Asikurtlar©

Yüksekdağ sırtını sade YPG/PYD’ye dayamamış

Yüksekdağ sırtını sade YPG/PYD’ye dayamamış
13 Kasım 2016 - 15:07 'de eklendi ve 2879 kez görüntülendi.

Tutuklanarak cezaevine konulan HDP eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın arkasında sadece terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD değil, Abdullah Öcalan’ın da olduğu ortaya çıktı. HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ı en büyük rakibi olarak gören Öcalan’ın kontrolü elinde tutmak için yanına Figen Yüksekdağı görevlendirdiği bildirildi.

ARKASINDAN ÖCALAN ÇIKTI

Tutuklanarak cezaevine konulan HDP eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın arkasında sadece terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD değil, Abdullah Öcalan’ın da olduğu ortaya çıktı. HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ı en büyük rakibi olarak gören Öcalan’ın  kontrolü elinde tutmak için yanına Figen Yüksekdağı görevlendirdiği bildirildi.

 

TEK SEÇİCİ ÖCALAN

Kayıtlarda  yer alan bilgilere göre;  Abdulah Öcalan, Selahattin Demirtaş’ın  öne çıkmasından rahatsız oldu. Selahattin Demirtaş’ın başta ABD olmak üzere AB ülkeleri ile de gizli görüşmeler yapması Öcalan’ı  kuşkulandırdı. Selahattin Demirtaş’ın  uluslar arası bir proje olduğunu söyleyen Öcalan, “Ben giderek izole olurken Selahattin göz göre göre parlatıldı!” sözleriyle  ortaya koydu.

Öcalan’ın HDP’lilere eş başkan olarak  Figen Yüksekdağ’ı istediğini söyledi. bu konuda tek seçici olduğunu vurgulayan Öcalan, “Kadın eş başkanı ben seçiyorum. Fiğen Yüksekdağ iyi bir isim” dedi.

 

BULDAN VE ÖNDER’E DE ATAMIŞ

Öte yandan Öcalan’ın HDP’nin TBMM  çatısını da belirleyen isim olduğu ortaya çıktı.Kayıtlarda,  Pervin Buldan’ı  HDP Grup Başkanvekili, Sırrı Süreyya Önder’i de TBMM İdare Amiri olarak Öcalan’ın atadığı ortaya çıktı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER