SON DAKİKA

ŞAHİT OL ANKARA!

KÖŞE YAZILARI

Hayal Kurmak Bedava…

Gündem Yazıları

Vebal Omuzlarınızdadır!

Bu haber 28 Eylül 2015 - 21:10 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

Biz “Kandil yerle bir edilmedikçe ‘Kürt sorunu’ çözülmez!..” dedikçe “bütün askeri yöntemler denendi neden hala askeri çözümde ısrar ediyorsunuz?” diyorlar.
Halbuki ortada denenmiş etkin ve istikrarlı bir askeri yöntem yoktur!
“Kandil” burada “fiili” bir hakimiyet alanı; PKK için bir güç ve beka sembolüdür. Bizim çözüm cümlemizin içinde geçmesinin sebebi budur.
Yerle bir etmekten kastımız, PKK’nı bütün fiziksel ve psikolojik güç vasıtalarının elinden alınmasıdır. Karşıdaki kurnazlıkla, bu taraftaki aptallık da bu vasıtalara dahildir.
Son yıllarda, önce toplumda “terörle mücadelede bütün etkin yöntemlerin denendiği ve başarılı olunamadığı” yönünde bir kanaat hâkim kılınmaya çalışıldı.
Ondan sonra da “Barış Süreci” adı altında bir maskeli balo tertip edildi.
AKP’nin üzerinde “aptal sarışın” kostümü vardı. Kandildekiler “gargamel” olmuş, HDP’liler ise “şirinler”i oynuyordu. Sosyete, yüzünde her zamanki sakin gülücük maskesiyle “avamı” izliyordu.
Terörle mücadelede tüm toplumu kuşatan bir seferberlik hali hiçbir zaman yaşanmamıştı.
Batıda herkes işine gücüne bakıyor, eğlence mekanları, tatil yöreleri, stadyumlar, podyumlar hiçbir şey yokmuş gibi keyifle çalışıyordu. Cemaatler AKP fırsatlarında istifade ederek helal veya haram güç devşiriyor, mücahit kökenli müteahhitler akına karasına bakmadan para istifliyordu.
AKP yıllarında bir de İslami sosyete türemiş, 5 yıldızlı tesettür mekanlarında fitness spa peşine düşmüştü.
Doğuda asker ve polis var gücüyle PKK’lı katillerle boğuşurken, Dağlıca’da, Aktütün’de, Mehmetler baskın yerken Laila’da Reina’da müziğin sesi bile kısılmıyordu.
Askeri yöntemlerin tümü denense böyle mi olurdu?
Kahvehaneden, halı sahadan, internet kafeden toplanan 20 yaşındaki gençleri 20 yıldır keçi gibi dağda gezen adamların üzerine göndermek “tüm askeri yöntemlerin denenmesi” miydi?..
Hangi etkin antidemokratik yöntemi denediniz de demokratik yönteme yöneldiniz?
Milletin ve tüm dünyanın ilgisini olayın çözümü yönünde kanırtacak politik manivelalardan hangisini kullandınız?
Mesela yabancılara… “Terör devam ettikçe turizm murizm yok!.. Bütün hava alanları, Antalya, İstanbul, Kapadokya kapalı… Haydi kardeşim evinize” dediniz mi?..
Mesela bizim günü birlikçi tatil sosyetesine… “PKK her tarafı mayınlamış. Akdeniz ve Ege’ye açılan bütün yollar kapalı!.. Sürücülerin levhalara ve işaretçilere uyması önemle rica olunur!..” dediniz mi?..
Mesela… “İsrail- Erbil ilişkilerinden huylanıyoruz. Erbil’le 15, İsrail’le 5 Milyar dolarlık ticaret hacmimizi donduruyor, terör bitene kadar da alışverişi kesiyoruz!..” dediniz mi?..
Mesela “Almanların PKK’ya silah, ABD’nin hava desteği ve lojistik sağladığı duyumunu aldık. NATO’dan çıkıyoruz, Gurbetçi Türklerin paralarına devlet bankalarında iki misli faiz ve bonus olarak da hazine arazisi veriyoruz!..” dediniz mi?
“Almanya bölgeden elini çekene kadar Mercedes’e, BMW’ye de binmiyoruz!..” dediniz mi?..
Mesela… “PKK’nın her yeri tuzaklama ihtimali var, ikinci bir emre kadar AVM’lerden, stadyumlardan ve eğlence merkezlerinden uzak durulması önemle rica olunur!..” dediniz mi?
Mesela… 45 günde 80 askerimiz PKK mayınlarıyla şehit edilince 80 HDP’li vekili karga tulumba içeri alıp: “PKK mayınların yerini gösteren haritayı bize verene kadar gün yüzü göremezsiniz!..”
Dediniz mi?..
Mesela… PKK arife, bayram demeden saldırıp nihayet Kandıralı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’i şehit edince: “Terör bitene kadar Bayram kutlamıyor, Kurban da kesmiyoruz!.. Her bayramı şehitlerimizin ailelerine daha iyi imkanlar sağlamak için kullanacağız!..” diyerek bir milli seferberlik ilan ettiniz mi?..
Yenikapı’da bayrak sallayıp; arabesk kahramanlık Türküleri dinleyince sosyal sorumluluk üstlenmiş mi oluyorsunuz?..
Bugün medyanın aptalca sorumsuzluğu olmasa PKK’nın kanlı eylemleri ne işe yarayacaktı?
Demirtaş’ı her akşam evine misafir eden bir Türk ailesi, şehitlerinin emanetine sahip çıkmada ne kadar samimi olabilir? Böyle bir terörle mücadele ne kadar gerçekçi olabilir?..
Abdullah Öcalan’a Diyarbakır meydanında gıyabi nutuklar attıran bir iktidar, terörle nasıl mücadele edebilir?
Ordusuna kumpas attırmış, yürütmesi yargısıyla, MİT’i emniyetiyle, kendisi cemaatiyle ve muhalefet partileriyle kavgalı olan bir iktidar, teröre karşı ne kadar başarılı olabilir?
Kozmik odada arama yapıldığından beri “memleketin çivisi çıktı” derken eksik bile söylemişiz!..
Adını ilk kez terörist başı Apo’nun, daha Akdeniz semalarındayken telaffuz ettiği “demokratik cumhuriyet” ütopyası, terörün taban bulmasından ve PKK’nın oylarını % 3,5’tan 13,5’a çıkararak meşrulaşmasından başka bir işe yaramamıştır.
Kuvvetler ayrılığının köküne kibrit suyu ekildiğine göre bütün vebal; “emir ve komuta”nın bütün sorumluluğunu üstlenen Erdoğan’ın omuzlarındadır.

Şükrü Alnıaçık

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.