Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

10 Kasım veya riyakarlığın tekrarlandığı gün

11.11.2010
A+
A-

Siz bakmayın, siyah arabalarla, siyah takım elbiselerle, siyah gözlüklerle her 10 Kasım’da Anıtkabire gidişlere, anı defterine yazmalara… Hepsi yalan. İçlerinde Atatürk’ü anlayanı bırak, anlamak isteyen bile yoktur. Buna üniformalı-üniformasız herkes dâhil. Herkesin kendine göre bir Atatürk tarifi var, ki ardına saklanıp her türlü karşıtlığı maskeleyebilsin.

“Ne mutlu Türküm diyene ifadesi saçmadır” diyen adamın, anı defterine “Büyük Atatürk, gösterdiğin hedefe emin adımlarla ilerliyoruz” yazması nasıl bir riyakârlık ise, “Türkler, İslamiyet’ten uzaklaştıkları için gerilediler… Her fert din ve diyanetini, imanını öğrenmek için bir yere muhtaçtır. Orası mekteptir… İslamiyet, en son ve mükemmel dindir.” diyen Atatürk’ün arkasına saklanıp İslamiyet’le savaşmak da aynı derecede sahtekârlıktır.

Bu riyakârlık ve sahtekarlık, maalesef her milli bayramda, her yıldönümünde tekrarlanır. TV’ler ve gazeteler de “Bütün yurtta, KKTC’de, dış temsilciliklerde …” diye başlayan cümlelerle ballandıra ballandıra anlatır ki, dinleyenler, okuyanlar bir kez daha aptal yerine konulsun.

Kara gözlüklerin ardına geçip anı defterine “izindeyiz atam…” yazan sahtekârlar, bu sahtekârlıklarını ne kadar “İslam” adına yaptıklarını sanıyorlarsa, “ilkeleriniz yolumuzu aydınlatmaya devam edecek” yazan solak zihniyet ve gri elbiseliler de bu sahtekârlıklarını “din düşmanlığı” adına yapmaktadır.

Bu ceberutlar arasına sıkışmış vatandaşımız da maalesef sahtekârlığı kim daha iyi oynarsa onun peşine takılıyor.

Değil mi ki 60 yıldır bu memleketi sağ iktidarlar sömürüyor, değil mi ki bu memleketin bürokrasini sol tökezletiyor.

Atatürk solcu muydu, sağcı mıydı?

Atatürk ne solcuydu ne sağcıydı. Atatürk, kendi ifadesiyle “Doğrudan doğruya Türk Milliyetperveri” idi. Yani Türk Milliyetçisiydi.

“Atatürkçülük, Kemalizm” gibi kendisine atfedilen saçmalıkların da Atatürk’le hiçbir alakası yoktur.

Hakkındaki ölüm fermanının intikamını almak isteyen İnönü, Atatürk’e dair her fikri ortadan kaldırmak için harekete geçtiğinde, Atatürk taraftarları İnönücülüğü reddetmek için “Atatürk yanlısı” anlamında kendilerine “Atatürkçü” dediler.

“Kemalizm” ise çok sonraları “sosyalistlerin, din düşmanlarının” kendilerini maskeleyip devlete sızmak için kullandıkları bir ifadedir. Kaldırın maskelerini, bakın altındakine, ya mason çıkar altından, ya siyonist-sosyalist-komünist.

Dikkat edilirse “Atatürkçüyüm, Kemalist’im” diyen herkese göre “Türk Milliyetçiliği” kötüdür. Tıpkı bugün “İslamcıyım” diyenlerin İslam’la alakaları olmadığı gibi, “Atatürkçüyüm, Kemalist’im, ulusalcıyım” diyen güruhun da Atatürk’le alakası yoktur.

Peygamber efendimizin kabrini yıkmak isteyen Suud’lara “Beni oraya gelmeye mecbur bırakmayın, bu dini sahipsiz mi sandınız” diyen Atatürk “Dinsiz” ama Irak’ta Hz. Ali’nin Türbesini yerle bir eden, bir buçuk milyon Müslüman’ı tecavüz ederek, işkence ederek katleden BOP’çuların Eşbaşkanı “İslamcı” öyle mi?

İslamcı maskesiyle Vatikan’a, İsrail’e, AB-D’ye hizmet edenlerden İslam’ı, Atatürkçü maskesi takıp solculuğa, dinsizliğe, yobazlığa hizmet edenlerden de Atatürk’ü kurtaramadığımız sürece ülkemiz huzur ve refaha hasret kalacaktır.

Anı defterine ne zaman Türk Milliyetçileri, Türk-İslam ülkücüleri mesaj yazarsa işte o zaman büyük Türk Milliyetçisi Atatürk de, ülkemiz de huzura kavuşacaktır.

İnşallah o günler çok yakındır.

Türkler “HAREKETE” geçmeye başlamıştır.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.