SON DAKİKA

BİR BEN KALSAM…

KÖŞE YAZILARI

Ver Federasyonu, Al Hükümeti

Bu haber 17 Haziran 2015 - 18:56 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Türk milleti AKP’ye bir defa daha tek başına iktidar vermeyerek ülkeyi büyük ve derin bir felaketin kıyısından döndürmüştür. Aksi olsaydı, Türkiye içeride ve dışarıda sonu kestirilemeyen bir belirsizliğe, kargaşaya ve kaosa sürüklenecekti. Kaldı ki, bu ağır tablo şu anda da ağır ve acı sonuçlar veriyor. AKP ile geçen 13 yılın yıkımı, istisnasız her alanda bir çöküşle birlikte ülkenin iflahını kesiyor.

 

KEŞKE TEK SORUN EKONOMİ OLSA
Ekonominin dibe vurduğu, krizin kapıya dayandığı bütün uzmanların üzerinde ittifak ettiği ve devletin rakamlarının belgelediği bir durumdur. Bunun bedelini Türk milleti şu anda zaten yoksulluk, yolsuzluk girdabı, borç batağı ve işsizlik olarak ödüyor. Önümüzdeki dönemde bu tablonun daha da ağırlaşması kaçınılmazdır.

 
Yine de, keşke bütün mesele ekonomideki yetersizlik ve yanlışlarla sınırlı kalsa. Bunun çaresi bir şekilde bulunur. Hırsızlığı, yolsuzluğu, talanı, israfı, saltanatı kesersiniz; yatırımı, üretimi canlandırır millete ümit verirsiniz, kısa zamanda işler yoluna girer. Ancak, ülkenin asıl felaketi AKP’nin PKK ile kurduğu ortaklığın geldiği durum ve dış politikadaki ağır çöküşle ortaya çıkmaktadır.
DAHA DA AZGINLAŞACAKLAR

AKP’nin doğurduğu, büyüttüğü, beslediği, siyaset sahnesine saldığı HDP’nin barajı aşması, ortaya çok yeni ve büyük bir sorun çıkarmıştır. HDP’nin aldığı oyları ihanete, çözülmeye, bölünmeye verilmiş onay olarak kabil eden Kan dilli katiller ve İmralı’daki bebek katili, çok daha azgınlaşacak, çok daha ileri gidecektir. Birbirlerinin kopyası oldukları halde HDP’nin AKP’ye kapıları kapatmasının altında yatan sebep gayet açıktır.

 
Ülkeyi bir belirsizliğe sürüklemek ve oluşacak karambolden faydalanarak AKP’ye kalan şartlarını da kabul ettirmek için, manevra alanlarını geniş tutmaya çabalıyorlar. Nitekim, Kan dilli katillerden gelen açıklamalar da bunu gösteriyor. Bir taraftan tehditler savuruyor, diğer taraftan şartlarını sıralıyorlar. Kuvvetle muhtemeldir ki, yakında İmralı’daki bebek katilinden de aynı yönde açıklamalar gelecektir.

 

DOLMABAHÇE BULUŞMASI
Yeni bir Anayasa ve bebek katilinin serbest bırakılması öne çıkmakta ve olmazsa olmaz şart olarak ileri sürülmektedir. Tesadüfe bakınız ki, yeni Anayasa AKP’nin de önceliğidir. İşin dönüp dolaşıp geleceği yer, MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin aylar öncesinden söylediği, “ver bebek katilini, al başkanlığı” noktasıdır.

 
Şimdi yeni bir tablo ortaya çıktı ve artık, “ver federasyonu, al hükümeti” diyorlar. AKP zaten zemini hazırlamış, hatta fiili olarak bu isteği yerine getirmiştir. Dolmabahçe’de imzalanan Sevr anlaşması, tam da bunları öngörüyor. Bölgede zaten adı konulmamış bir özerk yapı var.
Devletin geri çekildiği ve dağdan inen katil güruhunun her şeye hakim olduğu seçim sonuçlarıyla bir defa daha belgelendi. Bu hazin durumu, bu ağır ihaneti Anayasal sonuca bağlamak AKP açısından bir sorun teşkil etmeyecektir.

IŞİD’İ GÖSTERİP PKK’YA YOL VERDİLER
AKP’nin PKK ile kurduğu ihanet ortaklığının ülkeyi nasıl bir felakete sürüklediğinin bir başka açık göstergesi de Suriye sınırımızdaki gelişmelerdir. İçeride Anayasa ve federasyon pazarlıkları yapılırken, bir sonraki adım olan bölünmenin dışarıdaki şartları da hızla tamamlanıyor.

 

Suriye sınırımızda yaşananlar çok çarpıcıdır ve tamamen AKP’nin eseridir. Aylar önce yazdığımız gibi IŞİD, BOP’un (b) planı olarak kullanılmış, ortalık karıştırılmış, sınırlarımız kevgire dönüştürülmüş, AKP’nin ihanet yolundaki yardım ve yataklığının önü açılmış ve süreç hızla işletilmiştir.
Suriye’yi bataklığa dönüştürülerek zemini hazırlamışlardır. IŞİD’i göstermiş, PKK’ya yol vermişlerdir.Kobani’yi bahane etmiş, bölgeyi PKK uzantısı PYD’ye teslim etmişlerdir.

NASIL DA BİRBİRLERİNİ TAMAMLIYORLAR
AKP’nin Özgür Suriye Ordusu’na silah, mühimmat ve her türlü yardımı yaptığı bilinen bir durumdur. Şu tesadüfe bakınız ki, ÖSO şimdi, PKK ile ortak hareket ediyor. Bunun anlamı PKK’nın doğrudan AKP eliyle silahlandırıldığı ve azdırıldığıdır.

 
Kaldı ki, hem de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda topraklarımızdan büyük törenlerle geçirilenlerin de aslında PKK’lılar olduğu belgelenmiştir. BOP’un sahibi ABD’nin IŞİD bahanesiyle PYD-PKK ile birlikte bölgede bir etnik temizliğe giriştiğini ibretle izliyoruz.
Arap ve Türkmenler özenle ve özellikle Türkiye’ye göç ettirilip, PKK’nın bölgeye sorunsuz bir şekilde yerleşmesi ve kendi düzenini kurması sağlanıyor. Nasıl da birbirlerini tamamlıyor, BOP yolunda nasıl da birlikte yürüyorlar.

İHANET TAŞLARINI USTALIKLA DÖŞEDİLER
Suriye sınırımız artık PKK’ya teslimdir. Daha da vahim olan PKK, ABD’nin korumasında ve kanatları altındadır. AKP, BOP yolunda üzerine düşüne fazlasıyla yapmış, IŞİD görevini yerine getirmiştir. Bölünmenin dışarıdaki ayağı tamamlanmak üzeredir.

 
AKP bilerek ve isteyerek PKK için yeni bir alan açmıştır. Şimdi tehditlerini, ihanetlerini çok daha kolay sürdüreceklerdir. Barzani’nin her an bağımsızlık ilan edebileceğini söylediği de düşünülürse, nasıl makasa alındığımız, nasıl bir ihanetin içine çekildiğimiz ve ülkenin bölünmesine giden taşların AKP eliyle nasıl ustalıkla döşendiği çok daha net ortaya çıkmaktadır.

MİLLET KİRLİ OYUNU GÖRDÜ
Yine geldik aynı yere. Millet bu kirli oyunu görmüş ve AKP’ye yeni fırsatlar vermemiştir. Ancak, bu tehlike henüz savuşturulmuş değildir. HDP’nin barajı aşması, en çok AKP’nin işini kolaylaştırmaktadır. Her ne kadar milletin gazabından korkup biraraya gelmiyormuş gibi görünseler de, aynı yolun yolcuları oldukları gerçekleri değişmiyor.

 

 

Koalisyon hesabı yapanlar, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin seçim akşamı bir defa daha ifşa ettiği bu kirli oyuna dikkat etmek zorundadırlar. AKP’nin 13 yıllık tahribatını tamir etmek kolay olmayacaktır.

Orhan Karatasorhan@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.