SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

TÜRKEŞ DÜŞMANLARIYLA BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN MEZARINDA!

Bu haber 03 Eylül 2015 - 8:44 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

“Bir intizar dinlerim şu toprağın kalbinden.

O ses der ki: -Ey oğul, yazıklar olsun sana!

Mezarımı kirleten, şu mahlûka baksana!

Baktım gafiller düşmüş hainlerin peşine

Dedim Bozkurtların yurdunda, çakalların işi ne? ”

AKP-PKK hükümetinde bakanlık görevi alarak vitrin süsü olan Tuğrul T’nin Başbuğ Türkeş’in mezarında Ahmet Davutoğlu, Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş ile birlikte poz verince “Leke” şiirindeki bu dizeler hangi Ülkücünün aklına gelmemiştir?

Tuğrul T’nin herşeyi yapabileceği aklımıza geliyordu da, yanına “Menderes asılırken MHP nerdeydi?” sorusunu yönelterek Başbuğ Türkeş’e “Darbeci” imasında bulunan Ahmet Davutoğlu’nu, teröristbaşı Öcalan’ın 10 maddelik talebinin kabul edildiği Dolmabahçe’deki AKP-HDP toplantısının başaktörü olan ve teröristbaşını “Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor.” şeklinde öven Yalçın Akdoğan’ı ve “‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ Güneydoğu illerinde çok incitici olabiliyor.” sözünün sahibi Numan Kurtulmuş’u alarak Başbuğ Türkeş’in mezarına gidebileceğini hayal bile edemezdik.

Başbuğ Türkeş’in mezarına ilk defa böyle zihniyet sahipleri gelmiştir. Mezar Türk milliyetçiliği düşmanları tarafından ilk defa kirletilmiştir.

Tuğrul T, rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e “darbeci” imasında bulunan “Milliyetçilikle hesaplaşma vakti gelmiştir” sözünün sahibi olarak, Suriye’nin PKK koluna “PYD bizim için meşrudur” açıklamasını yapmış, Kobani’deki PKK’lılara selam yollamış, onları alnından öptüğünü ifade etmiş namıdiğer “Serok Ahmet” olan Ahmet Davutoğlu’nu yanına alıp Başbuğ Türkeş’in mezarını kirletmeye utanmadın mı?

2007 yılından bu yana MHP milletvekili olduğun halde, bakan olur olmaz “MHP Alparslan Türkeş çizgisinde değil” derken sıkılmadan, rahmetli baban Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e geçmişte “Irkçı-Kafatasçı” diyen, her fırsatta MHP’lilere-Ülkücülere ağır hakarette bulunan, Türklüğü silmek için her imkânı değerlendiren Recep Tayyip Erdoğan’ın sarayına kul olmaktan utanmadın, bari Ahmet Davutoğlu gibi bir adamla Başbuğ Türkeş’in mezarına gelmeye utansaydın be adam!

Türk milliyetçiliği ve Ülkücü Hareket ile bir gönül bağın olmadığını anladık da, merhum Alparslan Türkeş’e baba-oğul ilişkisinden dolayı hiç mi saygın ve sevgin yok da, her fırsatta Başbuğ Türkeş’e düşmanlığını gösterenleri kendine dost edindin?

Refah Partisi içinde MÇP ile 1991 yılında gerçekleşen seçim ittifakına en çok karşı çıkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, PKK’nın kapatılan partilerinden HADEP’de Genel Başkan yardımcılığı yapmış olan Mehmet Metiner’e hazırlattığı ve kendi imzasını attığı rapor içerisinde “RP, Türk ırkçısı MÇP ile işbirliği yapan milliyetçi-muhafazakâr-sağcı bir parti şeklindeki eleştirilerden yakasını ancak böylelikle kurtarabilir.” cümlelerini kullanarak, MHP (MÇP) ve Başbuğ Türkeş’e olan alerjisini gösterdiğinden hiç mi haberin yok da, her fırsatta koştura koştura Kaçak Saray yoluna düştün?

Gittiğin yol yol değil Tuğrul T…

Bugüne kadar hiçbir Ülkücü “Başbuğ Türkeş’in oğludur” diye saygıda kusur etmedi ama sen onun düşmanlarıyla yol yürüyerek rahmetli babana bile saygı göstermedin… Her cümlenin içine kattığın “Babamın partisi” ifadesi bu yaptıklarından sonra o kadar basit duruyor ki, bir de her gün üzerine yeni küçülmeler ekliyorsun…

“Tuğrul T. Alparslan Türkeş düşmanlarıyla beraber” dediklerinde zerrece yüreğin sızlamıyorsa zaten mesele senin adına burada bitmiştir. Her sözün ve davranışın yüreğinin sızlamadığını çok net gösteriyor.

Tuğrul T. nasıl gidiyor PKK’lılarla birlikte yaptığın bakanlık?

Senin gibi Bakanlar Kuruluna vitrin süsü olan Yalçın Topçu’nun “HDP’li bakanların davranışları HDP’nin kurmaylarında olsa Türkiye partisi olurlar.” ifadesinden anlıyoruz ki, AKP-PKK hükümeti uyum içinde çalışıyor. Yani bazı ahmakların ifade gibi, HDP’lilerin bakanlık almasının sebebini MHP olarak gösterecek bir durum asla yok… Oslo’da, Habur’da, İmralı’da, Kandil’de, Dolmabahçe’de uyum içinde olanlar, Geçici Seçim Hükümeti’nde niye anlaşamasın ki?

HDP’li AB Bakanı Ali Haydar Konca, sözde Ermeni soykırımı hakkında bir soru üzerine, “Bir katliam yapıldığı çok açık ve nettir. Bunu herkes kabul ediyor.” demiş…

Geçmişte Recep Tayyip Erdoğan “1915 olaylarına ilişkin farklı görüş ve düşüncelerin serbestçe ifade edilmesi; çoğulcu bir bakış açısının, demokrasi kültürünün ve çağdaşlığın gereğidir.” diyerek “20. yüzyılın başındaki koşullarda hayatlarını kaybeden Ermenilerin huzur içinde yatmalarını diliyor, torunlarına taziyelerimizi iletiyoruz.” dememiş miydi?

Uyum içinde uyum işte…

Tuğrul T. sende uyum olsun diye Ahmet Davutoğlu, Yalçın Akdoğan gibi adamları getirdiğin gibi “çözüm sürecine” katkı olsun diye İmralı’daki Öcalan’ı Başbuğ Türkeş’in mezarına getirmeye ya da kendin İmralı’ya gitmeye kalkmazsın değil mi?

Sen artık her şeye müsaitsin, Kaçak Saray’daki sana bir işaret versin yeter…

Allah hiç kimseyi senin haline düşürmesin…

Tuğrul T. “Bizans dahi duruşuyla bugün birçok AKP’liden daha millîdir, daha Türk’tür.” dediğin bir zihniyetle şimdi yan yana olmaktan hiç utanmıyorsan, biz daha sana ne diyelim?

YILDIRAY ÇİÇEK

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.