SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

YALÇIN AKDOĞAN SAYIN BAHÇELİ İÇİN SÖYLEDİKLERİNİN FARKINDA MI?

Bu haber 29 Ağustos 2015 - 10:23 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Milyonların günlüğü 30 -35 lira olan asgari ücretle geçinmeye çalıştığı Türkiyemde,15 Mart 2015 günü Balıkesir Ekonomi ödülleri töreninde Türkiye’yi anonim şirket gibi yönetmek istiyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbakan olduğu döneminde önce şunlar yaşanıyor.
1 – En kapsamlı paraların döndüğü kamu ihaleleri ile ilgili kanun ve genelgeler, 120 defadan daha fazla değiştirilerek, ihalelerin önceden belirlenen adreslere gitmesine uygun hale getiriliyor

2- Görevleri Kamu kurumlarında ki her türlü yolsuzluk ve usulsüzlükleri ortaya koymak olan teftiş kurulları kaldırılarak, denetleme mekanizması bay pas ediliyor.

3 Belediye meclislerine ait olan imar yetkilerinin büyük kısmı, çevre ve şehircilik bakanlığına verilerek, muhalefet denetimi ortadan kaldırılıyor.

4- Tüyü yetmemiş yetimlerin haklarının korunması için, devletin tüm hesaplarını parlamento adına denetlemesi gereken Sayıştay pasifize edilerek, hükümet harcamaları denetimden kaçırılıyor.

5- Cevre ve şehircilik eski bakanı Erdoğan Bayraktar 25 -12-2013 günü canlı bağlandığı NTV’de “17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yoktur.

 

Fakat rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle ‘istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyon yayınlayınız’ şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve yasalara uygun olarak onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü sayın Başbakan’ın talimatıyla yapılmıştır.
Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan’ın da istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.” Diyor.

 

 

Spikerin nasıl bir baskı olduğu konusuna açıklık getirmek isteyip istemeyeceğini sorması üzerine de ”Tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Bugün bize bir istifa ve deklarasyon metni gönderildi. Böyle bir durumda bunun yanlış olacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun” itirafında bulunuyor.

 

Özetle Sayın Erdoğan ve Hükümeti MHP lideri Bahçelinin en hassas olduğu ve de herkes çe akçeli işler olduğu malum olunan imar ve ihale konularıyla yakından ilgileniyor. 17- 25 Aralık yolsuzluk iddiaları ile de bu konu dünyanın gündemine oturuyor.

 

 

Arkasından yapılan 7 Haziran seçimleriyle de millet AKP’ye iktidar vizesini vermeyince!.. yalnız kalan AKP yeniden seçim yolunu zorlamak durumunda kalıyor. Sonuçta PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile seçim hükümeti ortağı olunca da bunun duygusal baskısından kurtulmak için MHP’yi suçlamaya başlıyor.
Son olarak ta, 25-08-2015 günü bir televizyon programında konuşan Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan bu konuda ” Sayın Bahçeli’yi hepimiz tanıyoruz. Beyefendi bir insandır. Ama yazılı metin okurken tam bir canavara dönüşüyor. Sayın Bahçeli’de kişilik bölünmesi var. Okuyor ve alt alta küfürler savuruyor. Devletin tepesindeki isme, Sayın Cumhurbaşkanı’na hakaret ediyor.

 

Partide tek adam olmuş, tek adamlığını küfürlerle yürütüyor. Bugün hiç utanmadan bize yalan söylüyor diyor ama kendisi yalan söylüyor. Cumhurbaşkanı’nın AK Parti’ye bir telkini ve tavrı söz konusu değil. Hükümet, koalisyon ortağı olmuyorsunuz, seçim hükümetine üye vermiyorsun. Yarın vatandaştan nasıl oy isteyeceksin? HDP ile koalisyonu biz hoş karşılamıyoruz.

 

Hoş karşılasak gider koalisyon yapardık. Ama burada bizim irademiz devre dışıdır. Anayasa böyle diyor. Türkiye’nin seçime gitmesinin sorumlusu Devlet Bahçeli’dir. Bütün kapıları kapattı, tüm opsiyonlar tükendi ve Türkiye seçime gitti. Bütün bu sorumsuz davranışlardan sonra ‘Siz HDP ile hükümet kuruyorsunuz’ diyor. Bunun sorumluluğu Sayın Bahçeli’ye aittir” sözlerini sarf ediyor.

 

Şimdi biz bu sözlerin ardından daha dün Dolmabahçe’de HDP liler ile sarmaş dolaş olduğunu unutmuş gibi görünen sayın Akdoğan’a “Makalemin ilk yarısını yeniden ve tekrar tekrar okumalısın” demekten başka neyi nasıl söylemeliyiz inanın bilemiyorum.

GÜNÜN SÖZÜ :
HAYAT,GERİYE DOĞRU ANLAŞILIR AMA İLERİYE DOĞRU YAŞANIR…
SOREN KIERKEGAARD
Yalçın Güzelhan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.