SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Ülkücüler Kimsenin Emri İle Hareket Edecek Kiralık Askerler Değildir

Bu haber 28 Ağustos 2014 - 18:00 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

Sıtkı ŞEREMETLİ

ÜLKÜCÜLER KİMSENİN EMRİ İLE HAREKET EDECEK KİRALIK ASKERLER DEĞİLDİR.BİR SAVAŞ VERECEKLERSE BUNUN KARARINI KENDİLERİ VERİR.KİMSE HARİÇTEN GAZEL OKUMASIN!..

Herkes şikayet ediyor.Herkes vatan sevgisinden,vatan için her şeyini vermekten söz ediyor.Hatta bazıları daha da ileri gidiyor,”Vatanım için canımı vermeye hazırım”diyor.Fakat bunların pek çoğu bırakın canlarını vermeyi,sandığa girdikleri zaman MHP’ye oy vermeyi bile beceremiyorlar.Geçin bunları..

BİR DOST SOHBETİ

40 yıllık tanışıklığımız var.(Sözü sayılır bir iş adamı)Bir mecliste hem çaylarımızı yudumluyor,hem de sohbet ediyoruz.”MHP üzerine düşeni yapmıyor.Devlet Bahçeli pasif kalıyor”dedi.Gülümsemeden edemedim.Çünki 12 Eylül tutukluluk dönemimden sonra ceza evinden çıkıp çarşıda dolaşırken beni görmüş ve başına bir iş gelmesin korkusu ile yolunu değiştirmişti.Aradan geçen bunca yıl sonra Ülkücüleri mücadeleye çağıran adama bak.Üstelik şimdiler de böylelerinin sayısı çok.Ellerini taşın altına koymayacaklar,fedakarlık yapmayacaklar ama Ülkücüleri savaşa davet edecekler.Sandıkta oy pusulasında bir türlü MHP’nin yerini bulamayanlar başları sıkışınca kendilerini değil MHP’yi eleştiriyorlar.

ÜLKÜCÜLER BÜYÜK BEDELLER ÖDEDİLER.GEREKİRSE YİNE ÖDERLER.AMA..

Ülkücüler tarih boyunca imtihan vermiş yiğitlerdir.Vatan tehlikede ise ve bir bedel ödemeleri gerekiyorsa bu fedakarlıktan kaçmazlar.Bakın tarihe,sayısız Ülkücü Şehit bunun açık örneğidir.Ama bu mücadeleye Ülkücüleri davet etmeye kimsenin hak ve yetkisi olamaz.1980 döneminde Ülkücüler ceza evinde yattılar.Ceza evlerinden çıktıktan sonra iş,aş bulamadılar.Elbette Allah rızası için yürüdükleri hak yolda bir teşekkür beklemiyorlardı ama hiç olmazsa eleştiri haksızlığınıda beklemiyorlardı.Ne dediler?”Sağ,sol kavgası”..Ne dediler?”Kardeş kavgası”..O dönemde bu dostumda aynı kategoride idi.Ülkücüler can verirken,caza evlerinde çile çekerken onlar zenginliklerine zenginlik katma sevdasında idiler.Akıllarında,gönüllerinde ülke sevdasından eser yoktu.Neyse..Önemli değil..Bugün halinden şikayet eden bu dostuma Atatürk ile ilgili şu hikayeyi anlattım:

ATATÜRK’ÜN CEVAP VEREMEDİĞİ TEK İNSAN

”Tarihimiz sayısız savaşlarla doludur. Biz bu savaşlardan baş kaldırıp ne memleketi imar edebilmiş, ne de kendimiz refaha kavuşmuşuzdur. Bunun sebebi, bizim suçumuz olduğu kadar düşmanlarımızın da suçudur. Çünkü başta Ruslar olmak üzere düşmanlarımız hep şöyle düşünürlerdi:
-Türklere rahat vermemeli ki, başka sahalarda ilerleyemesinler…
Bunun için de sık sık başımıza belalar çıkarırlar, savaşlar açarlar, Balkan milletlerini “İstiklal” diye kışkırtırlardı.
Biz böyle durmadan savaşırken de o zamanlar askere alınmayan gayri müslimler zenginleşirlerdi.
Onların neden zengin, bizim neden fakir kaldığımızı bir köylü, Atatürk’e verdiği kısa bir cevap ile çok güzel açıklamıştır.
Atatürk, Mersin’e yaptığı seyahatlerden birinde, şehirde gördüğü büyük binaları işaret ederek sormuş:
-Bu köşk kimin?
-Kirkor’un…
-Ya şu koca bina?
-Yargo’nun…
-Ya şu?
-Salomon’un…
Atatürk biraz sinirlenerek sormuş:
-Onlar bu binaları yaparken ya siz nerede idiniz? Toplananların arkalarında bir köylünün sesi duyulur:
-Biz mi nerede idik? Biz Yemen’de, Tuna Boyları’nda, Balkanlar’da, Arnavutluk Dağlarında, Kafkaslar’da, Çanakkale’de, Sakarya’da savaşıyorduk paşam…

Atatürk bu anısını naklederken:
-Hayatımda cevap veremediğim tek insan bu aksakallı ihtiyar olmuştur,der dururdu.”
SÖZÜN BİTTİĞİ YERDE ÜLKÜCÜLER HEP VARDI
Dostum bu hikayeden ders aldı mı bilmem.
Ama herkes şunu iyi bilsin:
”Ülkücüler kimsenin emri ile hareket edecek kiralık askerler değildir.Bir savaş vereceklerse buna kendileri karar verir.Kimse hariçten gazel okumasın”
Bakın tarihe;Sözün bittiği yerde Ülkücüler hep vardı.Kimsenin şüphesi olmasın bundan sonra da sözün bittiği yerde yine Ülkücüler olacaktır.Ama herkes söyleyecek sözünü söylesin.Türk Milleti hain ile vatanseveri ayırabilecek idrake ulaşsın hele..
Can Ülkücüye Allah’ın emanetidir.
Ülkücü bu emaneti Sahibine teslim etmek için bir an bile düşünmez.
Bugün ki sabrı doğru zamanı,doğru günü beklemesinden dolayıdır.
Gün ola harman ola..
Günü gelince herkes Ülkücünün ne yapacağını görür
Allah’a emanet olun!

Sıtkı Şeremetlisitki@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.