Asikurtlar©

TÜRKAV Gaziantep; “Kitap Hediye Ediyoruz”

TÜRKAV Gaziantep; “Kitap Hediye Ediyoruz”
03 Ocak 2016 - 17:25 'de eklendi ve 4422 kez görüntülendi.

4. “Kitapların Gençleri, Gençlerin Kitapları” Etkinliğimize Dair……
“Genç dimağlar satır satır büyümeli,
Gözler bilgi ile ışıl ışıl parlamalı.
Maziyi bilip, halde vaziyet alarak,
İstikbale yürüyebilmek için; okumalı…”
Yunus Alıcı
TÜRKAV Gaziantep şubesi olarak Gazi şehrimizden başlattığımız okuma seferberliğimiz tüm hızıyla devam ediyor. “Kitap Okuyoruz, Anlatıyoruz” Etkinliğimiz 34. Haftaya ulaştı. “Kitap Hediye Ediyoruz” kampanyamız 11. Haftaya ulaştı. 3 hafta önce yeni program daha eklemiştik.
“Kitapların Gençleri, Gençlerin Kitapları” etkinliğimiz 39 hafta sürecek. Bir takvim dâhilinde yapacağımız etkinlikte her hafta bir kitabı okuyup, hülasa edeceğiz. Yılın sonunda programımıza en az 30 hafta katılıp, 30 kitap okuyan öğrencilere 9 çeyrek altın hediye edeceğiz.
Düşmanın bize biçtiği günahkâr gömleği elbette ki giymeyeceğiz, ilmin ışığında paramparça edeceğimize imanımız tamdır. Programımızın hedef kitlesi lise, lisans öğrencilerimiz, bayan arkadaşlarımız, gençlerimiz ve 39 kitabı okuyan herkestir.
IV. etkinliğimizin konuğu merhum Büyük Hukuk Devimiz Ali Fuat Başgil’in “Gençlerle Başbaşa” kitabıydı. Bahse konu kitabın yazarı hakkında, Nilgün Balcı Hanım, bir sunum yaptı. Eserin, müdavim ve katılımcılarda bıraktığı izler dile getirildi.

gaziantep türkav

Gelecek hafta Ziyanur Aksun’un “Dündar Taşer’in Büyük Türkiyesi ve Osmanlı Devlet Anlayışı” isimli şaheserleri hülasa edileceği duyruldu. Etkinliğimize ilgili dost ve arkadaşları bekliyoruz.
Levent Kürüz
TÜRKAV Gaziantep Şube Başkanı

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER