Asikurtlar©

Uygur Türk”ünü görmezden gelip , suriyelilere sahip çıkma derdine düştüler

Uygur Türk”ünü görmezden gelip , suriyelilere sahip çıkma derdine düştüler
13 Temmuz 2016 - 10:44 'de eklendi ve 4626 kez görüntülendi.

Suriyeli’lerle ilgili sıkıntı son günlerde boyut değiştirdi. Vatandaşlık verilmesi ve bir takım hakların tanınması söz konusu olunca ülkede bir takım olaylar yaşanmaya başladı.

Bugüne kadar ülkelerinde savaş var diyerek Misafir statüsünde idare edilmeye çalışılan suriyeliler maalesef hükümetin yanlış politikası yüzünden apayrı bir sorun haline geldi. Kamplardan çıkarılmaması gerekirken ülkenin her köşesine dağılmasına göz yumulan bu insanlar bugün ülke insanın ekmeğine aşına mani olmaya başladı.

Normal ücret seviyesinin çok altında çalışan bu insanlar Türk insanın işsiz kalmasına da sebep olmaya başladı. Ayrıca yine hükümetin bu vatanın sahiplerine hiç bir şey sormadan vatandaşlık hakkı verme meselesi kanımca iyi niyetli bir yaklaşım değildir.

Biz her geleni en iyi şekilde misafir eden necip bir milletizdir. Lakin Suriyeli mültecilerin eli silah tutanları vatanlarında bir saf tutup savaşmalıydı çocuklarını ve yaşlılarınıda biz emanete alıp sahip çıkmalıydık. Fakat vatanına sahip çıkmayanlara bizim sahip çıkmamız istendi.

Bu vatandaşlık hakkı verilirse içimizde derin yaralara sebep olur bu yanlıştan acil dönülmelidir.
Uygur Türk”ünü görmezden gelip ölüme terkeden hükümet suriyelilere sahip çıkma derdine düşmemelidir.

Suriyedeki savaşı bitirip insanları ülkelerine göndermek adına adımlar atması gereken yetkili siyasiler onlara burada vatandaşlık verir kalıcı hale getirirse o bölgede doğacak büyük boşluk acaba kimin yararına olacaktır.

Ödemiş Mhp Meclis Üyesi

Ceyhun KINLI

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER