Asikurtlar©

Türkiye o tekmeyi unutmadı!

Türkiye o tekmeyi unutmadı!
13 Mayıs 2016 - 15:30 'de eklendi ve 7886 kez görüntülendi.

Soma’da 301 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasının üzerinden iki sene geçti. Türkiye madenciye atılan o tekmeyi unutmadı.

Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan‘ın müşaviri olan Yusuf Yerkel, facianın ardından Soma’ya giderek madenci Erdal Kocabıyık‘ı tekmelemiş ve büyük tartışmalara neden bu tekmenin ardından da yaralandığı iddiasıyla bir hafta rapor almıştı.

HÂLÂ BAŞBAKANLIK MÜŞAVİRİ

Olayın ardından Yerkel’in görevinden alınması beklenirken, iki senede değişen bir şey olmadı. Yerkel asıl kadrosu olan Başbakanlık Müşavirliği görevinde kaldı, sadece Başbakan Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevinden alındı. Yerkel tarafından tekmelenen 10 yıllık madenci Erdal Kocabıyık ise önce işsiz kaldı ardından madenciye 548 lira para cezası kesildi.

GEÇMİŞİNİ SİLMEYE ÇALIŞIYOR

Sosyal medyada da büyük tepki gören Yerkel, geçmişini silmek için de harekete geçti. Yerkel, Ekşisözlük adlı internet sitesinde hakkında yazılan tüm mesajların silinmesi için başvuruda bulundu. 4 Aralık 2015 Dünya Madenciler Günü‘nde Yerkel hakkında yazılan tüm mesajlar silindi ancak Ekşisözlük kullanıcıları Yerkel’e olan tepkilerini tekrar dile getirdi ve Yerkel hakkındaki başlık tekrar açıldı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER