Asikurtlar©

TÜRK OCAKLARI’NDAN TÜRKMEN DAĞI’NA YARDIM

TÜRK OCAKLARI’NDAN TÜRKMEN DAĞI’NA YARDIM
29 Kasım 2015 - 10:00 'de eklendi ve 4546 kez görüntülendi.

Türk Ocakları Genel Merkezi ve Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle düzenlenen “Elini Türkmen Kardeşine Uzat” yardım kampanyası kampsamında toplanan yardımların ilk kısmı Hatay Şube başkanımız Ali GÜNDÜZ ve Ocaklıların gayretleriyle Türkmen Dağı’ndaki ihtiyaç sahibi Türkmenlere ulaştırıldı. 

 

Yaklaşık iki yıldır devam eden ve Türk coğrafyalarının pek çok yerindeki ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza onbinlerce liralık yardımın ulaştırıldığı kampanyamızda, bu kez Rusya ve Esad rejimi tarafından ateş altında tutulan Suriye Türkmenlerine yardımlarınızı ulaştırdık. Kısa sürede toplanan 12.000 TL’lik yardım ve Hatay Türk Ocağı‘nın kendi imkanlarıyla topladığı yardımlar 217 koli, ayrica 240 adet 0,5 litrelik su, 450 adet ton balığı şeklinde soydaşlarımıza ulaştırıldı.

 

Yardımlar bizzat Genel Sekreter Yardımcımız Osman OKTAY tarafından organize edildi ve Hatay Türk Ocağı Başkanı Ali GÜNDÜZ tarafından dün akşam saatlerinde Türkmen Dağı‘na ulaştı.

 

Katkıda bulunan yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyor. Türk Ocakları olarak büyük milletimizi Türkmen soydaşlarımıza yardım etmeye devama çağırıyoruz. Onların bizden tek farkı araya girmiş suni sınırlardır.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER