaşan birçok kişinin inanç ve kişilik erozyonuna uğradığının görüldüğü gündür.

17/25 Aralık, tüm dünyaya hırsızlıklarla, yolsuzluklarla, rüşvetlerle tüm dünyaya rezil olduğumuz gündür.

17/25 Aralık, hırsızlıkla, rüşvetle, yolsuzlukla suçlanan AKP’lilerin “Bu bize darbedir” diyerek gurur duydukları gündür.

17/25 Aralık, AKP’lilerin “Bu bize Paralel kumpas” diyerek yolsuzlukları, rüşvetleri, hırsızlıkları yanlarına kar bırakmak için çabaladıkları gündür.

17/25 Aralık, Türkiye’nin AKP eliyle çürütülmeye, kokuşmaya doğru sürüklendiğini gösteren gündür.

MHP’nin 17/25 Aralık yıldönümünde bugünleri ’17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’ ilan etmesi de yerinde karar olmuştur.

Dünya çapında bir soygun, vurgun günü olan 17/25 Aralık kim bilir belki de MHP sayesinde evrensel ’17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’ ilan edilip anılacak ve etkinlikler düzenlenecektir.

AKP’de buna karşılık, 17/25 Aralık haftasını “Yolsuzluk, Hırsızlık, Rüşvet bayramı” ilan eder mi eder?

Besmele çekerek soygun düzeni kuran, Allah, peygamber, din, iman nutuklarıyla vurgun yapanların halini görünce Mehmet Akif Ersoy’un Safahat’ta yer alan şu şiiri aklıma geliyor:

Sofuluk satıyorsun, elinde boy boy tesbih

Çevrende dalkavuklar; tapınır gibi, la-teşbih!

Sarık cübbe ve şalvar; hepsi istismar, riya

Şekil yönünden sanki; Ömer’in devri, güya!…..

Herkes namaz oruçta; hepsi sözünü dinler

Zikir Kur’an sesinden, yerler ve gökler inler!

Ha bu din, iman, takva; inan ki hepsi yalan

Sen onları kendine, taptırırsın vesselam!

Derdin davan sadece, hep nefsi saltanatın

Şimdilik putu sensin, tapılan menfaatın!

Hey kukla kafalı adam, dinle sözümü tut

Bunların dilinde Hak; ama kalbi dolu put!.

’17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’nı idrak ettiğimiz şu günlerde, bu şiir tüm AKP’lilere armağan olsun, KaçAK Saray’dakine de selam olsun !

Yıldıray Çiçek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.