SON DAKİKA

GAZOZ KAPAĞI!

KÖŞE YAZILARI

BİR BEN KALSAM…

KÖŞE YAZILARI

Türksüz Millet Ve Devlet Hayali Kuranlar Çıkmazdasınız

Bu haber 11 Kasım 2013 - 18:16 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Doç.Dr.Ruhi ERSOY

9 Kasım 2013 Türk Demokrasi tarihine kayıt düşen önemli günlerden birisi olarak yerini almıştır. MHP’nin milli değerleri koru ve yaşat temalı mitinglerinin 9.su Tandoğan meydanında Türkiye temasıyla yapıldı. Bu mitinglerde tıpkı 9 ışık gibi ülkenin bugün ihtiyaç duyduğu fikirleri Lider Devlet Bahçeli’nin dilinden Türkiyemizin 9 meydanında dillendirildi.. Bu dokuz mitingin her aşaması üç hilalin daha da bir aydınlanmasına ay yıldızın daha da bir nazlı nazlı dalgalanmasına vesile olmuş milli hafızalara önemli bir bellek kaydı olmuştur.

Söz konusu temalı bu miting serisi, Milliyetçiliğin demokrasiyle olan bağını ve iktidarlara karşı meydanlarda mücadele etmenin örneği olarak Türk Demokrasisine MHP’nin bir hediyesi olmuştur. İnanıyoruz ki yakın gelecekte açılım sürecinde MHP’nin tutumu ve Söz konusu 9 mitingin yeri akademik anlamda yapılacak tezlere malzeme olacaktır. Karanlık günlerden geçen Türkiye’nin Cumhuriyetin birikimi ve toplumsal beklentileri hesaba katılıp Ülkesini, vatandaşını ve demokrasisini muhafaza ederek felaketlerin üstesinden gelinebilineceğinin ispatı olacaktır. Kavgasız gürültüsüz milli iradenin milliyetçi iradeye dönüştürülebileceğinin MHP ve Devlet Bahçeli siyasetiyle mümkün olduğu görülecektir.

Temalı mitinglerden sonuncusu olan Tandoğanda ki Türkiye mitingini arkadaşlarımız inanıyorum çok yönlü değerlendirecek ve sizlerle paylaşacaklardır. Bu yazı da liderin konuşmasındaki bir bölüm ve Ankara’da aynı gün yapılan başka bir toplantıyı mukayeseli düşünmemiz gerektiğine inanıyorum. Konuşmasının bir bölümünde ders mahiyetinde Lider Bahçeli şu tespitlerde bulundu “Milleti Türk’ten, devleti Türkiye Cumhuriyeti’nden soymak ve soyutlamak için olmadık iğrenç yöntemlere başvurulmaktadır.

Türksüz millet, Türksüz devlet ve Türksüz vatan için kuyruğa giren alçaklar; dünden bugüne miras kalan milli ve manevi değerleri çözmek ve çökertmek için son derece faaldir.

Türk milleti bunun için inkâr edilmektedir.

Türklük bunun için hedef alınmaktadır.

Milliyetçilik bunun için kötülenmektedir.

Üzülerek söylemek isterim ki, Türkiye ikinci Fetret Devrini yaşamaktadır.

Tandoğan’da bu tespitler yapılırken o meydana 4km mesafede bir otelde Irak, Suriye ve İran’daki Kürt partileri Erbil yerine ilk kez Ankara’da düzenlenen “Kürtler Barış, Demokrasi ve Çözüm Modellerini Tartışıyor” konferansında bir araya geldi. Toplantıda Türksüz millet ve Türksüz devlet inşa etmenin öteki adı olan malum çözüm süreci de değerlendirildi. Tüm bu şartlar hükümet eliyle oluşturulmaktadır. Ankara’da bu toplantılar yapılırken Öte yandan yine hükümet açılım adlı ayrıştırma projesinin üzerine değişik soslar döküp Anadolu’ya yutturmaya çalışmaktadır.

Analar ağlamıyor şehitler gelmiyor sözleri ve iyimserlik nutuklarıyla devlet Güneydoğudan çekilip Türk milli egemenliğini devrederseniz elbette kavga olmaz. Balkanlardan,Rumeli’den şehit haberleri neden gelmiyor? Çünkü oralar başkalarına terk edildi. Zannedersiniz ki PKK ile yapılan mücadele kaybedildi veOslo,Kandil İmralı müzakereleri sonucu Öcalana özgürlük Kürtlere statü adıyla “Kürdistan’ın”ilan zemini hazırlandı. Söz konusu bu iklim yerel ve küresel aktörlerle eyleme konulma aşamasındayken MHP ve Lideri Devlet Bahçeli milyonlarla meydana indi ve bu tezgahı bozmak üzere. İşte malum çevrelerdeki dayanılmaz Devlet Bahçeli düşmanlığı ve onun adını,liderliğini tartışmaya açma gayretlerinin arka planında onun kararlı ve onurlu duruşu var ve O artık Cumhuriyetin kurucusu ve sahibi olan Türk milletini muhatap alarak diyor ki; Hükümetin ömrü tamamlanmıştır. Vatansızların, Milliyetsizlerin, Sevrcilerin, Mondrosçuların ve BÖLÜCÜ’lerin umudu olmuş bu hükümet devam ettikçe bu ülke DEVLET olarak kimliksizleşmekten daha öte millet olarak kimliksizleşecektir”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.