SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

“Türk milleti yok” diyor, türklerden oy alıyor!

Bu haber 01 Kasım 2013 - 10:00 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

YILDIRAY ÇİÇEK

Türklüğü yok sayıp, Türk milletinin her türlü milli değer ve sembolüne karşı çıkıp, Türklüğe yıllardır her türlü düşmanlığı yapıp en fazla oyu da Türklerden alan Recep Tayyip Erdoğan gibi ikinci bir siyasetçi bulmanız mümkün değildir.

Geçtiğimiz hafta Van’da yapmış olduğu bir konuşmada yine Türk milletinin varlığını inkâr etmiş, yok saymış ve etnik unsurlarla eşitlemeye çalışmıştır. Türklüğe düşmanlıkta kimsenin yarışamayacağı Recep Tayyip Erdoğan o konuşmasında demiştir ki:

“İlla başına ‘Türk’ kavramı gelecek veya ‘Türk’ ifadesi gelecek diyorlar. Kardeşim sen ‘illa Türk milleti’ olarak diye dayatırsan, öbürü der ki ‘Hayır Kürt milleti.’ Öbürü çıkar ‘Hayır Laz Milleti’ der. Niye bunu böyle diyorsun? Diyor ki, ‘Türk milleti hepsini kavrar’. Hayır, Türk milleti hepsini kavramaz. Millet hepsini kavrar.”

Bu cümleleri kuran Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı maalesef… Bu sözlerin sahibini 3 dönemdir tek başına iktidar yapan Türk milleti mi utansın bu duruma, yoksa soyuna-sopuna bakılmaksızın, büyük bir hoşgörü ile Türk milletinin başına getirilen bu sözlerin sahibi Recep Tayyip Erdoğan mı utansın bilemiyoruz. Gerçi onda utanma duygusu aktif olsa, yönettiği bir milletin kimliğine her fırsatta düşmanlık yapmaz.

Türk milletini yönetiyor, Türk milletini kabul etmiyor. “Laz milleti”, “Kürt milleti” gibi ifadelerle de cahilliğini ortaya koyuyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın zekâ seviyesine göre değerlendirince, Türkiye’de 36 etnik köken var ve Türk milleti bünyesinde 36 tane millet barındırıyor.

Başbakan “Türk” isminden rahatsız ama en fazla oyu Türklerden alıyor, böyle bir çelişki dünyanın hiçbir yerinde yoktur.

PKK ile pazarlık masalarından kalkmayan Recep Tayyip Erdoğan, bazı illerde düzenlediği mitinglere de “Tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek dil” gibi pankartlar astırıyor. Ama “Türk milleti demek olmaz” diyor. Batı’da farklı, doğu da farklı… Bir dediği diğeri ile tutmayan bu profil, Türkiye’de herkesi görüldüğü gibi idare ediyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’de bu siyasi profili çok iyi çözdüğü için Samsun mitinginden “Sen kendini bu 36’nın içinde mi, yoksa ihtiyatta beklettiğin etnik gruplardan birisinde mi görüyorsun?

Sana bu 36 etnik kimliği kim öğretti? Akıl hocaların, akıl danelerin Vashington’da mıdır, Brüksel’de midir, Erbil’de midir, yoksa PKK referansıyla yanında çalıştırdıkların mıdır?

Türk milletini 36’ya ayırmaktan özel bir zevk mi alıyorsun?

Bu kapsamda, tek millet olmaktan nasıl ve hangi zekâ seviyesiyle bahsediyorsun?

Sayın Erdoğan sana Samsun’dan sesleniyorum: Gel bu 36’yı açıkla, gel bu kez namertlikten kurtul, daha fazla da uzatma, sündürme ve tahribat verme.

Bu büyük Türk milleti herkese kucak açıyor. Gel sende, Türk Milleti olarak sana da kucak açalım.” Şeklinde seslenmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Türklüğe takıntısı AKP’yi kurduğu gün değil Türk siyasetinde var olduğu günden itibaren başlamıştır.

Recep Tayyip Erdoğan “Gazetenin bir tanesi yazmış ‘Türkiye Türklerindir’ diye. Ahlaksız bu, hayasız. Eğer bunu derseniz Türkiye’yi 30’a bölersiniz. Olmaz böyle şey. Türkiye’de Türkiyelilik bilincini yakalamalıyız.” sözünü Refah Partisi’nde siyaset yaparken söylemiş birisidir. Bu sadece çarpıcı örneklerden birisidir. İçinde Türk geçen her şeyden nefret etme özelliği bilinen bir özelliğidir.

Recep Tayyip Erdoğan yıllardır değişmedi, yıllar geçse de değişmez. O yüzden Türk milleti kendi milli şuurunu dirilterek, Türk milletini yok sayan bu siyasi kimliği sandığa gömmelidir.

Türk milletine ait herşeyi silmeye çalışan bu zihniyetin sandıkta hesabı görülmezse bu topraklarda içinde “Türk” geçen herşeyi sileceklerdir. AKP bunu çok açık bir şekilde her olayda göstermektedir.

Türklük düşmanları artık Türk milletini temsil etmemelidir.

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.