SON DAKİKA

CHP nereye?

KÖŞE YAZILARI

MHP OLMASAYDI..

KÖŞE YAZILARI

Yalan Makinesi

Bu haber 28 Kasım 2013 - 10:45 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

A.Savaş Çolak

MHP lideri Devlet Bahçeli bir konuşmasında Tayyip Erdoğan için “Türk siyasetindeki gelmiş geçmiş en tehlikeli kişidir” demişti.

Her geçen gün bunu kanıtlamak istercesine Tayyip Erdoğan’ın yeni hamlelerine şahit oluyoruz.

Daha önceki konuşmalarında milliyetçiliği ayaklar altına alan Başbakan, salı günü yapılan grup toplantısında kendisinin ne kadar milliyetçi olduğunu ispat kaygısına düşmüştür.

Milliyetçiliği tehlikeli bir kavram olarak görüp daha önceleri bunun karşısında konum alan Başbakan, Türk insanının milli meselelerde hükümete kabaran öfkesini süspanse etmek için tükürdüğünü yalamaktadır.

Türk milliyetçiliğinin temel felsefesi vatan ve millet sevgisidir.

Dolayısıyla Türkiyede milliyetçiler salt fikri değil, fikrin işaret ettiği vatan ve millet kavramlarını baş üstünde tutmaktadır.

Tayyip Erdoğan’ın da ayaklar altına aldığı kavram aslında milliyetçilik değil, vatan ve millet sevgisiydi.

Bunu icraatlarında açıkça görmek mümkündür.

Diyarbakır’da pkk temsilcileriyle, Türkiye’nin birliğine kastedenlerle kol kola giren Erdoğan, öte yanda vatan ve millet sevdalılarını ve şehit ailelerini düşünmemiş, milli değerlerimizi yerlere paspas etmiş, bölücülerin ayaklarının altına sermiştir.

Sahnede bölücülerle beraber sergiledikleri tiyatro Türk Milletinin hiç hoşuna gitmemiş, tepkiler yükselmeye başlamıştır.

Barzani peşmerge kıyafetleriyle Diyarbakır Meydanı’nda gövde gösterisi yaparken, hükümet Pkk’ya mesaj verdiğini düşünüyordu.

Kürt kökenli insanlarımızın temsil yetkisini pkk unsurlarına devretmeye kavilleşmiş iktidar, Barzani’yi de B planı olarak gösterip Pkk’ya ayar vermek istemiştir.

Büyük resme bakıldığında ise durumun rezaletine binaen devletin düşürüldüğü durumu ifade etmek isterim.

1983 yılından beri devletimizin birliğine kastetmiş bir terör örgütüyle haklı mücadelesini veren Türkiye Cumhuriyeti terör örgütüyle masaya oturmuş, müzakereye başlamış ve gelinen süreçte doğuda ki vatandaşlarımızla alakalı tüm haklarımız pkk’ya devredilmek üzeredir.

Barzani’yi bir koz olarak terör örgütüne karşı kullandığını düşünen AKP hükümetinin “kendi tabirleriyle dünya lideri Erdoğan” muhataplığı bölgesel peşmerge seviyesine indirilmiştir.

Barzani dediğiniz küresel bir proje, bir hokus pokus ve bir kukladır.

Tayyip Erdoğan bir yanda terör örgütüyle,bir yanda Barzani’yle kendi konumunu ortaya koymuş, seviyesini belirginleştirmiştir.

Gelinen süreçte yaşanılan bunca soytarılığın milletimiz tarafından tepkiye dönüşmemesi için yaptıklarını milliyetçilik kisvesine büründürmeye çalışan Erdoğan, Sultan Alpaslan’ın Türbesini buldurup restore ettiğini kürsüden ifade etmiştir.

Kuyruklu yalanlarına alışık olduğumuz Başbakan Erdoğan, MHP’nin restore ettirdiği Sultan Sencer’in türbesini Sultan Alpaslan’ın türbesi sanmaktadır.

Hem yalan söylenmekte, hem de MHP döneminde yaptırılan restore işleri de Başbakan tarafından sahiplenilmektedir.

Gazi Mustafa Kemal’in Makedonya Kocacık Köyü’nde bulunan babası ve dedesine ait evin aslına uygun olarak yapılması projesi de 57. Hükümet döneminde hayata geçirilmiş bir projedir.

Başbakan terör sorunu ve dış politikada ciddi anlamda itibarını kaybedecek işlere imza atmış, acınacak duruma düşmüştür.

Bu yalanlarla düştüğü durumu maskelemek istemektedir.

Keşke uyarıları dikkate alıp, burnunun dikine gitmeseydi de bu duruma düşmeseydi.

Üzülmemek elde değil.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.