Asikurtlar©

ÜLKENİN GELECEĞİNE OY VER

ÜLKENİN GELECEĞİNE OY VER
11 Ekim 2015 - 11:56 'de eklendi ve 4193 kez görüntülendi.

7 Haziran günü yapılan genel seçimlerin ardından ülkede hükümet kurulamamasıyla 1 Kasım günü yapılacak olan genel seçimlere doğru zaman hızla akıp gitmektedir.
Eylül ayı içerisinde aday adaylığı başvuruları alınmış olup 18 Eylül günü mesai bitimine kadar seçime katılacak olan tüm siyasi partiler Yüksek Seçim Kuruluna Aday listelerini bildirmiş bulunmaktadırlar.
7 Haziran sonrası 22 Temmuz günü Şanlıurfa’da iki polisimizin evinde şehit edilmesiyle birlikte bu yazının kaleme alındığı dakikalara kadar 130’un üzerinde askerimiz, Polisimiz ve korucumuz şehit olmuştur.
Böylesi bir süreçte ülkede her gün şehit haberleri ile uyanıldığı bir durumda ülke seçime AKP güruhunun zorlaması, dayatması ve 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarını beğenmeyenler tarafından ülke böylesi bir dönemde seçime mecbur bırakılmıştır.
7 Haziran seçim sonuçları sonrasında rüyadan uyanan, 1 Ağustos 2009 günü startı verilen Çözüm süreci adını alan çözülme ve ayrışma sürecinde MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından yapılan her türlü uyarıya kulak kabartmayan, gözlerini kapatan, algılarını kapatanlar ne hikmetse (!) 1984 yılından bu yana ülkemizin başına musallat olmuş kanlı terör örgütü PKK’nın gerçek yüzünü 7 Haziran akşamı sandıklar açıldıktan sonra hatırlamışlardır.
İktidar elinden gittikten sonrasında ancak bölgenin PKK tarafından mühimmat ve silah deposu haline geldiğini görmüşlerdir. Daha sonrasında ise olaylara müdahalede yaşanan zorluklarla birlikte sokağa çıkma yasakları ilan edilmiştir.
Seçim sonuçlarının ardından tek başına iktidar imkanını kaybedenler ülkeyi oyalama ve tekrar seçime doğru bir rota çizmişlerdir.

Yapılan koalisyon görüşmeleri çerçevesinde CHP ile 32 günlük uzun bir sürede koalisyon görüşmeleri gerçekleştirmişler ve CHP’ye kısa süreli ve bir reform hükümeti modeli ile gitmiş ve karşılık bulamamışlardır.
Devamında illiyetçi Hareket Partisi ile yapılan koalisyon görüşmelerine Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu ve ilkeler üzerine oturtulmuş siyaseti çerçevesinde Çözüm Sürecinin Bitirilmesi, Anayasanın ilk dört maddesinin korunması, 17-25 Aralıkçıların yargılanması ve Cumhurbaşkanının Anayasal sınırlarına çekilmesi şartlarını kabul etmeyerek MHP ile de bir koalisyon kurulması imkanı sağlanamamıştır.

Çözü(l)m(e) süreci çerçevesinde PKK’nın söylediklerini şartsız kabul edenler Milliyetçi Hareket Partisinin bu dört maddesine HAYIR demişlerdir.
Daha sonrasında anayasal çerçevede koalisyon sağlanamamasının ardından kurulan seçim hükümetinde bir de Türk Demokrasi Tarihine Güneş Motel olarak yazılan olayın bir benzeri de gün yüzüne çıkmıştır. MHP Babamın Partisidir beni kim MHP’den kovacak diyen ile AKP’ye davet etmeyi etik bulmam diyenler bugün AKP’nin 1 Kasım Listesinde beraber yer almaktadırlar.
Diğer bir husus ile Milliyetçi Hareket Partisi tarafından 18 Eylül günü saat 17:00’de teslim edilmesine uzun bir süre öncesinde saat 03:30 sularında MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin yaptığı yazılı açıklama ile birlikte duyurulmuştur.
O andan sonrasında yazılı ve görsel medyada bazı çevreler tarafından bir fitne (!) hareketi başlatılarak Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarına yönelik olarak 2007/2011 ve 7 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilen Eski Meclis Başkan Vekili Sayın Meral Akşener’in listede yer almaması fitnesi yayılmıştır.

Flash ve Son Dakika Haberi olarak sürekli aynı isim telaffuz edilmekle birlikte Sayın Meral Akşener Hanımefendi de “Genel Başkanın takdiridir, yorum yapamam” diyerek ilgililerine çenelerini kapatmaları ve boş teneke gibi ses çıkarmamaları için gerekli cevabı vermiştir.
Meral Akşener’in yanı sıra mevcut bulunan milletvekilleri arasında listede yer bulamayanlarda kendileri de yaptıkları açıklamalarda sosyal paylaşım sitelerindeki sayfalarında durumu olgunlukla karşılamışlardır.
Ülkenin böylesi zorlu bir süreçte MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından 18 Eylül günü listelerin açıklaması ile ilgili yaptığı açıklamada “Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in her aziz evladı kutlu değer ve ülküleri uğruna, dün olduğu gibi, her fedakârlığı yine yapacak, yine fazilet ve vakarıyla mücadelesini sürdürecektir.” Sözleriyle görüşlerini ifade etmişlerdir.
Bundan sonrasında yazıyı kaleme alan zatım da Miliyetçi Hareket Partisinin Kurumsal Kimliğini taşıyan bir teşkilat yöneticisi olarak İl ve İlçe Teşkilatları Lider tarafından hazırlanan ve kamuoyuna deklare eden listedeki mevcut aday ve aday adaylığı başvurusu yapan ve listede yer bulamayan kıymetli aday adayları ile birlikte Listede bulunan her bir ismi “Devlet Bahçeli” bilerek bu titizlik ve doğrultuda hareket ederek hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacaktır.
Seçimlere doğru gittiğimiz süreçte 42 günlük bir zaman dilimi kalmıştır.
Bugünkü kanlı mizanın 13 yılın özeti olduğunu Türk Milletine anlatacağız.

Sezer YOZGAT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER