SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

YALANCI İKTİDARIN, SİLAH YÜKLÜ TIRLARI!

Bu haber 01 Haziran 2015 - 12:47 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

”İçeride sanal tehditler, dışarıda düşmanlar üretildi. Türkiye on yıllar boyunca içine kapandı, içine kapatıldı. Ne dediler… Türkiye’nin üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrili dediler… Biz geldik, bu anlayışı yıktık, bu anlayışı ortadan kaldırdık. Bunu en canlı şekilde, en yakın şekilde Gaziantep yaşıyor. Suriye ile Türkiye, daha yedi buçuk yıl öncesine kadar birbirine husumetle bakıyordu. Sürekli gerginlikler yaşanıyor, iki ülke zaman zaman savaşın eşiğine geliyordu. Biz geldik, Esad kardeşimle oturduk, iki ülke arasındaki meseleleri konuştuk, istişare ettik, müzakere ettik ve Türkiye ile Suriye’yi bölgenin iki kardeş, iki dost ülkesi haline getirdik. Her alanda işbirliğine gittik… Ekonomide, ticarette, dış politikada, kültürde, sanatta, ulaştırmada, bayındırlıkta işbirliği anlaşmaları imzaladık.

Suriye ile Türkiye arasındaki mayınları temizlemek için adımlarımızı attık. Suriye ile aramızdaki vizeleri kaldırdık. Şimdi benim Gaziantepli kardeşim, cebine pasaportunu koyuyor, istediği gibi Halep’e gidiyor, Şam’a gidiyor. Halep’teki, Şam’daki, Lazkiye’deki, Hama, Humus’taki kardeşim cebine pasaportunu koyuyor, Gaziantep’e geliyor.

Kim kazandı? Gaziantep kazandı. Gaziantepli esnaf kardeşim kazandı, tüccar kazandı, sanayici kazandı, vatandaşım kazandı. Bütün o korkuların, bütün o tehditlerin ne kadar boş olduğu ortaya çıktı. Düşman üretme politikasından yarar değil, zarar gördüğümüz ortaya çıktı.”

Diyordu Cumhurbaşkanı sanılan Recep Tayyip Erdoğan…
Bu konuşmayı 12 Eylül 2010 referandum mitingleri sırasında Gaziantep’te yapmıştı. MİT’in yakalanan silah dolu TIR’larıyla direkt bağlantılı bir konuşmadır bu aslında.

Bu konuşmadan 2 yıl sonra Arap Baharı isimli kanlı küresel güç devreye girince ve Suriye bu kanlı projede hedef yapılınca, Recep Tayyip Erdoğan bu sözlerini yaladı-yuttu. Gerçi daha hangi sözlerini yalamadı, yutmadı ki?
ABD-İsrail ortak yapımı olan BOP’da Eşbaşkanlık yapan Recep Tayyip Erdoğan, Arap Baharı adı verilen kanlı projede Suriye hedef yapılınca “Esad kardeşim” gitti, birden “U” dönüşü yaparak “Diktatör Esed” oldu.
Ne olduysa ondan sonra oldu. Türkiye’den Suriye’nin kuzeyine bol bol TIR’lar gitmeye başladı, Suriye’den de ne kadarı terörist, ne kadarı masum insan bilinmez bir şekilde milyonlarca insan Türkiye’ye girdi.
AKP iktidarı, Suriye hedef olduktan sonra Beşar Esad’ın ne kadar muhalifi terör örgütü var hepsiyle bağlantıya geçti. Kimine askeri eğitim verdirdi, kimine maddi yardım yaptı, kimine silah yardımı yaptı, kimini Türkiye’nin hastanelerinde tedavi ettirdi.

PYD, YPG gibi PKK’nın Suriye kollarını, İŞİD’i, ÖSO’yü, El-Nusra’yı,El-Kaide’yi besledi, eğitti, donattı. İşte içi silah dolu yakalanan tırlarla direkt bağlantılı mesele budur. Meselenin tek özeti Beşar Esad’ı devirip, Suriye’nin kuzeyini sözde Kürdistan’a katmaktır.

AKP’nin Barzani’ye yaptığı silah yardımının, Barzani’nin peşmergelerine Türkiye üzerinden koridor açılmasının ve PKK’nın Suriye kolu PYD-YPG’nin her ihtiyacının karşılanmasının yegâne sebebi de budur. PYD Başkanı Salih Müslim’in Türkiye’yi ziyaretinden sonra “Bana çok iyi davrandılar. Kürdistan’ı AKP ile birlikte kuracağız” sözü de bunun en büyük delilidir. Yani şuan bu hedef için Beşar Esad’ı devirmek için yapmayacakları şeytanlık, desteklemeyecekleri iblis yoktur. Yakalanan silah dolu TIR’lara sadece bu gözle bakmanız yeterlidir.

Cumhuriyet Gazetesi görüntüleri yayınlayarak, TIR’larda insani yardım malzemesi değil, silah olduğunu ortaya çıkardı. Bilinen bir gerçek görüntüleriyle de ispatlanmış oldu.

MİT TIR’ları durdurulduğu günden bu yana Türkmenlere yardım malzemesi olduğunu savunuyorlardı, daha ilk günden itibaren Türkmenler kendilerine hiçbir yardım gelmediğini açıklamıştı. Hem bir taraftan Türkmenlerin katili, Türkmenlerin tapusunu elinden alan Barzani’ye silah yardımı yapacaksın, onu başının üzerinde taşıyacaksın, onun sözde Kürdistan hedefi için her türlü desteği yapacaksın, sonra çıkıp Türkmenlere yardımdan bahsedeceksin? Buna kim inanır? Sadece ahmak, aptal ve beyinsiz olan inanır.
Hem daha iki hafta önce AKP Dış İlişkiler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay o silahların Özgür Suriye Ordusu’na gittiğini açıklamamış mıydı?
Türkmen yalanını niye tekrar tekrar ısıtıp getiriyorsunuz? Başbakan ayrı telden, yardımcısı ayrı telden çalışıyor. Daha siz Türkiye’nin sokaklarında yatan aç-susuz Türkmene sahip çıkmıyorsunuz ki, Suriye’deki Türkmene sahip çıkasınız. Siz zaten Türk dendiği vakit cinnet geçiren değil misiniz? Türkmenlere sahip çıkmak kim, siz kimsiniz?
Suriye ile savaş çıkarmak için yönettiğiniz Türkiye’ye bile füze atmaktan bahseden sizin Türkmene sahip çıkma gibi bir kaygısı olur mu?
Hem hani TIR’larda silah değil, yardım malzemesi taşınıyordu?
“Namusu olan silah taşındığını ispat eder” diyordunuz. Şimdi tamamen ispatlandı, sizde namussuz mu oldunuz?
Yalanlarınızla yalan iktidarınız çöktü. Ama hala yalanı bile yalanla kapatmaya çalışıyorsunuz. Size İslamcı, size hala dindar diyenin Allah belasını versin…

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.