Asikurtlar©

Ülkücüler, Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Ülkücüler, Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası Başlattı
22 Kasım 2015 - 17:08 'de eklendi ve 4518 kez görüntülendi.

Hatay’ın Erzin ilçesinde, Ülkü Ocakları Temsilciliği, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı. Yaşanan katliamı sadece sosyal paylaşım sitelerinden kınamanın yetersiz olduğunu söyleyen Erzin Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Korkmazer, başlattıkları kampanyaya herkesin destek olmasını istedi.

Suriye’de Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Bayırbucak bölgesindeki Derhanne, Kızıldağ ve Fırınlık köyleri çevresinde şiddetli Rus hava bombardımanı eşliğinde rejim güçlerinin saldırıları devam ediyor. Stratejik öneme sahip Kızıldağ mevkinde devam eden çatışmalar, Türkiye’ye doğru göçü tetiklerken, yaklaşık 40 bin kişi Türkiye sınırı yakınındaki çadır kent ve çevresine akın etti.

Zulme dönüşen bu saldırılara sessiz kalmayan Erzin Ülkü Ocakları Temsilciliği ise Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı. Acil olarak gıda ve ihtiyaç malzemelerine gereksim duyulduğunu belirten Ülkü Ocakları ilçe Başkanı Mustafa Korkmazer, şunları kaydetti: ”Türkmen dağındaki katliamdan kaçarak sınırımıza sığınan Müslüman Türkmen kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlattık. Yaşanan katliamları sadece sosyal paylaşım sitelerinden kınamak yetersiz. Bu insanlar bizim kardeşimiz. Bu insanlara bugün sahip çıkmayacaksak ne zaman sahip çıkacağız. Şimdi yardım zamanı. Vatandaşlarımızın bu konuya daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Başlattığımız kampanyaya ilgi bekliyoruz.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER