“16 Azerbaycan Askeri Şehit Oldu, 70 Ermeni Askeri Öldürüldü”

05.04.2016
A+
A-

Azerbaycan Savunma Bakanlığı: “16 Azerbaycan Askeri Şehit Oldu, 70 Ermeni Askeri Öldürüldü”

Azerbaycan – Ermenistan sınır hattında çatışmalar sürüyor.
Azerbaycan – Ermenistan sınır hattında çatışmalar sürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, cephe hattında yaşanan son çatışmalarda, 70’e yakın Ermeni askerinin öldürüldüğünü; Ermenilerin kontrolündeki Madagiz askeri kontrol noktasının da Azerbaycan kuvvetlerince ele geçirildiğini duyurdu. Bakanlık, Azerbaycan Ordusunun, son iki günde 16 şehit verdiğini açıkladı.

Cephe hattında kayıp veren Ermenistan ordusu, Hocavend-Fuzuli ve Ağdere -Terter istikametinde sivil yerleşim bölgelerini vurmaya devam ediyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bu istikamette yapılan karşı operasyon ve cevap ateşleriyle stratejik açıdan önemli Madagiz askeri komuta -kontrol merkezinin imha edildiğini ve bölgede kontrolün sağlandığını duyurdu. Gece boyunca süren çatışmalarda bölgede yerleşen Ermenistan ordusunun 70’e yakın kayıp verdiği bildirildi. Ermenistan ordusuna ait 5 tank ve 20 zırhlı araç da imha edildi.
Savunma Bakanlığı, temas hattında cephede kazanılan üstünlüğün korunmasına yönelik tedbirlerin hayata geçirildiğini de vurguladı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.