SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

‘ÜNİVERSİTE KORİDORLARI pkk KAMPLARINA DÖNDÜ’

Bu haber 30 Aralık 2015 - 17:00 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM’de üniversitelerde yaşanan terör saldırılarına ilişkin konuştu. ‘Üniversite koridorları, Kandil mağaraları haline getirildi’ diyen Akçay, hükümetin ve üniversite yönetimlerinin tutumunu eleştirdi.
Ülkemizde son günlerde giderek artan üniversitelerdeki terör saldırıları meclisin de gündemindeydi. Konuyla ilgili genel kurulda bir konuşma yapan MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay üniversite öğrencilerinin can güvenliğinin hükümetin sorumluluğunda olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ODTÜ’ye gösterdiği duyarlılığın Hacettepe Üniversitesindeki pkk saldırılarına neden göstermediğinin anlaşılır olmadığını ifade eden MHP’li Akçay şöyle konuştu:

“Adına açılım, çözüm vesaire denilen yıkım sürecinde terör örgütü şehirlerde nasıl yapılanmış ise üniversitelerde de aynı yapılanmalar görülmektedir. Hükžmet ise bu üniversitelerde yaşananlara duyarsız kalmakta ve adeta göz yummaktadır.

Geçtiğimiz eğitim döneminde Ege Üniversitesinde, Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsünde, bugün Hacettepe Üniversitesinde ay yıldızlı bayrağımız altında yaşama iradesi ve hedefi gösteren, okumaktan başka kaygısı olmayan öğrenciler hedef alınmaktadır. Üniversitelerde Türk milletinin birliğine ve varlığına saldırılmaktadır.”

MHP’li Akçay konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ODTÜ için gösterdiği duyarlılığı Hacettepe Üniversitesi için göstermemesinin anlaşılır olmadığını belirterek şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ODTÜ’deki olaylara ilişkin “Gereği neyse YÖK tarafından yapılması gerekir, takipçisiyiz. ” demişti, hemen ertesi gün 3 YÖK üyesinden oluşan bir komisyon harekete geçerken Sayın Cumhurbaşkanının aynı duyarlılığı Hacettepe’deki öğrenciler için göstermemesi anlaşılır değildir. Sayın Cumhurbaşkanı Hacettepe için de YÖK’ü acaba göreve davet edecek midir?

” KARŞIT GÖRÜŞ DEĞİL, TERÖR SALDIRISI ”

Hacettepe’de yaşanan olaylar vesilesiyle şu hususu dile getirmek istiyorum ki üniversitelerde yaşananlar bir kısım medya tarafından aksettirilmek istenildiği gibi karşıt görüşlü öğrenci çatışması değildir, söz konusu olan bir terör örgütü faaliyeti ve saldırısıdır.

Hacettepe hadisesiyle ilgili soruyorum: Emniyet güçleri ve istihbarat teşkilatı üniversitelerde yaşanan bu olayları, söz konusu saldırıları neden engellememiştir?

Üniversite dışından gelerek öğrencilerin can güvenliğine kasteden teröristler neden tespit edilmemiştir?

pkk’lı teröristler öğrencileri sosyal medya yoluyla açıkça hedef gösterirken, emniyet teşkilatı neden harekete geçmemektedir?

Üniversite kampüslerine havai fişekler ve molotoflar nasıl girmiştir?

Üniversiteler pkk terör örgütünün işgaliyle karşı karşıyadır?

Teröristlerin üniversitelerde yapılanmasına sessiz ve seyirci kalan AKP ve üniversite yönetimleri, bu olayların en önemli sorumluları içindedir.

Üniversite koridorları, Kandil mağaraları haline getirilirken, üniversiteler pkk kampına döndürülürken Hükžmetten ses seda gelmemektedir. Eğitim yuvalarına terörist ve elebaşı posterleri asılırken, yine yönetimler görmezden gelmektedir.

Hükžmet ve üniversite yönetimleri, üniversitelerdeki teröristleri adalete teslim ederek güvenliği sağlamak yerine, tehdit altındaki öğrencileri taşımalı eğitimle başka fakültelere göndermektedir, böyle bir acizlik olabilir mi?”

“KİM BU SALDIRILARA GÖZ YUMUYORSA O DA SUÇ ORTAĞIDIR”

Üniversitelerde öğrenim özgürlüğü ve can güvenliğinin kalmadığını söyleyen MHP’li Akçay üniversitelerin terör örgütü pkk’nın dağ eğitiminden geçen bölücü militanların üssü haline getirilmeye çalışıldığına dikkat çekti.

Akçay konuşmasına son olarak şunları söyledi:

“Hükžmeti bir kez daha uyarıyorum: Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve ülkemizin diğer tüm üniversitelerindeki terör yapılanmasını temizlemek sizlerin sorumluluğundadır.

Öğrencilerimizin, evlatlarımızın eğitim öğretim hakkını kullanmalarını ve can güvenliklerini temin etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Öğrencilerimizin “Can güvenliğimiz tehlikede” feryatlarını işitin ve görevinizi yerine getirin. Unutulmasın ki kim bu saldırılara göz yumuyorsa o da suça ortaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.