SON DAKİKA

Türklüğe Düşmanlık Akp Modası Oldu

Bu haber 09 Ekim 2013 - 10:28 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Türkiye’de artık tartışılmaz en büyük gerçek , ABD güdümündeki AKP ve PKK ittifakının Türklüğü ortadan kaldırmak için seferberlik başlatmalarıdır. En acı olan ise bu seferberliği başlatan taraflardan biri olan AKP’ye en çok desteği Türklerin veriyor olmasıdır. Türklerden aldığı destekle Türklüğü ortadan kaldırmaya çalışıyorlar dersek inanın her şeyin özeti olur.

Bu gerçeği yıllardır anlatmamıza rağmen hadise ‘Gafile kelâm, nafile kelâm’ halidir. Kuruluş felsefesi Türklüğe olan alerjileri ve düşmanlıkları ile şekillenmiş bir parti bugün en çok oyu ‘Türklerden’ alıyorsa orada akıl ve mantık yürütmek mümkün değildir.

“Türkiye Türklerindir” sözünü hayasızlık gören bir Başbakan, AKP’nin zihniyetini “AKP ile hepimiz Türk olmaktan kurtulduk!” sözüyle en iyi yansıtan AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu herkese sembol örnektir. Ama mesele Türklük düşmanlığı olunca AKP’de örnek sadece bunlarla sınırlı kalmıyor.Geçmişte hepsinin bu manada örneği olduğu gibi Türklük düşmanlığı konusunda hergün yeni örnekler veriyorlar.

Kafayı “Türk-Türklük “geçen her şeye takmış durumdadırlar.Türklüğü duydukları,gördükleri vakit boğanın kırmızı görmesi gibi, yarasanın ışık görmesi gibi tepki veriyorlar.

AKP’nin Türklüğe düşmanlığı moda ettiği şu günlerde AKP Çorum eski milletvekili “Bu güne kadar Türklüğümün hiçbir faydasını görmedim.” diyerek bu modaya katkı sağlamaya çalışmıştır.Bu eski milletvekili herhalde yeniden milletvekili olmak için Recep Tayyip Erdoğan’a bu sözlerle sinyal veriyor.

Ama belki hatırlayanlar bilir Ahmet Aydoğmuş’un AKP’de üstünü çizen konu BOP hakkında yapmış olduğu konuşması olmuştu.

Ahmet Aydoğmuş bir toplantı da “Bugün BOP diye bir projeden bahsedildi. Meclis kürsüsüne de geldi fakat üzerinde durmadılar çabuk yuttular. MHP milletvekilleri getirmişti. Büyük Ortadoğu Projesi. BOP’u birçoğumuz biliyoruzdur ama kaçırmış olan arkadaşlar için hatırlatmada bulunalım. BOP Yahudi menşeli İsrail menşeli bir projedir. Eski Mezopotamya’nın Tevrat vasıtasıyla Yahudilere vaat edilmesi vardır. Fırat ile arasındaki, bizim Büyükada’ya kadar olan bölüm de buraların içerisinde zikredilmektedir.Bugün PKK da bu projeye hizmet etmektedir.” cümlelerini kurmuş kişidir. Yalnız bu cümleleri kurarken kendi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ben BOP Eşbaşkanıyım” diye 34 yerde itirafta bulunduğunu ya bilmiyor ,ya kendi partisiyle yada Türk milleti ile dalga geçiyordu. AKP’nin gelen tepkiler üzerine BOP Eşbaşkanlığı görevini inkar ettiği günlerde Ahmet Aydoğmuş bu sözlerle AKP içinde intihar etmiş birisiydi.Şimdi de Türklüğe saldırarak AKP içinde tekrar dirilmeye çalışıyor.

Zavallı adam Türklükten fayda görmemiş !O Türklük sayesinde milletvekili olmuş ama soyunu inkar etmeye kalkıyor.Ya da gerçek soyu ne ise onu tatmin etmeye çalışıyor.Ha gayret Ahmet Aydoğmuş “Türkiye Türklerindir” demeyi hayasızlık gören Recep Tayyip Erdoğan’ın gözüne tekrar girebilmeyi çok istiyorsan bol bol Türklüğe saldıracaksın.

Asıl mesele Recep Tayyip Erdoğan ve AKP zihniyetinden öte böyle bir zihniyete Türklerin nasıl oy ve destek verdiğidir.Türk milletini “mozaik” diyerek parçalara ayırmaya çalışan bu zihniyete bu ülkenin sahibi olan Türkler nasıl destek verebilmektedir.Aşılması ve tedavi edilmesi gereken öncelikli meselemiz budur. Yoksa Recep Tayyip Erdoğan 20 yıl öncede Türklük düşmanıydı ,şimdi de… Onda değişen bir şey yok… Değişen kendi kimliğine sahip çıkma konusunda pasif kalan Türk milletidir. Derin uykudan uyanma ,AKP’nin zihnimize geçirdiği prangaları kırma vakti gelmiştir.

Türklüğe düşmanlığı moda haline getirenler karşısında ,bu modayı artık başlarına yıkma vakti çoktan gelmiştir.

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.