SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Yozbatıran;Türk Milleti’ni etnik temelde ayrıştırmaya, çatışma ortamını alevlendirerek bölmeye ve parçalamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bu haber 16 Ağustos 2015 - 11:25 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Gaziantep Ülküocakları il başkanı sayın Mehmet Fuat Yozbatıran son günlerde artan terör olaylarına ilişkin gündem degerlendirmesinde bulundu..

 

Yozbatıran’nın açıklaması;
Çok kıymetli ülküdaşlarım, dostlarım;
Sahibi olduğumuz Türk Coğrâfyası’nda, son zamanlarda artan terör saldırıları, tahammül sınırlarımızı aşmıştır; ülkemizin millî güvenliği ve milletimizin geleceği yüksek oranlı risk altındadır.

 
‘Açılım Süreci’ adı altında kamuoyuna servis edilen gaflet ve ihanet eylemi politikaları, bölücü ve yıkıcı terör örgütü PKK’nın imkân ve kâbiliyetini, daha ileri bir noktaya taşımış; pusu kurma, silahlı saldırı ve sabotaj ile toplumsal huzuru baltalama kapasitesini daha kuvvetlendirmiştir.

 
Bu ilkesiz, kirli ve hastalıklı politikalar, PKK’lı teröristlere ümit aşılamış ve daha da küstahlaşmalarına imkân tanımıştır. Devletin sevk ve idâresi, kamusal düzenin tesisi ve toplumsal huzurun temîni konusunda zafiyet arz eden basiretsiz yetkililer, terör örgütü PKK’nın şehir şehir yığınak yapmasına, mahalle mahalle kurtarılmış bölgeler ilân etmesine ve sokak sokak isyân provası sergilemesine zemin hazırlamışlardır.

 

Her gün bir askerî birliğimize yahut asayiş ekibimize saldırı yapılmaktadır; güvenlik güçlerimiz ya silah zoru ile kaçırılmaktadır yahut ailelerinin yanında ya da evlerinde şehit edilmektedir. Terör kanlı yüzünü, acımasız yanını ve hâin niyetini bütün çirkinliği ile her fırsatta açığa vurmaktadır.

 
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Türk Devleti’nden ve Türk Milleti’nden yana taraftır; devletin bekâsı, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü noktasında, bu kutsal Türk Coğrâfyası’nın teminâtıdır. Târihî misyonu ve toplumsal sorumluluğu gereği, duruşu açık ve nettir: Kaynağı ve gerekçesi ne olursa olsun her türlü şiddet, terör, bölücülük ve yıkıcılık faaliyetlerinin karşısındadır.

 

 

Eskimeden yenilenerek, azalmadan çoğalarak canımız ve kanımız pahasına da olsa millî varlığımızı ve toprak bütünlüğümüzü hedef alan teröristler, her küstâh ve alçak eyleminde, biz Türk Milliyetçilerini karşısında bulacaktır. Milletimizin sabrını ve direncini sınayanlar, bundan sonra olması muhtemel daha vahim gelişmeler karşısında göstereceği tepkileri test etmeyi düşünenler, akıllarını başlarına almalıdırlar.

 

Türk Milleti’ni etnik temelde ayrıştırmaya, çatışma ortamını alevlendirerek bölmeye ve parçalamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Hiçbir hain el ovuşturmamalı, hiçbir bölücü heveslenmemeli, hiçbir terör sevdalısı heyecana kapılmamalıdır; bizim ne vazgeçecek bir ülkemiz, ne bölünecek bir milletimiz, ne de paylaşılacak bir toprağımız vardır.

 

 

Terörle topyekûn mücâdele esâsı teşvikinde ölümlerle yoğrulan bir milletin evlâtları olarak ulvî vâzife esnâsında toprağa düşmüş her şehidimizi rahmetle yâd’ediyoruz, yakınlarına sabır tâvsiye ediyoruz; bu uğurda kan veren her yiğidimize acîl şifâlar diliyoruz.
Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı
Mehmet Fuat YOZBATIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.