SON DAKİKA

Milli duruş

KÖŞE YAZILARI

HEDEF 2023!

KÖŞE YAZILARI

Türkçe Ezan Ve Türkeş’e İftira Eden Alçaklar

Bu haber 19 Haziran 2013 - 22:48 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.

Cumhuriyetin ilk kuruluşunda halka dini daha iyi anlatmak ve hurafalerden korumak amacıyla başlatılan Türkçe gameti Türkçe Kuran,Türkçe hutbe gibi yeniliklerden sonra 1940!lı yıllarda yürürlüğe konulan ve 18 yıl boyunca minarelerden Türkçe okutulan Ezan da aslında halk nezlinde kabul görmemişti.

Bu halkımızın Türkçe ye olan sadakatsizliğinden değil, Ezan’ı’ muhammediye nin tüm dünyada olduğu gibi orjinalinin okunmasından yanaydı.Reormlar ve yenilikler yapılırken maalesef kamu yönetimindeki yanlış tutumlar ve uygulamalar neticesinde inançlı halkımızla devlet otoritesi arasında da zaman zaman uçurumlarmeydana geldi.

Şimdi Recep Tayyip ERDOĞAN ”Bunlar var ya,Ezan’ı bile değiştirip Türkçe okutular.RAHMETLİ MENDERES’i de bu yüzden astılar” diyerek 40 yıl önceki olaylardan nemalanmaya çalışmakta ve kendisine kahramanlık payesi çıkarmaktadır.Halbuki Menderes asıldığında Recep Tayyip ERDOĞAN sokak aralarında top peşinde koşturuyordu.

Sisteme karşı öfke ve intikam duygularıyla yetişen bu güruhlar iktidara elmenin verdiği her türlü avantajları kulanarak bugün adeta tarihi yargılamakta ,hatta mefta olmuş şahsiyetler hakkında en alçakça yalanları ve iftiraları atmaktan çekinmemektedirler.

Bunlardan biriside Rahmetli Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’e atılmıştır.İhtilalin kudretli Albayı TÜRKEŞ’inde Türkçe Ezan’ı desteklediği iftirası atılarak CHP zihniyeti ile TÜRKEŞ arasında parelellik kurulmak istenmiştir. Halbuki BAŞBUĞ TÜRKEŞ iSLAM dininin istismar edilmesine ve yanlış anlatılmasına karşı çıkmıştır.”Sömürünün her türüne karşı nasıl mücadele ediyorsak yüce dinimiz üzerinden siyasi rant sağlamaya çalışanlara da karşııyız” demiştir.

Zaten komitacılarla ters düştüğü içinde Anadolu’dan uzaklaştırılıp sürgüne gönderilmiştir.Ne Türkçe Ezan , Ne de Menderes’in asılması konusunda rahmetli TÜRKEŞ’in en ufak bir dahli yoktur.Hatta Menderes’in asılmaması yönünde ters düştüğü komitecilere telkinleri ve uyarıları vardır.

MHP Genel Başkanı olarak ta Ezan’ı muhammediye’nin daima orjinali gibi kalmasından yana olan Alparslan TÜRKEŞ Ülkücülerinde İslami yaşamasında özel bir gayret göstererek ”imanlı gençler yetişmesine” vesile olmuştur.

Recep Tayyip ERDOĞAN ve avanelerinin MHP nin itibarını zedelemek için başlattığı bu kuyruklu yalanında yirmibeş kuruşluk balon gibi patlayip söneceğini hatırlatırız. AKP Milletvekili ve gazeteci Yazar Şamil TAYYAR’ın ”Alparslan TÜRKEŞ’te Türkçe Ezan’ı savunan darbecilerden birisiydi”şeklindeki saçma sapan açıklamalarına karşı celallenip Şamil Tayyar’ın üzerine yürüyen Ahmet KUTALMIŞ kardeşime bir kez daha buradan” yuvana dön .Babana hakaret eden şahsiyetlerin yuvalandığı bir siyasi partide daha fazla durma ” diyorum.

Sen ki Alparslan TÜRKEŞ’in oğlusun.

Yüreğinde bir tarafın hala Bozkurtsa istifa edip terket AKP’yi….

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.