Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Az Bulutlu

12 EYLÜL VE ÜLKÜCÜ HAREKET

12.09.2020
A+
A-

Bir daha telafisi olmayan ve devası bulunmayan yaraların açıldığı tarih. Eylül’ün bizlerden bedenen koparıp aldığı o kanlı, o acı ve o Kahpe Eylül…
12 Eylül’ün idrakinden evvel, öncelikle dönüp ardımıza bakmamız lazım. İkinci dünya savaşı evresi ve 1944 dönemi. İsmet İnönü ve etrafındaki ahalinin hal ve hareketlerine bakarak 3 Mayıs 1944 den başlayarak gelinmeli ki 1980 Darbesi ve Ülkücülerin sahada mücadelesi anlaşılabilsin.
Komünizm almış başını gidiyor. Her tarafta Sosyalist bir heyecan (!) sürüyor. Gençliği bu Sosyalist heyecanın (!) içine çekmeye çalışanlar ve bunların kadrolarda üst mercilerde olması cabası! Marksist kafaların dillerindeki İşçi sömürüsü. Sosyalist budalaların sloganlarındaki Yığınların özgürlüğü. Kendi Halkına yığın diyecek kadar alçalmışların sokak gösterileri. Milli ve manevi değerleri tırpanlamaya çalışanların karşısındaki Ülkücüler. Gaye şudur her alanda Özgürlük Demokrasi İnsan Hakları adına yapılan, milliyetin ve dinin yok edilmesi ve akabinde Kültürel bir Emperyalizm şahlanışı ve ardından Soysuzların gözetiminde bir soy inkarı. Bir avuç adanmış soylular ise bu kavganın çilekeşi.
Sene 3 Mayıs 1944 Atsız ve Sebahattin Ali arasında ki dava. Başbakan Şükrü Saraçoğlu’nun meclis kürsüsünde Türkçülük haykırışı. Eskiden Atsız’ın dizi dibinde yazan ama Hasan Ali Yücel desteği ve Komünizm ile kendisini dev aynasında gören Sabahattin Ali arasında İçimizdeki Şeytan adlı eser (!) ile Türkçülere ve Türkçülüğe hakaret. Açıkça Komünizm propagandası yapanlara kadro! Yetmez üstüne bir de muazzam bir destek. Akabinde Osman Yüksel Serdengeçti tokadı ile başlıyor 3 Mayıs 1944 ateşi.
19 Mayıs Nutku ile bağırıyor İnönü. Türkçü ve Turancılar haindir diye. Sosyalistlere göz kırpıp, cilve yapanlar Faşizm etiketi vuruyor adanmış Türkçülere. Ardından 23 Türk Milliyetçisi Turan sevdalısı toplanıyor; İşkence, Zulüm ve Tabutluk! Türk Milletini sevmenin ve Türk Devletine hizmetin bedelini Tabutlukta Nazi Almanya’sının işkence yöntemiyle veriyorlar. Yine de haykırıyor Ülkücüler. Ne Amerika! Ne Rus! Ne Çin! Her şey Türk için!
Böyle sürüyor 1944 hadisesi. İşkenceler zulümler ve Türk Milliyetçiliğine karşı yapılan darbe. Bu yankılar devam ederken fişlemeler, sürgünler ve mimlenmeler.
4 ocak 1968 Moskova sıçanları Komünistler Ankara Site Yurdunda Şehit ediyor İlk canımız Ruhi KILIÇKIRAN Ağabeyi. Sonra geliyor ardı sıra Özmen, İmamoğlu, Önkuzu ve niceleri. Ülkücü gençleri yok etmeye çalışanlar ellerinde orakla kesip, çekiç ile vurmaya başlıyorlar.
Ardından çivisi çıkmış düzenin tam ortasına Kudretli Albay Türkeş’in yumruğu ve 27 Mayıs 1960 hadisesi. Bir yanda memleketin akıbeti içim mücadele eden Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Ülküdaşları, diğer yanda Sol güruha kucak açan kimsesizler. Sonra Hindistan sürgünü ve Tanrı Dağı heybetli Türkeş’in çilesine eklenen yeni eylemler. Sürgünde iken Menderes ve bakanlar asılmasın diye gayret eden Türkeş.
Ve yurda dönüş partileşme hareketi ve Ülkücü Gençliğin dinamizmini aşılamak için Türk İslam Ülküsü aksiyon ve ruhu ile teşkilatlanmalar. Allah Vatan Millet yolunda bir mücadele. Moskof uşaklarına Türk Töresi tokadı. Masonlara İslam Ahlakı şamarı Ülkücüler tarafından birer birer indiriliyor. Emperyalist alçakların satın aldığı küçükler (!) ve darbenin ayak sesleri…
12 Eylül 1980 Darbesi..
Kenan Evren tarafından, Türk Demokrasi hareketine yapılan o kanlı darbe. İnsanlara zorla alkışlatanlar. Gençliği birbirine kırdırıp iti iti kırdırdık diyecek kadar köpekleşenler. Evvel zamanda da bahsettim 1980 Darbesi bir sağ sol mücadelesine engel gayesi değildir. Biz Ülkücü Hareketi, basit bir Sağ tanımı ile göstermek büyük bir oyunun zuhurudur.
Marksist ve Leninist grubu silahlandırıp Ülkücülerin üzerine salanlar, daha sonra yeniden alçak eylemler ile Ülkücülere zulmedenler. Hepsi 1980 cuntasınca yapılan eylemler. Bir sağdan, bir soldan asacağız diyerek kişneyen Evren! Mustafa Pehlivanoğlu ile başlıyor Ülkücü kıyımına. 226 Ülkücünün idamı isteniyor. Başbuğ teslim olmaz tir tir titriyor Evren! Ödü kopuyor Cihanın Başbuğ’u ondan hesap soracak diye. Başbuğ memleket akıbeti ve Ülkücülerin refahı için teslim oluyor. Başlıyor yeniden işkenceler ve sürgünler
Sebebi ise Demokrasi adına Ülkücü kıyımıdır. Kahrolsun darbeci zihniyetin her tesis ve ürünü…!
İdam Edilen Ülkücüler :
Mustafa Pehlivanoğlu 7 Ekim 1980
Cevdet Karakaş 4 Haziran 1981
İsmet Şahin 20 Ağustos 1981
Fikri Arıkan 27 Mart 1982
Cengiz Baktemur 1 Mayıs 1982
Ali Bülent Orkan13 Ağustos 1982
Ahmet Kerse 31 Ocak 1983
Halil Esendağ 5 Haziran 1983
Selçuk Duracık 5 Haziran 1983
Onlar diridir. Allah davasının mücahitleri bizlerledir. Bu sancak düşmez yere düşmedikçe son kuzu şiarımızla unutmayacağız unutturmayacağız. Son arzun sualine bile Türk İslam Ülküsünü haykıran nu ağabeylerimizin ruhları şad olsun, bizlere şefaatçi olsunlar inşallah.
Sonra 15 Temmuz 2016
Evren mendeburuna bir mendebur daha ekleniyor, Feto denilen Tapınakcı bu soysuz sindiği bütün kurum ve kuruluşlarda içten içe kemiriyor Türk Milletini ve Devletini. Ve yine Ülkücüler haykırıyor bunun da Kahpeliğini. Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ emriyle yine Ülkücüler duruyor karşısında bu kansızların, bu soysuzların, bu satılmış Mezopotamya Sıçanlarının… Darbecilerin, cuntacıların karşısında her daim Ülkücü hareket Liderimizin emrinde ve Lider Teşkilat Doktrin ekseninde ; Son Nefer, Son Nefes Son Damla kana kadar..!
Cumhur İttifakı Türk töresinin ve İslam Ahlakının yaşanması ve yaşatılması için mücadele eden ve Marksist güruhun kafasındaki demir yumruktur. Cumhur İttifakı zilletin, illetin, darbecilerin, cuntacıların karşısında Nizamı Alem setidir.
Ruhi KILIÇKIRAN dan Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU na bütün Ülkücü Şehitlerimizin ve cümle Şühedalarımızın ruhları şad olsun. Ruhlarına El Fatiha..

ERTUĞRUL SUBAŞI /12 EYLÜL 2020

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.