SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

TUNCELİ VATAN TOPRAĞI DEĞİL Mİ DAVUTOĞLU?

Bu haber 28 Kasım 2014 - 19:33 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

“Milliyetçilikle hesaplaşma zamanı gelmiştir” diyen BOP’un bücürü Ahmet Davutoğlu, Türk milliyetçilerinin Lideri Devlet Bahçeli’ye “Bahçeli’ye meydan okuyorum. Tunceli Türkiye’nin bir vilayeti mi? O zaman bu söylediklerini Tunceli’de söyle, cesaretin varsa. Onların hepsi vatan hainiydi de, bakalım Tunceli’ye girebilecek misin?” şeklinde haddini aşan, Başbakan sıfatı taşıdığını unutan bir üslupla seslenmişti.
İfadeyi dikkatli okuyun “Tunceli’ye gidebilecek misin?” değil, “Tunceli’ye girebilecek misin?”
Başbakan mı, terör örgütünün sözcüsü mü belli değil !
Hayırdır Ahmet Davutoğlu Tunceli bir vatan toprağı değil mi?
“Tunceli’ye girebilecek misin?” demek, ne demektir?
Sen Türk milliyetçiliğinin Lideri Devlet Bahçeli’ye ve Ülkücü Harekete ambargo koyma cesaretini kimden alıyorsun?
“Özür dilediğim PKK’lılar, “Mesut abi” dediğim peşmergeler, “çantacılığını yaptığım BOP’cular arkamda” diyorsan senin ne tehditlerin, ne ambargoların Türk milliyetçilerine sökmez !
Sökmediğini de Türk milliyetçilerinin Lideri Devlet Bahçeli “Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e yürekli ve cesur olmak konusunda parmak sallayıp tavsiyelerde bulunmak isyankarlarla amaç birliği yapan Davutoğlu’nun harcı olmayacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi için Tunceli’nin diğer vilayet ve vatan köşelerimizden hiçbir farkı yoktur.
Tuncelili vatandaşlarımız Türk milletinin eşit, onurlu ve ayrılmaz birer parçalarıdır.
Davutoğlu’nun Tunceli’ye ayrımcılığı özendiren bir anlam yüklemesi bölücülüğün numune bir yorumu ve yansımasıdır.
Başbakan Davutoğlu’nun Tunceli’ye gidip gitmeyeceğimiz konusundaki merakı da hastalıklı bir noktaya gelmiştir.
Bu aşamada bize düşen Davutoğlu’nun merakını gidermek ve ateşini düşürmektir.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, 28 Kasım 2014 günü Tunceli’de bulunarak; Tuncelili kardeşlerimi ve Tunceli Valiliğini ziyaret etme kararını almış bulunmaktayım.
Tunç yürekli kardeşlerimin yaşadığı Tunceli’de, bugüne kadarki düşüncelerimi, fikirlerimi ve kanaatlerimi bir kez daha kararlılıkla paylaşmak istiyorum.” şeklindeki açıklaması ve kararlılığıyla göstermiştir.
Ahmet Davutoğlu, size göre hayata geçirmeye çalıştığınız BOP haritasında, Tunceli sözde Kürdistan’ın bir parçası olabilir ama bize göre bölünmez bir bütün olan Türk milletinin parçasıdır. Tunceli “TÜRKLÜK tehlikeye düştü. Kurtuluş Savaşı’na katıldım.” diyen İlk Millet Meclisi DERSİM MİLLETVEKİLİ DİYAP AĞA’nın memleketidir.
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli’ye gitmesi, Türk milletinin bölünmesi için çaba verenlere anlamlı bir mesaj ve Türkiye’deki birliğin, beraberliğin dağılmaması için sağlam bir harç olacaktır.
Bugün MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Tunceli’de kucaklaşmak, özlem gidermek, fitne ve fesat tohumlarını çürütmek için olacağım.” ifadesindeki anlam yerini bulacaktır.
Türk milliyetçilerinin cesaretini, kararlılığını sorgulamaya kalkanlar her zaman hüsrana uğrayacaktır. Ahmet Davutoğlu hadi sende cesaretini göster de 17-25 Aralık Recep’lerle, PKK’lılarla, Barzani’lerle, BOPcularla tüm bağını kestiğini kamuoyuna açıkla…
Sen hala Başbakan görünümlü olduğunu bile anlayamadın galiba ki, Türk milliyetçilerine tiyatro gösterileri yapmaya kalkıyorsun? Talimatlarından bir türlü dışarı çıkamadığın ustan , “bakanlar kuruluna başkanlık yapacağım” diyor. Sen buna rağmen Recep Tayyip Erdoğan’ın emri altında çalışmaktan utanmıyor ve sıkılmıyor musun?
Tunceli halkıyla, hainleri bir tutman zaten kime hizmet ettiğini çok net göstermiştir. AKP’nin oy oranını %15-20 civarında düşürdüğünün anketlere yansıması bile, zaten ne halde olduğunun işaretidir.
Tunceli/Dersim tartışmalarında sergilediğin tutum bile AKP içinde uyanışa sebep olacaktır. Bundan şüphemiz yok…
Türk milliyetçileri olarak bugün Tunceli’de olacağız, sen Barzani karşısında eğilmeye devam et Ahmet Davutoğlu…

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.