SON DAKİKA

CHP nereye?

KÖŞE YAZILARI

MHP OLMASAYDI..

KÖŞE YAZILARI

ÜLKÜCÜ OLMAK VE ÜLKÜCÜ KALMAK !

Bu haber 01 Kasım 2012 - 0:54 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

Müslüman Türk olmanın şuurunu ,inancını ,felsefesini yaşamayan hiç kimseyi etiketi ,kariyeri,camiadaki yeri ne olursa olsun Ülkücü olarak,ülkücü gözüyle bakamayız. Ülkücü içki içmez, kumar oynamaz,eğri ayakları yoktur. Kur-anda yazılanları yapar ,yapmaya çalışır. Allahın yasakladıklarını yapmaz, yap dediklerini yapar. Vatanını ,milletini ,devletini,bayrağını ,dinini sever ve İslam imanını ve Türk olmanın şuurunu yaşar. Terbiyelidir,yalan söylemez,güvenilirdir,alçak gönüllüdür. Ayak oyunları içinde olup,hep ben ben demez.Davayı şahsi çıkar için kullanmaz.Nefis yapmaz. Çıkarı ve koltuk uğruna ordan oraya zıplamaz. Zamanında konuşup konuşup,kimseye konuşma fırsatı vermeyipte,azıcık zoru görünce tüyenlerden zarar gelir,bu tiplerden Ülkücü olmaz. Bu tipler yüzünden bu hareket hep yerinde saydı. Geçmişte ne edebiyat yapanlar vardı,öylelerini tanıyorum ki,sayfalarımızda yazdığımız yazıları,dava ile ilgili paylaşımları,korkusundan birileri görür diye beyenme ,tıklama ,paylaşma ,bir toplantıya katılma,camiayı hatırlama ,camia ile ilgili etkinliklere katılma,Ülkücülerin hatırırını sorma cesareti gösteremeyenlerden ülkücü olamaz. Bu tür insanlar bizi hep oyalamışlardır. Dedikodu çıkarmışlardır,dağılmamız için sinsice planlarını uygulamışlardır.

Ancak devlet memuru olupta izlenen ,fırsat olduğunda harcanma konumunda olan arkadaşlarımızı bu kategorilerin dışında tutmak doğru bir yaklaşım olacaktır. Fakat onlarda bu konumlarını istismar ediyorsalar,onlarında hareketleri ortaya çıkar ,gözden kaçmaz. Davaya sadıklığı bu millet öyle anlıyor ki,gözden kaçmıyor. Davaya sadıklığımız görünen o ki yüzde on üç ,bu kadar basit.Ne başkanlar vardı,reislik taslayan bir sürü adam , okumayan ,düşünmeyen ,gösteri heveslileri toz oldu gittiler.Hala böyle insanlar var. Teşkilatlar bu tür insanlardan camiayı kurtarmalıdırlar. Bizlere öğütler veren ne bilmişler vardı ,çıkarları olmayınca ortalardan kayboldular.Başka yerlere gidip eski Ülkücü lakabı ile karıştırdılar ,kullanıldılar,karıştırmaya, çalıştılar hala devam ediyorlar. Tüm bu oyunlara gelen saf arkadaşlarımız mevcuttur. Onun içindir ki bu kongreye çok dikkat etmek lazım. Herkes sorumluluğunu bilmesi lazım.

İnsanlar ne kadar zor durumda olursa olsunlar ,inandığımız kutsal davamız akıllardan çıkmaması lazım.Hele bu ortamda. Herşey allak bullak,hainlik diz boyu iken! Bir bakıyorsun birilerine Eski Ülkücü deniyor,onlarda bu etiketi çıkarları uğruna kullanıyor. Kimisi satılıyor,kendilerini palyaço olmaktan kurtaramıyolar. Bu tip adamlardan Ülkücü olmaz. Ülkücü dünde Ülkücü olmalı ,bugünde ,yarında. Kopup gidenler artık Ülkücü deyildir,olamaz.Bu gibilerden yol arkadaşı olamaz. Son yıllarda ise ortaya çıkan adamın adamı olma furyası ise bu harekete çok zarar vermektedir. Bir ekip kazanıyor,diğeri gidiyor,birdaha gelmiyor. Ben bir emekli öğretmen olarak partililere hep yakın durdum, ancak partililerimizi dikkatle izledim, baktım camia bizim umduğumuz gibi değil.O kadar basit hatalar yapıyorlarki,seçimde barajın altında kalmadığımıza şükrettik. Yani bizim yetiştiğimiz ”Lider ,doktrin ,teşkilat ”üçlüsüne riayet etmekten çok uzak bu camia,nasıl olacak bilemiyoruz. Zaten bu kongre ortamında herkes kılıçları çekmiş,işler iyice karışmış durumda. Bu camiayı batırmak isteyenler ,Türk’e düşman olan herkes şu sıralar sevinçten ellerini oğuşturuyorlar. Ancak bu davanın çilesini çekenler,Türk Milliyetçileri ,Ülkücüler bu durumu anlayıp toparlanmaktan çok uzak görünüyorlar… Allah herkese hüsn-ü niyet ve zihin açıklığı versin.Bu kongreden sonra kim gelirse gelsin,hataları görerek önlemler alınır inş.

Başbuğ, iyice yaşlanmasına rağmen,ona bile akla hayale gelmeyen iftiralar atmıştı bu camia içinden çıkan birileri. Onun için herkes çok dikkatli olmalıdır.İçimiz ajan kaynıyor. Ben Ülkücüyüm diyenler lütfen oyunlara gelmeyiniz. Birbirinizi kırmayınız. Konuştuğunuz cümleleri çok iyi seçmelisiniz. Ben yıllardır Ülkücüyüm deyipte MHP ye oy vermeyen ,eleştiri hastalığına yakalanmış insanlar tanıyorum. Bulunduğum ilde partiye uğradığımda hoşuma gitmeyen tavırlara rastlıyorum.Zaten herkes adamın adamı olmuş. Kimse kimseyi sevmiyor diye MHP yi terk mi etmem lazım? Bu şartlar devam ederse Ülkücüler akıllarını başlarına almazlarsa ,sen ben derken partiyi batıracaklar. Şehitlerimizi ve gazilerimizi ,ülkemizin bugünkü kuşatılmışlık ortamını düşünemeyen ,geçmişte çektiğimiz acıları unutan,kendi öz eleştirisini yapmayanlar ,bu davaya zarar veriyor.

Herkes ben davanın neresindeyim,bu davaya nasıl yararım olabilir? Allah rızası için katkı sağlamayı herkes düşünmeli,birlik ve beraberliğe zemin hazırlamalıyız. İllaki birileri seçilecek ,seçilen kim olursa olsun, destek vermek lazımdır. Yanlışlarını uygun dille hatırlatmak gereklidir. Konuşa konuşa meseleleri çözmek lazımdır. Ajanların oyununa bu camia gelmemelidir.Bu kongreden kaygı duyuyorum.İnşallah Ülkücü Hareket zararlı çıkmaz. Kısaca izah edersek ÜLKÜCÜ OLMAK ve ÜLKÜCÜ KALMAK her babayiğidin harcı değildir . Herkes Ülkücü olamaz.Kendimizi Kaf Dağı sanmamalıyız.Alçak gönüllü ,davanın felsefesini yaşayan bireyler olarak yaşamalıyız.Tüm hainlerin gözü bu kongrede .Herkes ona göre davranmalıdır.Aksi taktirde yarın ne sen ne ben ,ne siz ne biz olmayabiliriz! Allah Korusun…

Saygılarımla…

cevat Nascevay@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.